Mnich, který prodal své ferrari

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23638/big_mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-rvP-23638.jpg 3.71231
Duchovní literatura, New Age

Vydáno: , Rybka Publishers

The Monk Who Sold His Ferrari, 1997

Kniha Mnich, který prodal své ferrari

Maevie

Úroveň knihy bohužel snižuje primitivní rozhovor učitele a jeho následovníka, který opravdu neodpovídá dvěma vystudovaným právníkům. Proti udělovaným radám ale nelze říct nic špatného a mnoho z nich najdete i v dalších publikacích o time managementu a osobním rozvoji. Stěžejním tématem knihy jsou životní priority a jejich přeskládání tak, abychom v životě znovu nalezli spokojenost a naplnění.

JoMia

Tato kniha mě mile překvapila. Najdete v ní spoustu zajímavých myšlenkových pochodů. Doporučuji přečíst.

Lili

Myšlenky krásné a silné, ale na můj vkus nudně napsané a zbytečně natahovaný děj. Upřímně mě knížka docela zklamala. Vlastně jsem si uvědomila, že i když to, co je předáváno je skvělé, může to styl napsání naprosto zazdít.

***

„Každá událost má svůj smysl a každý nezdar je lekcí, kterou se učíme.“

„Opravdové změny v životě jsou spontánní. Stanou se mrknutím oka.“

„Úspěch, stejně jako štěstí, není možné vytvářet. Musí vyplynout. A to se stane pouze jako vedlejší efekt osobního odevzdání se něčemu, co je větší než já sám. Jakmile se vám jednou podaří nalézt své poslání, celý svět ožije.“

„Zůstaň zaměřen na své životní dílo a na to, abys ostatním byl k užitku. A vesmír se postará o to ostatní. Tohle je jeden z nejdůležitějších vesmírných zákonů.“

Anilka13

Zase jiný způsob vyjádření návodu na šťastný život, již vyřčených v mnoha knihách před touto. Ovšem přístupnějším, jednodušším a lidštějším způsobem. Doporučila bych těm, kteří mají pocit prázdnoty ve svém srdci, ponořených do svých krysích závodů a touží změnit svůj život, ale neví, kde začít. Ovšem bude to chtít víc než jen přečtení jedné chytré knihy. :)

Criosphinxx

Nejprve jsem ji poslouchal jako audioknihu, ale poté jsem si ji musel koupit a přečíst! Tak moc mě to audio nadchlo! Kniha je krásná a milá. Sice tam jsou věci, které už jsem četl v jiné knize o seberozvoji, ale spojení s kulturou mnichů a s těmi příběhy mi vůbec nevadilo si ty věci číst znovu. Je to konec konců to správné přemýšlení o životě a jeho fungování a principech! A ještě něco...Když jsem četl tuto knihu, měl jsem pocit, jako kdyby Julian seděl vedle mě a promlouval mi do mé duše, zanechalo to ve mne hodně hřejivý pocit a těším se na další knihy od autora!

Dejna07

Kniha mě mile překvapila. Měla jsem strach, že bude plná klišé a obecně známých rad do života. Byla psaná velice poutavě. Poslouchala jsem verzi namluvenou Jiřím Dvořákem. Nyní jsem sáhla po tištěné verzi a potřebuji vše projít ještě jednou. Velice inspirativní! Vřele doporučuji :-)

Zuna1990
12.09.2021

Nie som cieľovka motivačných kníh, ale táto sa mi celkom páčila. Je to akýmsi stručným návodom ako nájsť sám seba a práve zmenou svojho zmýšľania nájsť častokrát hľadané šťastie. To býva niekedy priamo pred nami, len naším negatívnym postojom, neustálym premýšľaním a hľadajúcim niečo, ho nevidíme.

Waldhans
04.08.2021

Kniha je zaručeně dobrá pro každého, kdo se chce vydat na duchovní cestu příjemnou a nenásilnou formou.
Některé věci vám přinesou duchovní obohacení a jiné zase musíte brát trochu s rezervou.
Každopádně je kniha velmi čtivě sepsána a nedivím se, že patří mezi bestsellery.