Hodná dcera

Hodná dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357726/bmid_hodna-dcera-gJ9-357726.jpg 4 180 61

Dvě dívky stojící tváří v tvář zabijákovi s puškou. Jedné se podaří utéct, zatímco druhá… Před osmadvaceti lety se poklidný život Charlotty a Samanthy Quinnových změnil v hrůzu, když k nim domů vtrhli dva neznámí muži s puškami a zavraždili jim matku přímo před očima. Obě dívky ani otec se z tohoto děsivého zážitku nikdy nevzpamatovali. Tajemství té hrozné noci zůstalo už navždy v jejich srdcích. Tato tragická událost zpřetrhala rodinné vazby a každá ze sester se vydala vlastní cestou. Samantha se odstěhovala do New Yorku, zatímco Charlotte šla ve šlépějích otce a stala se právničkou v rodném městě. Jenže násilí se do Pikeville vrací! Charlotte je svědkem dvou brutálních vražd, jež šokují celé město a probudí její noční můru. Strašlivé vzpomínky na tragédii, které se Charlotte snažila ve své mysli pohřbít, vyplouvají znovu napovrch. A sestry musí spojit své síly, aby tuto děsuplnou životní kapitolu jednou provždy uzavřely!... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , HarperCollins Polska

The Good Daughter , 2017

WaN635
27.11.2023 4 z 5

Těžké a kruté čtení.
Začátek byl brutální, poté většina knihy se nesla ve stylu poměrně kvalitního krimi. Ovšem co mě rozsekalo, byl příběh Charlie.
Jinak všechny pachatele jsem odhalila dříve než hrdinky, tam mi to přišlo celkem jasné od začátku.

podko_lenka
02.06.2023 odpad!

Knížce jsem dala šanci 50 stran. Myslím, že bych měla dostat za ten knize věnovaný čas zaplaceno.

Lexie321
29.05.2022 4 z 5

Príbeh bol super, ale Pekné Dievčatá sa mi páčilo predsa len o trocha viac. Mala som pocit, že dej skočil veľmi rýchlo na záver. Aj ked kniha bola skvelá trocha chýbalo napätie.

85098211
11.05.2022 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a líbila se mi od začátku až do konce ;-). Poslouchala jsem ji jako audio v němčině a myslím, že výborné načtení jí jen prospělo :-). Už začátek příběhu je doslova strhující. Rusty je právník, který není právě oblíbený, protože z maléru vyseká i ty nejhorší zločince. Trpí tím celá jeho rodina, tedy jeho žena Gamma a dcery Charlie a Sam. A jednoho dne, kdy děvčata vynechají trénink a vrátí se nečekaně dříve ze školy, se ve dveřích jejich domu objeví dva zločinci, kteří zastřelí jejich matku a Sam těžce zraní. Po dlouhé době, konkrétně po dvaceti osmi letech, je Charlie svědkem střelby ve škole. A po určité době je napaden a pobodán také Rusty. No a následně se rozhodne Charliin manžel Ben zkontaktovat Sam a požádat ji o pomoc. Jenomže, co se stane, když traumatické zážitky z minulosti obě sestry dostihnou?
Musím přiznat, že autorka mne příjemně překvapila, protože píše svižným, čtivým stylem. A i přes určitou brutalitu kniha neztrácí na poutavosti, je napsaná s citem a občas se v ní objeví dokonce také humorné scény. Kromě toho se zde znovu a znovu prolínají minulost se současností. Autorka totiž moc dobře ví, jak vybudovat napětí a tak čtenáři poskytnout strhující požitek prostřednictvím stále nových zvratů ;-). Knihu jsem nemohla odložit- což je vždycky dobré znamení :-) - a určitě se časem po nějaké další zase poohlédnu...

Michelle.Bee76
07.05.2022 odpad!

