Smrt favorita

V úplně prvním detektivním příběhu D. Francise z roku 1962, pátrá amatérský jezdec Alan York po pachatelích, kteří zavraždili jeho nejbližšího přítele, nejlepšího dostihového jezdce sezony. Policie tragický pád favorita uzavřela jako nešťastnou náhodu, Alan je však přesvědčen, že to byla vražda. A ačkoli pachatele zatím skrývá jemná síť vztahů v prostředí jezdců, trenérů a majitelů dostihových koní, ví že je velice blízko....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/819/smrt-favorita-819.jpg 4.4339
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Olympia

Dead Cert, 1962

Kniha Smrt favorita

INCOGNITOREADER
10.11.2021

Taková standartní detektivka z dostihového prostředí. Nebylo to špatné, ale rozhodně se nejednalo o něco vyjímečného.

ninano
20.09.2021

Ve své době to byly jedny z nejlepších detektivek, které u nás vycházely. I v dnešní době si je ale ráda znovu přečtu. Smrt favorita je první z celé řady detektivek s dostihovou tématikou.

Květinka008
28.11.2020

Přečteno za jeden den a část noci, protože jsem se nemohla odtrhnout...! "Hlavního zlého" jsem odhalila záhy, v tom je Francis pro mě snazší než Agáta, ale závěr mě stejně ještě dokázal překvapit. Taky jsem ráda, že umírali jen lidé a ne koně :-)

Maria404
30.10.2020

Milovníci koní a milovníci výborně napsaných příběhů si přijdou na své.

Šárka345
02.09.2020

Pěkné, hezky se to čte :0)))

petrarka72
01.08.2020

První Francisova knížka, ke které jsem se před lety dostala - a zapálila mě. Od té doby, s nepatrnými patnácti až dvacetiletými pauzami, hořím. A je mi jedno, jestli je případ propracovaný nebo ne, stejně si většinou pamatuji jak vraha, tak klíčové situace. Holt nároky na napětí nahradila nostalgie. Co nadělám...

BooksLoverAnn8
31.07.2020

Dicka Francise jsem objevila úplnou náhodou a jeho knížky mě hned zaujaly a já jsem věděla, že si je budu chtít postupně přečíst.
Začala jsem knížkou Smrt favorita, která mě lákala nejvíce a půjčila si ji v knihovně.
Knížka mě neuvěřitelně bavila, přečetla jsem ji velice rychle, jelikož se nejde od knížky odtrhnout.
Z knihy jsem úplně nadšená.
Příběh je napínavý a velice čtivý.
Alan York - hlavní postava, mi do příběhu skvěle seděl a díky němu byl příběh o něco lepší.
Autor vybral perfektně postavy a místo děje.
Mrzí mě, že kniha nebyla delší, protože mi utekla moc rychle.
Našla jsem konečně edici knížek, které si moc ráda přečtu, jelikož se příběhy odehrávají v dostihovém světě a aby toho nebylo málo jsou to detektivní příběhy! Dvě témata která mě baví v jednom!
Určitě doporučuji všem nadšencům koní a detektivek.

Kleinbauer
02.05.2020

Prvotina v žánru detektivek pana Francise na piedestal rozhodně nevynesla, další příběhy jsou mnohem propracovanější.