Mnich, který prodal své ferrari

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23638/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-om5-23638.JPG 3.7765

The Monk Who Sold His Ferrari (1997)

Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Rybka Publishers

jana3526

Kniha mě vůbec nezaujala, tento žánr ani nevyhledávám, ale nějak se mi dostala do ruky, tak jsem si ji přečetla. Přijde mi, že je strašně povrchní, všechny ty zázračné rady se dočtete snad v každé knize na toto téma. Nic nového prostě. Navíc děsná nuda.

brebta

nedočetla jsem...

hackote1
30.12.2018

Tuto knihu mám rada :) hezky se četla a patří mezi mé oblíbené motivační knihy ;)

Stani95
17.12.2018

Velmi se me kniha dotkla a byla jsem z ni nadsena. Stoji za to, si vypsat nejake poznamky.

Tynulda
15.12.2018

Po přečtení knihy jsem se rozhodla, že si na ni udělám mnohem více času a vypíšu si určité pasáže do diáře, protože mne opravdu nadchla. Je to pomyslná noha, která vás kope vpřed. Vnímejte, co čtete. Pokud se vám zdála obtížná, vraťte se k ní za několik týdnů, měsíců, let zpět. Rozhodně stojí za to!

Parwana
12.12.2018

Skvělá knížka, byla jsem z ní vyloženě nadšená. A navíc velmi poučná, zvlášť v dnešní době, kdy se neustále za něčím honíme, bez ohledu na to, co nás to může stát...

Xylitka
30.11.2018

Velmi dobrá kniha plná optimismu, ve které pozorný čtenář může najít návod na šťastný život.

markéta783
23.11.2018

Na knihu jsem se velice těšila, ale jsem trochu zklamaná. Další z dlouhé řady motivačních knih, které melou na jedno brdo jako kolovrátek. Klidně by mohla být nejmíň o třetinu kratší a nic by se nestalo, jen by to prospělo věci. Sice jsem ji dočetla, ale s přemáháním.

katushah
06.11.2018

Vynikající příběh se spoustou rad a návodů na spokojenější život. :)

stastnyctenar
17.10.2018

Super knížka. Byla tak super, že jsem si koupil i audioknihu :-) Je to klasika a i kdyby nepomohla, tak alespoň v člověku vzbudí naději.

zuzka894
09.10.2018

Krásná kniha. Hodně mi to dalo, úplně jiný pohled na život.

Markéta ♡
06.10.2018

Upřímně já nevím, co o této knize napsat.
Strašně jsem se na ni těšila, a když už jsem se do ní pustila, tak nevím.
Podle mě jsem na knihu moc mladá. Rozhodně kniha nebyla ztrátou času, jsem ráda, že jsem si ji přečetla a určitě mi i něco dala, ale myslím, že by mi více dala za takových 20 let, až budu mít rodinu a práci. Takhle jako studentce mi řekla, čemu se mám v budoucnu vyvarovat, a jak se chovat a právě nechovat.
Čekala jsem od knihy asi více.

Lotka
29.09.2018

Taková ta klasická motivační kniha.

čtenářka4
27.09.2018

Kniha pro všechny, kteří chtějí změnit svůj život, sebe a své okolí k lepšímu a spokojenějšímu.

26.08.2018

Kniha se mě velice dotkla.I když mám v celku spokojený život,netrpím nedostatkem,za což velké díky,vždy je co zlepšovat a v čem se zdokonalovat.
Už dlouho jsem nečetla knihu napsanou s takovou lehkostí,srozumitelnou všem lidem,kteří rozumět chtějí a neustále se snaží procházet svou životní cestou hledajíc správný směr.Sice tam není nic,co už nebylo řečeno,přesto nutí k zamyšlení nad tím,zda je člověk spokojen v přítomném okamžiku a zda je schopen se poučit z chyb minulých.
Bude to vánoční dárek pro většinu lidí,na kterých mi záleží.

Wendyyy93464
24.08.2018odpad!

Klišé za klišé. Předvídatelnější a trapnější knihu jsem snad nikdy nečetl. S myšlenkami samozřejmě souhlasím, ale to jak jsou odvyprávěné a jak je kniha pojatá je zoufalost.

Jejda
21.08.2018

Nedočetla jsem.

AnnaNešporová
14.08.2018

Kniha se mi opravdu moc líbila. Hodlám si některé pasáže vypsat a rady zkusit aplikovat do svého života. Doporučuji.

Meaki
14.08.2018

Myšlenky jsou v knize skvělé. Jen kdyby to celé nebylo zasaženo do tak falešného příběhu.

greyw9278
12.08.2018odpad!

