lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Hodnocení: Jedná se o mou 3. přečtenou knihu od této autorky a opět jsem byla velice příjemně překvapená, autorka prostě ví, jak si čtenáře získat.
Líbí se mi, že autorka nepíše povrchové a ploché příběhy a že se vždy snaží otevřít mnoho důležitých témat o kterých by se mělo mluvit. Čtenář nejen že se ponoří do příběhu, ale zároveň ho autorka nutí neustále nad něčím přemýšlet a to taktéž oceňuji ️.
Hlavní hrdinové byli opět vymyšleni na výbornou a získali si mě po pár přečtených stránkách. Na hlavní hrdiny má autorka prostě talent! I když jsou momenty, kdy vás hlavní hrdinové neskutečně iritují a máte chuť jim vlepit facku , tak charaktery postavy byly fajn.
Oceňuji nepřeslazený příběh plný reálných problémů hlavních hrdinů spolu s čtivým příběhem, kde se vám stránky budou otáčet samy.

18.11.2022 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Od této knihy jsem měla velmi vysoká očekávání, protože se na ní hrnula chvála ze všech stran a i já mohu potvrdit, že zcela oprávněně.
__
Autorčin styl psaní oplývá neskutečnou čtivostí a poutavostí, od knihy se nešlo odtrhnout a byla jsem napjatá od začátku do konce, co všechno se v knize přihodí a jak to autorka nakonec uzavře. Kniha byla plná myšlenek na zamyšlení, příběh byl skvěle napsaný, včetně 2 hlavních hrdinů se jmény Rev a Emma. Mně osobně se líbily oba díly tak nějak stejně a nemohu říct, který byl lepší, oba měly něco do sebe . Také se mi líbilo, že se zde vyskytovaly i postavy z předchozího dílu-sice okrajově, ale líbilo se mi jak autorka příběh pospojovala.
__
Abych to shrnula, tak si určitě, pokud jsem tak ještě neučinili, musíte nekterou knihu od autorky přečíst, nebudete litovat. Důležitá témata z běžného života doplněná o hezké citáty (kdybych neměla knihu z knihovny, tak lepíkuji pořád ) a skvělé postavy, které vám přirostou k srdci a nebudete se moci od knihy odtrhnout. Vřelé doporučení!

09.10.2022 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Hodnocení: Tuto knihu jsem četla opravdu dlouho dobu, protože jsem kvůli škole neměla čas a často ani náladu, ale kniha opravdu stála za to, to musím říct už takto na začátek.
___
Kniha byla neskutečně skvěle promyšlená- vše do sebe zapadalo a já jsem byla do knihy začtená od začátku až do konce. Jednalo se nejlepší detektivní příběh, který jsem kdy četla, takže to bude jasné doporučení a jedna z nejlepších knih tohoto roku. Detektivní příběh propojený s pandemií, která má původ z divokých ptáků se autorovi opravdu povedl a i když je to téma, které se částečně střetává s dnešní situací a někomu už musí téma viru lézt na nervy, tak i přesto jsem si četbu opravdu užila.
__
Další věc, která se mi líbila bylo propojení osobních životů postav se samotným vyšetřováním, člověk si tak mohl o každé z nich vytvořit širší představu a lépe je poznat. Postavy měly zajímavé charaktery a byla velmi dobře napsané.
__
Za mě vřelé doporučení všem milovníkům detektivek!

Hodný holky umírají první Hodný holky umírají první Kathryn Foxfield

Hodnocení: Od této knihy jsem měla opravdu hodně vysoká očekávání, která se bohužel ani trochu nestala realitou a bude se pravděpodobně jedna o jedno z největších knižních zklamání tohoto roku.
__
Kniha měla podle anotace neskutečný potenciál a zrovna anotace společně s obálkou mě na knihu nalákaly. Věc co musím ale vyzdvihnout byla famózní atmosféra a prostředí knihy- starý, již opuštěný a zrezivělý lunapark se k celkovému námětu knihy opravdu strašně moc hodil. Ale pak už to všechno šlo bohužel z kopce a přišlo jen zklamání.
__
Postavy byly opravdu nepropracované, povrchní a jednoduše takové nijaké- neurazí, nenadchnou. Skoro všechny postavy mi neskutečně lezly na nervy a zároveň jsem si neustále pletla jejich jména. Možná kdyby bylo postav méně, tak se budu v příběhu mnohem lépe orientovat. K postavám jsem si žádný vztah nevytvořila a přešla jsem je tak nějak s povzdechem - byly mi prostě lhostejné a do konce příběhu se na tom nic nezměnilo.
___
Co se samotné zápletky týče, tak byla neskutečně chaotická a dost zvratů v ději bylo přehnaných a takových i umělých si troufnu říci. Někdy jsem měla problém se v celém to příběhu zorientovat a stejně jsem to měla i s postavami. Námět knihy měl potenciál, ale z toho potenciálu podle mě autorka holt nevytěžila maximum. To co mi též vadilo a nedokáži to přejít bez povšimnutí byly prvky nadpřirozena, které mi do knihy opravdu nesedly a já si pod pojmem young adult thriller představuji něco ze skutečného světa bez takto zbytečných prvků, ze kterých je člověk akorát otrávený.
___
Knihu nedoporučím nikomu, nápad dobrý, ale autorka dobrý nápad holt nedotáhla do konce, což mě mrzí.

