Smrt favorita

V úplně prvním detektivním příběhu D. Francise z roku 1962, pátrá amatérský jezdec Alan York po pachatelích, kteří zavraždili jeho nejbližšího přítele, nejlepšího dostihového jezdce sezony. Policie tragický pád favorita uzavřela jako nešťastnou náhodu, Alan je však přesvědčen, že to byla vražda. A ačkoli pachatele zatím skrývá jemná síť vztahů v prostředí jezdců, trenérů a majitelů dostihových koní, ví že je velice blízko....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/819/smrt-favorita-819.jpg 4.4318
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Olympia

Dead Cert, 1962

Kniha Smrt favorita

Květinka008
28. listopadu

Přečteno za jeden den a část noci, protože jsem se nemohla odtrhnout...! "Hlavního zlého" jsem odhalila záhy, v tom je Francis pro mě snazší než Agáta, ale závěr mě stejně ještě dokázal překvapit. Taky jsem ráda, že umírali jen lidé a ne koně :-)

Maria404

Milovníci koní a milovníci výborně napsaných příběhů si přijdou na své.

Šárka345

Pěkné, hezky se to čte :0)))

petrarka72

První Francisova knížka, ke které jsem se před lety dostala - a zapálila mě. Od té doby, s nepatrnými patnácti až dvacetiletými pauzami, hořím. A je mi jedno, jestli je případ propracovaný nebo ne, stejně si většinou pamatuji jak vraha, tak klíčové situace. Holt nároky na napětí nahradila nostalgie. Co nadělám...

BooksLoverAnn8

Dicka Francise jsem objevila úplnou náhodou a jeho knížky mě hned zaujaly a já jsem věděla, že si je budu chtít postupně přečíst.
Začala jsem knížkou Smrt favorita, která mě lákala nejvíce a půjčila si ji v knihovně.
Knížka mě neuvěřitelně bavila, přečetla jsem ji velice rychle, jelikož se nejde od knížky odtrhnout.
Z knihy jsem úplně nadšená.
Příběh je napínavý a velice čtivý.
Alan York - hlavní postava, mi do příběhu skvěle seděl a díky němu byl příběh o něco lepší.
Autor vybral perfektně postavy a místo děje.
Mrzí mě, že kniha nebyla delší, protože mi utekla moc rychle.
Našla jsem konečně edici knížek, které si moc ráda přečtu, jelikož se příběhy odehrávají v dostihovém světě a aby toho nebylo málo jsou to detektivní příběhy! Dvě témata která mě baví v jednom!
Určitě doporučuji všem nadšencům koní a detektivek.

Kleinbauer

Prvotina v žánru detektivek pana Francise na piedestal rozhodně nevynesla, další příběhy jsou mnohem propracovanější.

Hyklova48

Tuto knihu jsem si půjčila od babičky a od dědy, a proto se nemohu divit, že se příběh odehrává v jiné době, která mi není až tolik známá. Je to detektivní příběh s tématikou dostihových závodů a už právě kvůli tomu, se mi do knihy moc nechtělo, protože koně moc nemusím.
Každopádně jsem knihu přečetla a musím říct, že nakonec nebyla tak špatná.
Hlavní postava- Alan York mi byla sympatická a myslím, že právě díky tomu, mě kniha celkem mile překvapila. Byla tam hodně dobrá zápletka a napětí v knize bylo až do konce, což se mi líbilo....Knížku bych doporučila.

RendyaDav

Výborné čtení....