Krásný holky

Před více než dvaceti lety beze stopy zmizela Claiřina a Lydiina dospívající sestra Julia. Pár let poté se obě ženy odcizily a od té doby spolu nepromluvily. Z Claire se stala oslnivá manželka atlantského milionáře. Lydia, svobodná matka, žije s bývalým vězněm a jen tak tak vydělává na živobytí. Ani jedna z nich se však dosud nevzpamatovala z kruté ztráty, která jim zlomila srdce. Tato zničující rána se opět otevírá, když dojde k vraždě Claiřina manžela. Zmizení dospívající dívky a vražda muže ve středních letech, které dělí skoro čtvrt století. Co by je mohlo spojovat? Obě sestry opatrně uzavřou příměří a začínají pátrat v minulosti, aby zjistily pravdu. Odhalují přitom tajemství, která před dávnými lety zničila jejich rodinu… a nacházejí možnost vykoupení a odplaty tam, kde by je nejméně očekávaly. „Karin Slaughter má nepřekonatelný cit pro detail a pravdivé vyjádření skutečnosti… Ráda si koupím každou její knihu.“ – Gillian Flynn „Neohrožená spisovatelka. Jedna z nejsmělejších autorek thrillerů v dnešní době.“ – Tess Gerritsen „Její postavy, zápletka a rytmus vyprávění nemají mezi autory thrillerů konkurenci.“ – Michael Connelly...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267417/big_krasny-holky-267417.jpg 4.2228
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , HarperCollins Polska

Pretty Girls, 2015

Kniha Krásný holky

Lexie321

Kniha sa čítala ľahko a rýchlo. Mala super tempo a žiadne aspoň pre mňa hluché miesta. Sestry boli zábavné a ich dynamika autentická. Samotný dej bol zaujímavý, napínavý a dobre spracovaný. Jednoznačne odporúčam pre nadšencov trilerov.

alekis

"Mučeníčko, to je moje potěšeníčko!" Grimpo, Limonádový Joe

Tak tohle mučeníčko je fakt bez konkurence! Jak mi čtečka mohla podstrčit takovouto hrůzu, když jsem sahala po úplně jiné knize? Ale přežila jsem, i když před koncem už jsem si dost málo věřila, neboť moje srdce zrychleně bilo napětím... Vyhrají ty dvě Krásný holky... nebo je porazí neskutečně rafinovaný zabiják úchylák?
Jo, i tohle dokáže dobrý autor. Pardon, zde autorka.
Kniha je to velmi čtivá, vo tým žádná. Je ale tak natažená, tak dlouhá, vzhledem k příběhu, jaký se v ní popisuje, že už jsem někde od půlky vyhlížela konec. Přesto - pominu-li mučeníčko, na kterém to víceméně stojí, je to opravdu dobře napsaný thriller. Byť mohl být o něco kratší.
Vůbec nedoporučuji citlivějšímu čtenářskému publiku! Představa, že by se něco podobného mohlo dít i ve skutečnosti - a copak my vlastně víme, co všechno se kolem nás na světě děje? - je příliš hrozná.

katushah

Trochu mi trvalo prokousat se začátkem, řikala jsem si, to bude další z takových těch ,,dámských" detektivek. Ale i když to je o ženách, tak to bylo opravdu dosti morbidní a napínavé. Druhou půlku knihy, jsem přečetla na dvakrát. A dokonce mám teď i trochu strach. Opravdu skvělý příběh.

Madi

Knížka by se mi asi líbila víc, kdyby byl tak o 100 stran osekaná. Některé dialogy a popisy situací byly nesnesitelně dlouhé.
Tři hvězdičky, ale spíš se to přiklání ke dvěma.

MonikaSt.
04.09.2021

Ty jo...a ja myslela,ze nejdrsnejsi spisovatel je Chris Carter!
Dobry příběh, dobře napsané, líbila se mi

JustWomen
14.06.2021

Tak toto bylo zvrácené, do poloviny se mi to docela líbilo, ale pak to zbytečně dlouhé a přes strašné hrůzy jsem se nudila. Všeho moc škodí.

Titas9001
09.02.2021

Hodně drsné a zvrácené. Námět už nekolikrát použitý, ale Karin tomu umí dát tu pravou šťávu a dávku nechutnosti. Co mě tentokrát nebavilo, tak byla linie vzpomínek věnovaná otci oběti. Bylo to zdlouhavé a hodně depresivní a my jsme se teprve na konci dozvěděli, jak to celé bylo. Kdyby nebylo těchto pasáží, tak měla kniha sice o 1/3 méně stran, ale zase neuvěřitelný spád. Dávám sice o hvězdu méně, ale jen proto, že jsem od autorky zvyklá na vyšší standard. Jinak ale v rámci žánru vysoce nadprůměrné čtení!

lištička123
24.11.2020

Myslím že povedený, drsný triller. Místy mě trochu štvala hlavní hrdinka, ale knížce to neubralo na zajímavosti. Doporučím spíš silnějším povahám.