01.01.2022 1 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Hodnocení: Už dlouho jsem si chtěla něco od Mony Kasten přečíst, protože na ní čtu chválu ze všech stran. A to co většina lidí co knihy od Mony Kasten se mi potvrdilo, píše doopravdy skvěle a už se nemohu dočkat až si od ní přečtu celou sérii Znovu.
__
Již od začátku jsem neměla problém se do knihy začíst. Kniha byla opravdu čtivá od začátku až do konce a místy jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout a nebýt školních povinností, tak jí mám přečtenou hned. Takže čtivost a poutavost děje určitě knize nechyběla a v tomto ohledu nemám knize co vytknout.
__
Co se prostředí týče, tak to bylo též skvělé, protože prostředí školy v knihách mám opravdu ráda. Tato kniha se odehrávala v Anglii z velké části v samotné střední škole Maxton Hall, kam hlavní hrdinka hodila. Za zdařile popsané prostředí dávám také velké plus.
__
Co se hlavních hrdinů týče, tak byli skvělí! Moc se mi líbil kontrast klidné, chytré a nenápadné Ruby s “králem školy” - Jamesem, který byl místy velice nafoukaný a myslel si o sobě bůh ví co, ale přesto jsem si ho celkem oblíbila a považuji ho za skvěle napsanou osobitou postavu. Více jsem si ale oblíbila hlavní ženskou postavu- Ruby, která mi byla povahově blíže než James. Líbilo se mi to, že byla taková nenápadnější a přesto dokázala mnohdy překvapit. Na postavách se mi líbilo také to, že každá postava skrývala své tajemství a příběh, který postupně vyplouval na povrch a že postavy nebyly povrchní a byly dobře promyšlené.
__
Co se děje a romantické linky týče, tak jsem byla spokojená. Romantická linka se vyvíjela celkem pomalu a přesto byla velice zajímavá a neokoukaná, celkově mi sedla a byla jsem s ní spokojená. Zvratů bylo v knize opravdu dost a díky tomu nebylo možné se od knihy skoro odtrhnout, překvapení zde bylo fakt dost.
Styl psaní mi také velice sedl a kniha se mi tak četla moc dobře.
__
Už se nemohu dočkat na další díl, protože tato série vypadá velice nadějně a zdařile. Všem mohu knihu vřele doporučit.

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Hodnocení: na tuto knihu jsem četla několik pozitivních recenzí a svou anotací mě taktéž zaujala, tak jsem se rozhodla si knihu přečíst- udělala jsem dobře.
Ze začátku jsem byla celkem zklamaná a měla jsem tendenci knihu neustále odkládat a vůbec mě nebavila. Ale po přečtení cca 80 stran kniha už konečně měla pořádné grády a neustále se tam něco dělo. Poté už knihu nešlo skoro odložit- neustálé skvělé převraty v příběhu, skvěle propletený a propracovaný příběh a když už jsem si myslela, že vím kdo za tím vším stojí, tak to nakonec bylo úplně jinak, než jsem předpokládala. Povahové vlastnosti postav a celkově postavy zde byly popsány velice dobře a podrobně, takž jsem si pod popisem dokázala představit konkrétní osobu. Zápletku autor promyslel opravdu bravurně- napínavý příběh s propracovaným dějem a zároveň zde také můžete celkem dobře nahlédnout do zákulisí vyšetřování případu, kde pachatel na místě činu zanechává postavičku z kaštanů. Byla to má první přečtená severská detektivka, pokud si dobře vzpomínám a byla jsem velice příjemně překvapená. Pokud pominu pro mě dost pomalý a nudný začátek knihy, tak všem milovníkům severských detektivek mohu knihu doporučit.

01.01.2022 4 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Hodnocení: Tuto knihu jsem četla jako součást povinné četby do školy a zařadila se k těm lepším , ale k té špičce již ne. Knihu jsem měla přečtenou za dva dny- opravdu se četla rychle a moc dobře na to že se jednalo o klasickou literaturu. Moc se mi v knize líbil styl psaní- byl takový umělecký a strašně se mi líbily ty vznešené a neobvyklé výroky postav- kniha byla díky tomu taková nevšední a nutila čtenáře se nad některými pasážemi zamyslet.
V knize se několikrát odehrávaly celkem podobné věci, což byly pasáže které mě moc nebavily, ale nebylo jich tam zas tak moc . K hlavním postavám jsem si žádný hlubší vztah nevytvořila , místy mi lezly na nervy, ale jinak jsem s nimi žádný větší problém neměla. Kniha je opravdu krásné napsána, jak jsem již zmiňovala, opravdu ten jazyk mě velice zaujal a pozdvihl knihu ještě na vyšší úroveň. Konec se dal tak nějak očekávat, ale přesto, pokud hledáte nějakou méně náročnou klasiku, kterou budete mít za chvíli přečtenou.

