Lotka Lotka komentáře u knih

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Dojemný příběh, na jehož konci mi slza ukanula. Spoiler: a kde je maminka a tatínek?!

07.11.2018 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zajímavý námět, poutavé, ale něco tomu chybělo. Příběh mi připadal trochu nedotažený, povrchní, málo propracovaný.

04.11.2018 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Klasický Hartl a za mě náprostá spokojenost. Umí psát!

01.11.2018 4 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Ach jo... Nudné pasáže střídaly ty napínavé, kterých bylo zoufale málo. Pomalý rozjezd a chvílemi utahaný příběh k uzoufání. Oceňuji závěr a vygradování přiběhu.

01.11.2018 3 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Nebyla špatná, především oceňuji vykreslení postav a zasazení příběhu do doby a místa - meziválečné Německo. To byla příjemná změna.

01.11.2018 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Zajímavý námět, překvapivé konce, ale něco tomu chybělo.

12.10.2018 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Čekala jsem mnohem víc. Příběh nepůsobí, že by byl napsán podle pravdivé události. Závěr příliš uspěchaný a celkově kniha působí, že byla “spíchnuta horkou jehlou”.

12.10.2018 2 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Taková ta klasická motivační kniha.

29.09.2018 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Do půlky se to dalo ještě číst, ale pak už jen nuda a vlastně i nezájem o to, jak to dopadne. Je pravda, že se v knížce objevilo pár vtipných vět, ale to celkovému hodnocení zas tolik nepřidá.

29.09.2018 2 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Krásné hraní si s jazykem, příběh poutavý pro dítě i dospělého...paní spisovatelka Mornštajnová opravdu umí!

25.09.2018 5 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Autorka oblíbená, anotace zajímavá, začátek poutavý, ale tím to končí. Čím víc jsem byla ke konci knížky, tím větší nuda, zvláštní rozvleklý děj. Prostě nebavila.

25.09.2018 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Námět zajímavý, ale čekala jsem něco víc. První půlka se četla velice dobře, ale pak měl děj dost upadal do zdlouhavých pasáží a závěr pak celou knihu úplně “zabil”.

15.09.2018 3 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

U mě se Petra Soukupová umí trefit do vkusu a zacílit na “bolavá místa”. Hodně ze života.

05.09.2018 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Každopádně o dost lepší než první díl, ale stále některé pasáže nudné, některé záživné...vztah mezi hlavními hrdinkami mi stále není jasný.

04.09.2018 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Asi úplně nedokážu tuto knihu docenit. Zajímavé pasáže se střídají s nudnými, ale i tak dávám šanci pokračování.

04.09.2018 3 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Další - jiný a velice zajímavý pohled na události v Osvětimi.

13.08.2018 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Zdlouhavá a přesto napínavá, nakonec se čtení do poslední stránky vyplatilo.

09.08.2018 4 z 5

O neposlušném ledním medvídkovi O neposlušném ledním medvídkovi Pavla Hanáčková

Krásně ilustrovaná poučná knížka pro nejmenší. Krátký poučný text o ledním medvídkovi a jiných zvířátkách.

09.08.2018 5 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Filmové zpracování mě zaujalo víc. Knihy místy nuda a že bych se smíchy za břicho popadala, to zrovna ne.

07.08.2018 3 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Není potřeba psát dlouhý komentář, název knihy vypovídá hodně. A konec knihy ODPUŠTĚNÍ, snad silnější než celý příběh.

02.08.2018 4 z 5