Dala jsem ji šanci prvních dvacet stran. . . Jak tu někdo psal - moc krve, moc násilí - a to nejsem žádná citlivka - nuda, šeď, nezaujala, nedočteno, odloženo hluboko na dno skříně.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

No tak tohle se mi hodně líbilo. Bylo to napínavé, krvavé, čtivé... Doporučuji

Jiho226
12.09.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila,jazyk je spíše románový,proto některé pasáže působí rozvlekle a nemají ten pravý detektivní spád. Policejní práce a popis vyšetřování zde zcela chybí, vše je popsáno z pohledu právníků. Zajímavá kniha,kdyby ale měla o 200 stran méně, byla by rozhodně čtivější.

alice528
28.05.2021

Nuda, první knihy série byly zajímavé, teď už nikoliv.

micha-ella
07.05.2021 1 z 5

Dvě první kapitoly mi stačily. Rozstřílená matka, krví postříkané dcery, jedna zaživa pohřbená, masakr ve škole... No pěkně děkuju.

petrarka72
22.03.2021 5 z 5

Karin Slaughter to má srovnané - na prvních padesáti stranách vás emočně rozseká na maděru a na následujících čtyřech stech padesáti poskytuje pomůcky, které vám umožní dát se zase dohromady. Je mi jedno, jestli je tohle krimi, thriller nebo psychothriller - zvolila působivé téma, rodinná anamnéza i postavy optikou viny a trestu mě bavily velmi a ještě ve třech čtvrtinách jsem netušila, v čem je v ústředním případu zakopaný pes. Mně to ke čtenářskému štěstí stačí...

jjanca
04.01.2021 3 z 5

Keby mala kniha o 150 strán menej, tak by som jej snáď dala aj o hviezdičku naviac. Zbytočne sa to vlieklo a pasáže sa opakovali. A vlastne ani neviem, do akého žánru tú knihu zaradiť. Je to detektívka? Triler? Psycho-triler? Škoda, potenciál to malo.

Ka-čí
06.11.2020 2 z 5

Kniha mě zklamala...zbytečně moc protahovana

Kami33
13.10.2020 4 z 5

Tak úplně spokojená nejsem. Začátek mi moc nebavil, konec byl napínavý. Ale určitě série s Willem je mnohem lepší.

Scathia
11.10.2020 4 z 5

Příjemné a napínavé čtení. K této autorce se ráda ještě vrátím.

strippedd
25.08.2020 4 z 5

Má oblíbená Karin. Vždycky se těším na vše co napíše a nebyla jsem opět zklamaná. Možná když malinko srovnám předchozí série tady bylo pár hluchých míst, ale závěr to všechno smazal. Jsem spoko :)

seredomi
16.07.2020 5 z 5

Moc nerozumím nízkému hodnocení. Děj mě okamžitě vtáhl, postavy sympatické, napětí a zvraty. Za mě velmi povedené.

BarBarBar
01.07.2020 4 z 5

Stará dobrá Karin! Mě to bavilo a moc. Žádná hluchá místa, žádný zbytečný popis, postavy přijatelné, dvě zápletky. Jen ten motiv se mi úplně nepozdával. Čekala jsem větší BUM.

ivana1924
04.06.2020 4 z 5

Zajímavý, napínavý příběh. Líbila se mi.

Beky
13.04.2020 4 z 5

* Napínavé, strhující, tajemné, drsné, šokující a násilné.
* Krásně autorka ukazuje, jak to funguje mezi policisty a "ruka ruku myje".
* Úžasný námět, perfektní zpracování, detailní popisy a zajímavé podání z pohledu obou sester.
* Příběh je krutý, syrový a pro mne i důvěryhodný. Mé oko místy nezůstalo suché.

Ira13
02.04.2020 5 z 5

Zaujal mě pohled obou sester. A když už to víte, tak v polovině se dozvíte, že nevíte úplně všechno, co se tenkrát stalo. Před poslední kapitolou jsem musela vydechnout a pak rychle dočíst. Kniha se mi líbila a dokázala udržet-bez přeskakování