Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23638/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-om5-23638.JPG 3.8639

The Monk Who Sold His Ferrari (1997)

Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Rybka Publishers

kilometr

Další z mnoha návodů,jak prožít plnohodnotný život.Častokrát napsáno mnohem lépe.Jdu prodat svůj ojetý vůz a vydám se hor!30%.

Abia

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetla. Je to na mě moc poučné, čekala jsem víc příběh. Moc z toho kouká "osobnostní rozvoj". Pořád mi to nedocházelo, říkala jsem si, tohle všechno bylo řečeno už tolikrát a pak jsem se podívala, kdy byla kniha vydaná. Číst jí před 20 lety, to bych se na to dívala jinak. Ale dnes už je to trochu nuda a podobných knížek je hodně.

StihOMam

Rozsahle popsaný návod na stesti?!? Na papire usporadane myslenky, s nimiz se kazdy se zajmem o toto tema jiz setkal a z nichz nektere uz pravdepodobne zcela prirozene aplikuje. Trochu mi nesedlo vypraveni formou dialogu, protoze Julianovy poznamky mi pripadaly tupe a narusovaly plynulost.
Jinak prijemne podane celozivotni pravdy a moudra.

zdendaz

Tato kniha je celkem zbytečně roztahaná, hlavní hrdina je chytrý, ale občas neuvěřitelně hloupý (ptá se na naprosto zřejmé věci), nicméně toto nemá být literatura faktu, je to spíše pohádka. Pohádka pro dospělé a mladistvé, kteří se točí v kruhu a hledají cestu k úspěchu. Zda jim pomůže nebo ne, záleží na nich. Tento typ literatury jim může pomoci udržet si motivaci, ale ne dosáhnout úspěchu jen slepým následováním toho, co je psáno. Ono to není potřeba následovat vůbec, jde v podstatě jen o motivaci samotnou.

Já jsem se do ní pustil proto, že jsem potřeboval oddych po třech knihách o kvantové fyzice. A na to zafungovala výborně.

Pokud hledáte oddychovou literaturu, pak je toto celkem dobrá volba.

pucii

Knížka může pomoci člověku zamyslet se nad dosavadním životem z jiné stránky a třeba mu i dodat radost a pokoj do života, nebo jeho smysl. A třeba tak i nevědomě pomoci jiným. Asi je více podobných knih, ale člověk nikdy neví, co koho kdy osloví.

Mé poznámky :-) :

Neustálým honem za úspěchem míjíme ty správné hodnoty.

Jak se chceš postarat o druhé, když se nedokážeš postarat sám o sebe?
Jak máš mít rád druhé, když nemáš rád sám sebe?
Jak máš být dobrotivým, když se sám necítíš dobře a pohrdáš sebou?

Jedna z mála věcí, které můžeme ovládat, je naše vědomí.
To, co je pro jedny tragédií, pro ostatní je příležitost. Záleží na interpretaci. V každém nezdaru je zárodek příležitosti, dar. Ať nás potká cokoli, je jen na nás, jak budeme reagovat. Vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa. Neexistuje negativní zkušenost, ale pouze možnost k růstu. Bolest je učitelem. Jak mohu vědět, co je radost, když nezažju smutek? Abychom si mohli vážit dobrého, musíme zažít špatné. Ve všem, co prožijeme, je skrytá lekce, bez které bychom již nerostli. Bez bolesti bychom se v životě neposunuli. Zavřou se jedny dvěře a otevřeou se jiné.

Začni žít ze své představivosti, ne ze svých vzpomínek. Vše, co kdo vytvořil ve vnějším světě, začalo v jeho nitru, někde v plánu. Jsi více, než součet okolností.

hany77

Při čtení této knihy jsem nabrala takovou dávku životní síly a energie, cítila jsem, že překonám všechny překážky a vkročím směle do nové kapitoly svého života...taková síla to je. Co věta, to velké moudro a hloubka slov, která se dotkne až dřeně samotného člověka. Přečtěte si ji také....nebudete litovat! Můžete jen získat....

