Mnich, který prodal své ferrari

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23638/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-om5-23638.JPG 3.7712

The Monk Who Sold His Ferrari (1997)

Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Rybka Publishers

zuzka894

Krásná kniha. Hodně mi to dalo, úplně jiný pohled na život.

Markéta ♡

Upřímně já nevím, co o této knize napsat.
Strašně jsem se na ni těšila, a když už jsem se do ní pustila, tak nevím.
Podle mě jsem na knihu moc mladá. Rozhodně kniha nebyla ztrátou času, jsem ráda, že jsem si ji přečetla a určitě mi i něco dala, ale myslím, že by mi více dala za takových 20 let, až budu mít rodinu a práci. Takhle jako studentce mi řekla, čemu se mám v budoucnu vyvarovat, a jak se chovat a právě nechovat.
Čekala jsem od knihy asi více.

Lotka

Taková ta klasická motivační kniha.

čtenářka4

Kniha pro všechny, kteří chtějí změnit svůj život, sebe a své okolí k lepšímu a spokojenějšímu.

Kniha se mě velice dotkla.I když mám v celku spokojený život,netrpím nedostatkem,za což velké díky,vždy je co zlepšovat a v čem se zdokonalovat.
Už dlouho jsem nečetla knihu napsanou s takovou lehkostí,srozumitelnou všem lidem,kteří rozumět chtějí a neustále se snaží procházet svou životní cestou hledajíc správný směr.Sice tam není nic,co už nebylo řečeno,přesto nutí k zamyšlení nad tím,zda je člověk spokojen v přítomném okamžiku a zda je schopen se poučit z chyb minulých.
Bude to vánoční dárek pro většinu lidí,na kterých mi záleží.

Wendyyy93464
24. srpnaodpad!

Klišé za klišé. Předvídatelnější a trapnější knihu jsem snad nikdy nečetl. S myšlenkami samozřejmě souhlasím, ale to jak jsou odvyprávěné a jak je kniha pojatá je zoufalost.

Jejda

Nedočetla jsem.

AnnaNešporová

Kniha se mi opravdu moc líbila. Hodlám si některé pasáže vypsat a rady zkusit aplikovat do svého života. Doporučuji.

Meaki

Myšlenky jsou v knize skvělé. Jen kdyby to celé nebylo zasaženo do tak falešného příběhu.

greyw9278
12. srpnaodpad!

Naivně jsem si myslel, že to bude o jihokorejských buddhistických mniších, kteří prý kvůli sociálnímu statutu jezdí v supersportech. Bohužel se naplnili mé obavy, a je to rychlokvas západní trubky. Z knihy jsem měl pocit, jako kdybych seděl na srazu nějaké jehovistické propagandy, které sám řečník ani nevěří. Skončil jsem v půlce, takže berte mé hodnocení a názor s rezervou.

martin6098

Mám rád typ knih, které pomáhají k rozvoji osobnosti a duchovnu, ale tahle kniha není vůbec taková pecka, jak jiní říkají. Z knihy vypadlo pár chytrostí které jsem si poznamenal a určitě je dobré si je čas od času připomenout, ale to je tak všechno. V podstatě by se kniha dala sepsat v bodech na 1 stranu, protože její poslání je sdělit vám pár životních mouder k zamyšlení. Ten umělý příběh na kterém je to postaveno mi prostě vadí, je tak průhledně falešný...vytvořený v podstatě jen proto, aby se tam dobře napasovaly ty moudra.

Barbora216

Čas od času se rozhodnu přečíst si knihu, která je zaměřena na duchovno, vnitřní rozvoj a tak podobně. Tuto knížku mě dlouho lákalo si přečíst, ale možná jsem od ní čekala víc. Má velmi jednoduchý, vlastně téměř žádný příběh. Moudra, která se v knížce objevují, jsou vlastně už dávno známá. Knížka není ničím převratná, ale i tak jí dávám čtyři hvězdičky, a to proto, že rady, které jsou v ní obsažené, je potřeba si často připomínat. A i když tyto návody čteme ze všech možných stran a různých knih, kterých je na toto téma taky dost, vždycky mi to něco nového ukáže nebo připomene. Čtivě napsané.

jaroiva
19. červenceodpad!

