Mnich, který prodal své ferrari

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23638/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-om5-23638.JPG 3.71125
Duchovní literatura, New Age
Vydáno, Rybka Publishers

The Monk Who Sold His Ferrari, 1997

Kniha Mnich, který prodal své ferrari

Dela111

V této knize sice jsou některé myšlenky, které se dozvíme i na kvalitních kurzech osobního rozvoje a sebepoznání, ale zároveň je tu i pár hloupostí. Myšlenky jsou zde zpracovány do lehčí formy příběhu a já mám pocit, že kniha pomůže více autorově kapse než čtenářům.
Ale nechci jen hanět - přestože zpracování je spíš líbivější a zjednodušené než správné, něco si z toho odnést můžeme. Většina myšlenek vychází z velmi starých učení Východu a není problém poznat, co z tohoto zpracování je třeba brát s rezervou a co nás může obohatit. Nikdy není zbytečné pokusit se přemýšlet o věcech jinak.
50%

terezka1015

Jedna z tých kníh, ktorú odporúčam prečítať všetkým.

RickyRicardo

Knížka zajímavá, někdy tam jsou dobré postřehy, ale většina rad mi přijde trošku nepoužitelná v běžném životě. Po dočtení jsem měl chuť přidat se do nějakého kultu. O_o

PietroGrencik

Neviem čo mám napísať k tejto knihe aby to nevyznelo negatívne,
pretože ťažko tam nájsť niečo vyslovene zle.
Mám zmiešaná pocity z takýchto príbehov.
Asi mám rád viac biografie skutočných ľudí.

len pripomínam:
The book, The Monk Who Sold His Ferrari, is not based on a true story but it’s a fable.

lernami

Kniha ke mně vyloženě promlouvala. Skoro jsem ani nestíhala podtrhávat části, ke kterým bych se v budoucnu chtěla ještě vrátit.
Docela mě zaskočilo poměrně nízké hodnocení knihy. Chápu, že tenhle typ literatury nemusí být pro každého, přesto si myslím, že to není soubor nějakých povrchních a neužitečných rad (..tak jak to v knihách podobného druhu mnohdy bývá).

Vivetkav

Zajímavá nadčasová kniha .. kdo chce duchovní cestu příjemnou formou kniha určena pro něj

VeruMalfoy

Úžasná kniha, co donutí člověka k přemýšlení nad svým životem. Je plná pravd a rad, jak svůj život efektivně změnit. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

Kira283
24.11.2020

Kniha mě dost zklamala. Na to, jak je opěvována, čekala jsem víc. Styl, jakým je příběh napsán, je pro mě dost nešťastně zvoleným. Možná kdyby se jednalo spíše o populárně-naučný styl, přineslo by to víc užitku.

Vůbec nezatracuji to, co si máme z knihy odnést, bohužel díky formě jsem knihu ani nedočetla do konce...