Mnich, který prodal své ferrari přehled

Mnich, který prodal své ferrari
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23638/bmid_mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-rvP-23638.jpg 4 1411 1411

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers
Originální název:

The Monk Who Sold His Ferrari , 1997


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mnich, který prodal své ferrari. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (284)

Zionder
08.06.2024 3 z 5

Četl jsem jako audioknihu. Vcelku pěkný příběh, plný zajímavých myšlenek, jen mě trošku mrzelo, že to bylo jen takový ladný dotknutí se hladiny, kniha nešla moc do většího rozeznění příběhu.
Teď zde pročítám hodnocení na databázi knih, tak celkem souhlasím se zbytkem hodnotících.

SladkaK
24.04.2024 3 z 5

Obrovská škoda, že jsou tak skvělé myšlenky obalené do neskutečného balastu.

Knize bych dala i 10 hvězdiček, kdyby nebyla zasazena do příběhu a nesmyslného rozhovoru. Plánuji příběh projet ještě jednou, vypsat si ty skvělé myšlenky a knihu spálit.


ctenarErikfXuu
14.04.2024 1 z 5

Ze začátku mě kniha bavila. To ještě měla děj a bylo zábavné ho sledovat. Jak ale ve čtení člověk postupuje, děj se stále více a více vytrácí a spíše čtete moudra, která se autor křečovitě snaží zabalit do něčeho, připomínajícího příběh, v čemž žalostně zklamal. Čtenář si pak připadá jako by se ho nějaký sektářský mnich snažil naverbovat do uzavřeného společenství, vlastnícího jedinou pravdu, ze kterého se po vstupu do něj už nikdy nedostane. Neodsuzuji myšlenky v knize, protože s většinou z nich souhlasím. Bohužel forma je opravdu úděsná. Shrnula bych to asi tak, že Mnich, který prodal své Ferrari je přeceňovaná kniha, kterou kdybych vlastnila v papírové podobě, ihned spálím.

všechny komentáře

Související novinky (1)

10 nejprodávanějších audioknih (září)

20.10.2017


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Mnich, který prodal své ferrari v seznamech

v Právě čtených110x
v Přečtených2 231x
ve Čtenářské výzvě132x
v Doporučených123x
v Knihotéce473x
v Chystám se číst550x
v Chci si koupit152x
v dalších seznamech6x