Peyka

Na to, jak je kniha hodnocená a celosvětově proslulá, jsem byla zklamaná. V době, kdy byla poprvé vydaná (1997), což máme přes dvacet let, byla považovaná za něco zcela nového a nevýdaného. I dnes je kniha populární, ale styl, jakým je napsaná, mě nenadchl. Strašně zdlouhavý a víceméně nudně podaný příběh čtenáře moc neuchvátí. Určitě si ale z knihy odnesete pár dobrých tipů a rad do života. :) na mě až příliš filozofické dílo. Znám lepší, čtivější tituly, co se týče duchovní literatury, které nesou stejné myšlenky. ;)

studienka

Podla recenzii som ocakavala trochu viacej. Aj napriek tomu som si z toho vzala, to ci som potrebovala

Katte192

Všechny myšlenky už byly řečeny, nebo napsány. Na nás je jen najít je v takové podobě a jazyku, abychom jim porozuměli. Tato kniha je jednou z "mnoha" a přesto je něčím "jiná" - neslibujeme prázdné zázraky na počkání, ale nabízí celoživotní práci, učení se a hledání. Štěstí je rozhodnutí. Nic víc. Miliony malých detailů, tvořící pevný základ pro osobní Tádž Mahal. A víte co? Kdo chce najít odpovědi, kdo se chce učit, kdo se chce mít lépe, kdo zkrátka chce, cestu si vždy najde. I skrze tuhle knihu? Proč ne? :) doporučila bych ji? Rozhodně ano. Dá se bez ní žít? Rozhodně ano. To už je ale každého volba :)

Konycek

Skvělá motivační kniha která mi rozšířila obzory a vlídnou cestou mě přiměla zamyslet se nad způsobem života a nad tím, že vše je jen v hlavě (což jsem samozřejmě tušila). Měla jsem jí půjčenou a určitě má místo v naší knihovně.

Janca13
30.12.2017

Za mě úžasná kniha. Přinutila mě zamyslet se nad svým životem, nad hospodařením s časem. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale koupím si ji a určitě se k ní budu vracet.

PavlínaAlžběta
16.12.2017

Knihu jsem z půlky poslouchala jako audioknihu, jelikož jsem nemohla a ani nesměla číst a druhou půli si dočetla půjčenou. Audiokniha mě zatáhla do děje mnohem více, hlas herce p. Dvořáka mě strhnul sebou a fantazie pracovala. Příběh působí svým způsobem jako každá motivační kniha, kterých jsou stovky. Zde jsem ale měla pocit jak u poslechu, tak i při čtení jiný mnohem příjemnější, zajímavější a když čtete knihu v nemoci, věřte, že to s myšlením udělá mnoho. Pro mě kniha byla více přínosnější než kterákoliv jiná tohoto žánru. Hodně se člověk může zamyslet, pokud není úplně slepý a skeptický a může získat to co hmatatelné není, ale pro život důležité je.

skableska
10.12.2017

V knize jsou klasické myšlenky, které jsou v nejrůznějších jiných motivačních knihách, ale jsou psané hodně čtivě, je tam příběh. Tím je kniha jedinečná.

martin8738
06.12.2017odpad!

S nadšením jsem si knihu koupil a těšil se na dobré čtení. Čekání bylo marné. Pro mne, který tento druh literatury čte, je kniha klubkem již dávno vyřčených věcí a to v mnohem pohodlnější formě, než je předkládán v této knize. Tohle je výkřik do tmy. Pokud tohle někdo prodává, tak já asi začnu psát knihy :-))) Směsice plytkých "mouder", posbíraných ze širokého světa, vklíněná do jakéhosi příběhu, který nikam nevede. Julian pomalu v pozici Budhy a jeho kolega, hlatající slepě každé jeho slovo. Nepoužitelné. Ale chápu, že někomu by se mohl tento styl podání mouder líbit. Za mě však velké NE.

Shindo
04.12.2017

Zlepenec vecí, ktoré boli už dávno popísané v iných knihách a ktorý človeku dá v podstate to isté, čo predošlé knihy, akurát v inom, príťažlivejšom kabáte. Obyčajná vykrádačka. Autorova fotografia cez pol strany len umocnuje falošný dojem, že ide o prelomový bestseller, aký tu ešte nikdy nebol. Ale bol. Mnohokrát.

MagicM
02.12.2017

Krasna kniha, ktera muze otevrit oci. Doporucuju!

Petruš999
15.11.2017

Kniha mě donutila zamyslet se o svém přístupu k životu a přikročit k několika změnám. Přečetla jsem si jí asi v ten správný okamžik, kdy jsem na to připravená.

Ajinka126
14.11.2017

AUDIOKNIHA i Knia: Mě se to moc líbilo do první půlky. Pak to nabralo takovou tu americkou přehnaně motivační formu přednášky. Nevím, jak to ohodnotit. Nevím jak a komu to doporučit. Sharma má krásné myšlenky a citáty, ale prodává mi je takovým vtíravým způsobem.

danobat
10.11.2017

Některé pasáže k zamyšlení

petra999
05.11.2017

Úžasná knížka. Opravdu věřím, že tato kniha mnoha lidem pomůže zlepšit jejich život a otevřít jim oči. Četla jsme jí dvakrát a určitě se k ní ještě vrátím.