První dvě kapitoly mě navnadily, zdálo se, že by se mi kniha mohla líbit. Ve třetí kapitole ale nastal zlom. Nevím přesně, čím to bylo, ale najednou se mi dojem naprosto přehodil. Možná jsem narazila na nějaký slabý náznak manipulace, na což jsem obzvlášť citlivá...
Čtu dál, ale už jsem ostražitější...
Můj pocit po 6. kapitole: Jsem úžasně skromný a koukejte všichni, jak se s tím nechlubím!
V tom bude zřejmě můj problém s touto knihou. Nějak se mi tu rozchází obsah s formou. Asi jako když někdo říká něco, s čímž je v rozporu jeho řeč těla. V takovém případě se automaticky odtahuji a to samé se mi stalo u této knihy.

Přesně, jak píše Ajinka126, Sharma ty myšlenky servíruje příliš vtíravým způsobem.

moje další pocity ze čtení:
Mnich, který ... aneb jak rychlokvaška zápaďácký "mnich" chtěl vytvářet další duchovní rychlokvašky...
Sorry, ale tohle fakt není ani duchovní ani beletrie.
Takový Receptář nebo Rady ptáka Loskutáka jakože v duchovní oblasti? Nebo možná spíš duchovní růst podle Ládi Hrušky?

tereza2627

čekala jsem od toho víc, posledních pár stránek jsem se do čtení musela nutit..zdálo se mi, že se pořád opakuje stejná myšlenka a ke konci mě to přestalo bavit.
Mohlo být psáno lepší formou.

bookemma

Vůbec by jí neuškodilo, kdyby byla o polovinu kratší. Podobné knihy mě běžně oslovují, ale tahle moc nepromlouvala.

Metroušek

Takové knižně duchovní placebo. Neuškodí, a někdy může někomu i pomoci. Pouze a jen pro začátečníky v oboru.

attila1

Sice jsem jí dočetla do konce,ale musela se do toho nutit. Přišlo mi to pořád dokola to samé. Za mě nuda.

vladimir0235
18. červnaodpad!

Stějně jako veškeré náboženské knihy i tohle je snůška keců. Všichni tihle motivační speakeři každou vodu a pijí víno a toto není výjimkou.

chandel

Krásná knížka, co věta, to poučení. Věřím, že tolik mouder o tom, jak žít, může být nekomu nepříjemné, protože knížka skoro žádný děj nemá, ale já jsem s ní naprosto spokojená a určitě se k ní vrátím! :) moc mi pomohla!

spilina

Nejsem ten správný typ na motivační knížky :D Snůška neustále se opakovaných "mouder"

kilometr

Další z mnoha návodů,jak prožít plnohodnotný život.Častokrát napsáno mnohem lépe.Jdu prodat svůj ojetý vůz a vydám se do hor!30%.

Abia

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetla. Je to na mě moc poučné, čekala jsem víc příběh. Moc z toho kouká "osobnostní rozvoj". Pořád mi to nedocházelo, říkala jsem si, tohle všechno bylo řečeno už tolikrát a pak jsem se podívala, kdy byla kniha vydaná. Číst jí před 20 lety, to bych se na to dívala jinak. Ale dnes už je to trochu nuda a podobných knížek je hodně.

StihOMam

Rozsahle popsaný návod na stesti?!? Na papire usporadane myslenky, s nimiz se kazdy se zajmem o toto tema jiz setkal a z nichz nektere uz pravdepodobne zcela prirozene aplikuje. Trochu mi nesedlo vypraveni formou dialogu, protoze Julianovy poznamky mi pripadaly tupe a narusovaly plynulost.
Jinak prijemne podane celozivotni pravdy a moudra.

zdendaz

Tato kniha je celkem zbytečně roztahaná, hlavní hrdina je chytrý, ale občas neuvěřitelně hloupý (ptá se na naprosto zřejmé věci), nicméně toto nemá být literatura faktu, je to spíše pohádka. Pohádka pro dospělé a mladistvé, kteří se točí v kruhu a hledají cestu k úspěchu. Zda jim pomůže nebo ne, záleží na nich. Tento typ literatury jim může pomoci udržet si motivaci, ale ne dosáhnout úspěchu jen slepým následováním toho, co je psáno. Ono to není potřeba následovat vůbec, jde v podstatě jen o motivaci samotnou.

