Prožijte magické filmy z kouzelnického světa J. K. Rowlingové jako nikdy dřív. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak Harry proběhl zdí na nástupišti devět a tři čtvrtě nebo jako je možné, že herec v roli Hagrida vypadal jako poloobr? Stejně jako profesoři v Bradavicích a bystrozoři na KOKUSA, i filmaři mají zvláštní schopnosti a nadání. Tato kniha je plná zajímavých informací a ohromujících fotek z natáčení filmu Fantastická zvířata a kde je najít a všech osmi snímků o Harrym Potterovi. Kromě toho obsahuje také profily všech od Harryho Pottera po Mloka Scamandera. V knize se dozvíte všechna filmařská tajemství o celé produkci filmu: o snílcích, kteří vymysleli, jak by měla vypadat banka vedená skřety, o hercích, kteří přímo na plátně hrají milované kouzelníky a čarodějky, a o členech štábu, díky nimž se kouzla stávají skutečností. Kromě toho zde najdete také bonusové materiály včetně samolepek, snímatelných smrtijedských masek, čísla Jinotaje a mnoha dalších úžasných předmětů. Tato kniha provede mladé čtenáře výjimečným dobrodružstím skrz naskrz kouzelnickým světem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318819/big_kouzelnicky-svet-j-k-rowlingove-fil-lZL-318819.jpg 4.5123

Harry Potter (doplňkové publikace)

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy

Vydáno: , Albatros (ČR)

J.K. Rowling's Wizarding World: Movie Magic Volume One: Extraordinary People and Fascinating Places, 2016

Kniha Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa

midone

Nedělejte tu blbost jako já a rozečtěte si k tomu ještě jinou, beletrickou knihu. Já jsem se totiž u toho docela nudila a pořád jsem podvědomě čekala nějaký děj. Vím, že je to kniha faktu, která JE bez děje, opravdu.

milovnice_knih_

První přečtená knížka tohoto roku a musím říct, že líp jsem si vybrat nemohla.
Knížka je rozdělena do tří částí- úvod, fantastická zvířata a Harry Potter. Část o Harrym Potterovi je nejdelší za což jsem ráda, jelikož Harryho miluju.
V knížce se nachází zajímavé informace z natáčení nebo o postavách a místech, některé jsem už znala, jiné pro mě byly novinkou. Dále knížka obsahuje spoustu fotek z natáčení nebo přímo z filmů. Kouzelnou atmosféru doplnily malé grafické drobnosti, které knížku dělají kouzelnější.
Knížku můžu všem co milují HP filmy jen doporučit.
Hodnocení: 4,5*/5*- bohužel nedávám plný počet hvězd kvůli tomu, že si myslím, že by mohlo být o některých postavách či místech více informací.

Angelika92
09.02.2021

Velmi krásná kniha. Miluji sérii o HP. Jsem do kouzelného světa zamilovaná už od dětství. Krásná ilustrovaná kniha plná informací.

VeruMalfoy
06.01.2021

Knížka se četla lehce, rychle a příjemně. Hodně informací už jsem sice věděla, ale i tak bylo příjemné vrátit se do světa Harryho Pottera. Text doplňuje spousta krásných fotek a dárečků z papíru.

Safinka
06.01.2021

Krásná kniha

kirsten6214
12.10.2020

Nevadí, že je kniha určena pro děti od 6 let, právě naopak po přečtení mě přepadla nepřekonatelná chuť navléknout svůj Harry Potter župan, ponožky s Hedvikou, přikrýt se Nebelvírskou dekou, vzít si do ruky korbel máslového ležáku a podívat se hned teď na maraton Harryho Pottera, abych omrkla všechny zajímavosti z právě přečtené knihy.

Pajavrisidivu
27.06.2020

Moc pěkně zpracovaná kniha, která potěší každého fanouška HP. V knize se nachází i několik malých drobnůstek. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí a určitě popřemýšlím o druhém dílu.

Jana K
26.05.2020

Tak jsem se nechala zlákat a pořídila si na Albatrosu oba dva díly Filmové magie, které zaujmou už na první pohled nádherně zpracovanými obálkami. Jsou to moje první knížky k HP filmům, takže nemám žádné srovnání.
Za dnešní večer jsem přečetla první díl - ten se zabývá postavami a kouzelnými místy, postupně se dozvíme zajímavosti nejen o hlavní trojce, ale i o včech bradavických profesorech a dalších postavách, Ministerstvu kouzel, Prasinkách, Doupěti atd. Pěkné zpracování, ale také zklamání - textu je nemnoho a navíc - všimli jste si chyby ve výčtu dalších postav? Fotka Nigela je vydávána za Colina Creeveyho.
Kniha obsahuje spoustu obrázků a fotografií z filmů a také několik dalších vychytávek, nad kterými určitě zaplesá srdce nejednoho fanouška této čarodějnické ságy.
Pár zajímavostí z filmů jsem se nicméně dozvěděla, např. věděli jste, že Hermiona měla mít i na filmovém plátně - stejně jako v knižní předloze - velké přední zuby? Jedny falešné pro ni byly vytvořeny, ale neosvědčily se a tak zůstaly pouze v jediné scéně v Kameni mudrců. A takových perliček se z knihy dozvíme víc.
Co by se dalo knize vytknout - některé průvodní věty k jednotlivým kapitolám jsou jednoduché až chybné. Např. o Belatrix Lestrange: "Byla dvanáct let uvězněna v Azkabanu, ale utekla a stejně jako její bratranec Sirius šla okamžitě po Harrym Potterovi." To myslí opravdu vážně?
Na konci knihy pak ještě najdeme In memoriam Alanu Rickmanovi. Krásné.

Legenda
Legenda