Ildi
04.11.2017

V dnešnej uponáhľanej dobe, príjemné spestrenie.

Leusee
21.10.2017

Kniha, která vás donutí se zastavit a zamyslet se nad svým životem. Člověku může připadat moc sluníčková, ale abych byla upřímná, v dnešní době tu sluníčkovost potřebujeme. Potřebujeme se více smát a více se radovat z maličkostí. Nehnat se neustále za něčím a jenom se zastavit a být spokojeni s tím, co máme teď. Není to jednoduché, ale přesně k tomu vás tahle kniha může popostrčit.

Tatsume
16.10.2017

Ze začátku jsem měla dost problém se do knihy začíst. Styl psaní mi nesedl. Přijde mi až moc šroubovaná, až moc optimistická (až moc "sluníčková"), až moc za každou cenu dokonalá, až moc se v ní řetězí citáty, přiznané, i nepřiznané.

Navíc mám to "postižení", že už mám několik knih na téma osobní rozvoj načteno, a tak mi tahle kniha přijde jako vykrádačka kde čeho, počínaje Dalajlámou, přes Paretovo pravidlo až nevím, k čemu, a vše je připisováno "mnichům ze Sivany"

S trochou ironie uvažuji, jestli by šla přidat do výzvy 2017 jako kniha pohádek.

ALE - Abych to jenom nesrážela. Je to jedna z mála knížek, která nejen, že říká, jakou situaci změnit, ale také, jak ji změnit. A - to hlavně - ukazuje, že stačí drobné změny, které mohou vést k velkým výsledkům, a jasně je tam řečeno, že to nebude jednoduché a je to běh na dlouhou trať. To je asi největší přínos knihy.

Jaruš7
10.10.2017

Komprese moudra, stylem osvícení, v dnešní přeinformované době je hlad po formě zklidněné sebereflexe a jedno z mála mírumilovných poznávání lidské osobnosti je v této obsáhlé knize přímo léčivé.

Burák
23.09.2017

Motivačních knih a knih o osobním rozvoji jsem moc nepřečetla (vlastně jen asi Čtyři dohody), tak nemám moc srovnání a těžko se mi knížka hodnotí. Sáhla jsem po ni, protože mě zaujal název (ten se mi líbí pořád a považuju ho opravdu za dobrý marketingový tah, bez ironie) a pár lidí z mého okolí o ni mluvilo téměř v superlativech.

Celé je to podané jako dialog dvou dávných přátel, z nichž jeden prošel díky pobytu v horách kde se setkal s moudrým a velkým učitelem, transformací. Život mu to změnilo natolik k dobrému, že se chce o tuto zkušenost podělit. Kromě dialogů je knížka napěchována i vyprávěním různých příběhů s poučením.

Mnich, který prodal své ferrari rozhodně obsahuje mnoho prověřených životních mouder a rad, které člověk tak nějak intuitivně tuší nebo k nim v průběhu života sám dospěje. Tady jsou prostě "všechny" hezky vyjmenované a je k nim dodán stručný návod jak je zařadit do každodenního života. Není to nijak složité čtení, na které by se člověk kdovíjak musel soustředit, naopak bych řekla, že jde i přes to, že se snaží o jakousi praktičnost, dost po povrchu.

Mně kniha život nezměnila, navíc mi trvalo několik dlouhých měsíců, než jsem jsem ji dočetla (a nebylo by to tím, že bych si ji "šetřila" nebo musela v sobě dlouze zpracovávat a nechat doznívat jednotlivé kapitoly), takže doporučit ji přátelům ji úplně nebudu. Na druhou stranu, pokud máte tento žánr rádi, troufám si říci, že budete po přečtení spokojeni.

Leniik33
19.09.2017

Zajímavým způsobem pojatá motivační kniha, která potěší v dnešní uspěchané době. Určitě stojí za přečtení.

Pinkol
13.09.2017

Skvělá motivační kniha, která obsahuje plno užitečných rad a mouder do života

renova
01.09.2017

Knihu by si mel precist kazdy, ktery se honi za vydelkem a denne se stresuje z duvodu, ze neco nestiha. Meli bychom si uvedomit, ze i malickosti mohou pro nas mit stezejni vyznam. Vetsinou, kdyz toto lide zjisti, uz je bohuzel pozde.

Michelph
21.08.2017

Velice zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Je plná myšlenek hodných zamyšlení. Pro mě byla kniha poutavá.

NemmamSlov
07.08.2017

Jaaaaj, keby som si ju mal kupit znova tak to neurobim. Mam rad zmeny, ale toto bol omyl. Cela kniha je o rozhovoru mnicha a kamarata. Niektore pasaze strasne nudne. Cakal som asi od toho vela. :/