Svědek

Ze stockholmského přístavu v noci zmizel náklad pašovaných cigaret, na molu zbyla jen mrtvá těla dvou neznámých mužů. Případ pochopitelně přitáhne pozornost médií včetně Večerníku, kam se po prožitém osobním traumatu vrátila Annika Bengtzonová, toužící získat zpět respekt i (sebe)důvěru. Při přípravě podkladů pro reportáž narazí na podivnou organizaci Ráj, která údajně pomáhá obětem vyhrožování získat novou identitu. A pak se náhodou setká s Aidou, pravděpodobně jedinou svědkyní událostí v přístavu, nyní zoufalou ženou, pronásledovanou vrahem... Třetí kriminální případ novinářky Anniky Bengtzonové z pera švédské bestselleristky Lizy Marklundové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188369/annika-bengtzonova-svedek-NE5-188369.jpg 3.756

Annika Bengtzonová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Paradiset, 2000

Kniha Svědek

knihomolka525
31.05.2020

kniha mě nijak nenadchla .Děj se točil až moc kolem sociálních záležitostí, okořeněné řáděním jugoslávské mafie.napochodování Anniky do domova své sokyně aby si odvedla Thomase....Děj neměl šťávu a v neposlední řadě opět těžká kniha s řídce popsanými stránkami a známka bestselleru mi k sobě nějak nešly.A dokonce i přebal je jiný než zde na databázi.

Jack93
18.03.2020

Mé první setkání s Annikou Bengtzonovou a nutno říci, že velmi povedené. Příběh má spád hned od úvodní stránky a nabízí skvělý vhled do novinářského prostředí. Právě kvůli němu nemůžete od Svědka čekat skandinávskou detektivku typu Joa Nesboho nebo Samuela Bjorka, protože se primárně nepohybujeme v policejním prostředí, kde je o větší akci automaticky postaráno. Nic to ale neubírá na čtivosti. Je dobré rozšířit si obzory v tomto fenomenálním a aktuálně velmi popularním žánru. Svědek se mi líbil natolik, že si rozhodně přečtu i další knihy s Annikou.

Janík511
01.01.2019

Od autorky druhá kniha a oproti knize Exploze pravý opak. Četla se mi dobře, děj měl spád, i když mohla mít o něco méně stran. Jsem zvědavá, zda i další díly budou stejně dobré.

Lubisek
29.10.2018

Svědek je prvním dílem z této série, kterému jsem udělil 5 hvězd. Za mě opravdu zatím nejlepší díl. Konečně mě kniha dokázala naplno vtáhnout do děje. Úžasná zápletka a nečekané rozuzlení. Obojí dodalo knize velké plus. Prostě a jednoduše velká spokojenost. Již teď mám rozečtený 4. díl a jsem plný očekávání. :)

emve
03.02.2018

Čtivá, námět i zápletka zajímavá, místy dost drama. Nicméně pomohlo by jí tak mínus 100 stránek. Některé pasáže úplně zbytečné, vyloženě jen natahovaly děj, ale ani ho nijak nerozvíjely, někdy s tím vlastně ani moc nesouvisely. A ještě mě trochu zklamal konec (co se týká Thomase)..čekala jsem propracovanější. Škoda. Novinářské prostředí super!

Kacule88
19.11.2017

Tahle knížka byla velice dobrá a čtivá.
Velice jsem si oblíbila hlavní hrdiny, konec byl super.
Rozhodně v této sérii budu pokračovat. :-)

Klára2216
25.10.2017

Kniha se četla dobře, ale byla průměrná. V podstatě všechny knihy Lisy Marklundové určitě neurazí, ale ani z nich člověk není na větvi :) V tomto díle mě trochu Annika štvala svých chováním.

konformita
03.05.2017

Ta kniha byla dobrá, čtivá. Pěkný konec. Něco jí ovšem na 5 hvězd chybělo.