Naivně jsem si myslel, že to bude o jihokorejských buddhistických mniších, kteří prý kvůli sociálnímu statutu jezdí v supersportech. Bohužel se naplnili mé obavy, a je to rychlokvas západní trubky. Z knihy jsem měl pocit, jako kdybych seděl na srazu nějaké jehovistické propagandy, které sám řečník ani nevěří. Skončil jsem v půlce, takže berte mé hodnocení a názor s rezervou.

martin6098
01.08.2018

Mám rád typ knih, které pomáhají k rozvoji osobnosti a duchovnu, ale tahle kniha není vůbec taková pecka, jak jiní říkají. Z knihy vypadlo pár chytrostí které jsem si poznamenal a určitě je dobré si je čas od času připomenout, ale to je tak všechno. V podstatě by se kniha dala sepsat v bodech na 1 stranu, protože její poslání je sdělit vám pár životních mouder k zamyšlení. Ten umělý příběh na kterém je to postaveno mi prostě vadí, je tak průhledně falešný...vytvořený v podstatě jen proto, aby se tam dobře napasovaly ty moudra.

Barbora216
31.07.2018

Čas od času se rozhodnu přečíst si knihu, která je zaměřena na duchovno, vnitřní rozvoj a tak podobně. Tuto knížku mě dlouho lákalo si přečíst, ale možná jsem od ní čekala víc. Má velmi jednoduchý, vlastně téměř žádný příběh. Moudra, která se v knížce objevují, jsou vlastně už dávno známá. Knížka není ničím převratná, ale i tak jí dávám čtyři hvězdičky, a to proto, že rady, které jsou v ní obsažené, je potřeba si často připomínat. A i když tyto návody čteme ze všech možných stran a různých knih, kterých je na toto téma taky dost, vždycky mi to něco nového ukáže nebo připomene. Čtivě napsané.

jaroiva
19.07.2018odpad!

První dvě kapitoly mě navnadily, zdálo se, že by se mi kniha mohla líbit. Ve třetí kapitole ale nastal zlom. Nevím přesně, čím to bylo, ale najednou se mi dojem naprosto přehodil. Možná jsem narazila na nějaký slabý náznak manipulace, na což jsem obzvlášť citlivá...
Čtu dál, ale už jsem ostražitější...
Můj pocit po 6. kapitole: Jsem úžasně skromný a koukejte všichni, jak se s tím nechlubím!
V tom bude zřejmě můj problém s touto knihou. Nějak se mi tu rozchází obsah s formou. Asi jako když někdo říká něco, s čímž je v rozporu jeho řeč těla. V takovém případě se automaticky odtahuji a to samé se mi stalo u této knihy.

Přesně, jak píše Ajinka126, Sharma ty myšlenky servíruje příliš vtíravým způsobem.

moje další pocity ze čtení:
Mnich, který ... aneb jak rychlokvaška zápaďácký "mnich" chtěl vytvářet další duchovní rychlokvašky...
Sorry, ale tohle fakt není ani duchovní ani beletrie.
Takový Receptář nebo Rady ptáka Loskutáka jakože v duchovní oblasti? Nebo možná spíš duchovní růst podle Ládi Hrušky?

tereza2627
18.07.2018

čekala jsem od toho víc, posledních pár stránek jsem se do čtení musela nutit..zdálo se mi, že se pořád opakuje stejná myšlenka a ke konci mě to přestalo bavit.
Mohlo být psáno lepší formou.

bookemma
11.07.2018

Vůbec by jí neuškodilo, kdyby byla o polovinu kratší. Podobné knihy mě běžně oslovují, ale tahle moc nepromlouvala.

Metroušek
05.07.2018

Takové knižně duchovní placebo. Neuškodí, a někdy může někomu i pomoci. Pouze a jen pro začátečníky v oboru.

attila1
29.06.2018

Sice jsem jí dočetla do konce,ale musela se do toho nutit. Přišlo mi to pořád dokola to samé. Za mě nuda.

vladimir0235
18.06.2018odpad!

Stějně jako veškeré náboženské knihy i tohle je snůška keců. Všichni tihle motivační speakeři každou vodu a pijí víno a toto není výjimkou.

chandel
16.06.2018

Krásná knížka, co věta, to poučení. Věřím, že tolik mouder o tom, jak žít, může být nekomu nepříjemné, protože knížka skoro žádný děj nemá, ale já jsem s ní naprosto spokojená a určitě se k ní vrátím! :) moc mi pomohla!

spilina
01.06.2018

Nejsem ten správný typ na motivační knížky :D Snůška neustále se opakovaných "mouder"