Já jsem se do ní pustil proto, že jsem potřeboval oddych po třech knihách o kvantové fyzice. A na to zafungovala výborně.

Pokud hledáte oddychovou literaturu, pak je toto celkem dobrá volba.

pucii

Knížka může pomoci člověku zamyslet se nad dosavadním životem z jiné stránky a třeba mu i dodat radost a pokoj do života, nebo jeho smysl. A třeba tak i nevědomě pomoci jiným. Asi je více podobných knih, ale člověk nikdy neví, co koho kdy osloví.

Mé poznámky :-) :

Neustálým honem za úspěchem míjíme ty správné hodnoty.

Jak se chceš postarat o druhé, když se nedokážeš postarat sám o sebe?
Jak máš mít rád druhé, když nemáš rád sám sebe?
Jak máš být dobrotivým, když se sám necítíš dobře a pohrdáš sebou?

Jedna z mála věcí, které můžeme ovládat, je naše vědomí.
To, co je pro jedny tragédií, pro ostatní je příležitost. Záleží na interpretaci. V každém nezdaru je zárodek příležitosti, dar. Ať nás potká cokoli, je jen na nás, jak budeme reagovat. Vnější svět je odrazem našeho vnitřního světa. Neexistuje negativní zkušenost, ale pouze možnost k růstu. Bolest je učitelem. Jak mohu vědět, co je radost, když nezažju smutek? Abychom si mohli vážit dobrého, musíme zažít špatné. Ve všem, co prožijeme, je skrytá lekce, bez které bychom již nerostli. Bez bolesti bychom se v životě neposunuli. Zavřou se jedny dvěře a otevřeou se jiné.

Začni žít ze své představivosti, ne ze svých vzpomínek. Vše, co kdo vytvořil ve vnějším světě, začalo v jeho nitru, někde v plánu. Jsi více, než součet okolností.

hany77

Při čtení této knihy jsem nabrala takovou dávku životní síly a energie, cítila jsem, že překonám všechny překážky a vkročím směle do nové kapitoly svého života...taková síla to je. Co věta, to velké moudro a hloubka slov, která se dotkne až dřeně samotného člověka. Přečtěte si ji také....nebudete litovat! Můžete jen získat....

Peyka

Na to, jak je kniha hodnocená a celosvětově proslulá, jsem byla zklamaná. V době, kdy byla poprvé vydaná (1997), což máme přes dvacet let, byla považovaná za něco zcela nového a nevýdaného. I dnes je kniha populární, ale styl, jakým je napsaná, mě nenadchl. Strašně zdlouhavý a víceméně nudně podaný příběh čtenáře moc neuchvátí. Určitě si ale z knihy odnesete pár dobrých tipů a rad do života. :) na mě až příliš filozofické dílo. Znám lepší, čtivější tituly, co se týče duchovní literatury, které nesou stejné myšlenky. ;)

studienka

Podla recenzii som ocakavala trochu viacej. Aj napriek tomu som si z toho vzala, to ci som potrebovala

Katte192

Všechny myšlenky už byly řečeny, nebo napsány. Na nás je jen najít je v takové podobě a jazyku, abychom jim porozuměli. Tato kniha je jednou z "mnoha" a přesto je něčím "jiná" - neslibujeme prázdné zázraky na počkání, ale nabízí celoživotní práci, učení se a hledání. Štěstí je rozhodnutí. Nic víc. Miliony malých detailů, tvořící pevný základ pro osobní Tádž Mahal. A víte co? Kdo chce najít odpovědi, kdo se chce učit, kdo se chce mít lépe, kdo zkrátka chce, cestu si vždy najde. I skrze tuhle knihu? Proč ne? :) doporučila bych ji? Rozhodně ano. Dá se bez ní žít? Rozhodně ano. To už je ale každého volba :)

Konycek

Skvělá motivační kniha která mi rozšířila obzory a vlídnou cestou mě přiměla zamyslet se nad způsobem života a nad tím, že vše je jen v hlavě (což jsem samozřejmě tušila). Měla jsem jí půjčenou a určitě má místo v naší knihovně.