06.04.2021 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Hodnocení: Tuto knihu jsem si chtěla přečíst již delší dobu kvůli tomu, že nějakým způsobem souvisí s aktuální pandemií a velice mě zaujalo to , že tuto knihu autor napsal několik let před vypuknutím celosvětové pandemie. A musím říci, že kniha naplnila má očekávání a i přes ne tolik pozitivních recenzí na tuto knihu se mi kniha líbila měla jsem jí přečtenou za 3 dny.
__
Kniha se sice potýká s rozsáhlým šířením ptačí chřipky i mezi lidmi,ale musím říci, že se zde vyskytovalo mnoho podobností s dnešní celosvětovou pandemií a jednalo se o doopravdy reálnou situaci, opravdu mi přijde husté že to autor napsal 15 let před opravdu celosvětovou pandemií. Knize ihned od začátku nechyběla čtivost, díky tomu že se nejednalo o úplně obyčejný a ohraný thriller, tak to pro mě bylo i zajímavější a začetla jsem se po pár stránkách a seznámení s hlavními postavami. Případ, který se v knize vyšetřoval mi přišel na první pohled takový obyčejný, ale po přečtení pár dalších kapitol mě ihned zajímalo více a více , vyskytovalo se zde mnoho zvratů, které mě nutily číst neustále dále. Hlavního vyšetřovatele jsem si celkem oblíbila, líbilo se mi že se ničeho nebál , ale šel i do rizikových situací , které by mu mohly napomoci k rozuzlení případu . Jediné co bych knize vytkla byly na můj vkus až moc zdlouhavé popisy míst a moc stručný a pro mě trochu odfláknutý závěr. Některé situace byly sice předvídatelné a některé pasáže trošku nudnější, ale to nic nemění na tom, že Vám mohu knihu doporučit, pokud hledáte nějaký neotřelý thriller v trochu jiném prostředí než bývá zvykem.

26.02.2021 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Hodnocení: Byla to má druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a byla jsem opět nadšená, líbila se mi více než Šelma, určitě mám v plánu si přečíst autorovy zbývající knihy, protože doopravdy umí skvěle psát. Kniha mě již od začátku bavila a byla jsem schopna se do ní velice rychle začíst . Hlavní vyšetřovatel byl stejný jako v knize Šelma a strašně jsem si ho už po druhé oblíbila- na jednu stranu podivínský chlapík a na druhou neohrožený vyšetřovatel, který se nezalekne žádné výzvy , též se mi líbily jeho velice neobvyklé metody vyšetřování, které mě někdy celkem udivovaly a to jak dokázal přemýšlet a vše si pospojovat, nebyl vyškolen v oboru kriminalistiky a udělal toho více než kriminalisté kteří případ vcelku podcenili . V knize jsem se nudila pouze na úvodu , cca u prvních 20 stran, ale poté už to byla bomba a nebyla jsem schopná se od knihy odtrhnout. Neustálé převraty ve vývoji příběhu a zároveň příběh s celkem rychlým spádem, to doopravdy mohu. Opět chválím temnou a mysteriózní atmosféru obohacenou o skvělý, drsný a napínavý příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout. I když to byl pouze vymyšlený příběh, tak jsem byla udivená co někteří lidé dokáží napáchat. Vše do sebe skvěle zapadalo, dávalo to smysl a za to má u mě autor veliký obdiv, obdivuji každého kdo dokáže napsat dobrý thriller či detektivku. Knihu vřele všem milovníkům detektivek a thrillerů doporučuji.

26.02.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Hodnocení: Tuto knihu jsem si v knihovně půjčila z toho důvodu, že se mi od autorky moc líbily její knihy Vrány a Chirurg, ale musím říci,že jsem u této knihy byla celkem zklamaná.
Kniha byla rozdělena na několik částí- příběhů jednotlivých rodin či obyvatel vesnice, některé mě bavily a chvilkově jsem byla schopna se začíst, ale delší příběhy mi přišly zdlouhavé , nezajímavé a neustále se tam odehrávaly podobné události a řešily podobné věci . Zároveň se zde nevyskytovala žádná zápletka nebo překvapivý moment. Kniha mě nedokázala vtáhnout do děje, do čtení jsem se někdy i musela nutit, což mi u knih vadí.
Na druhou stranu musím vyzdvihnout nářečí, které autorka do knihy zakomponovala a tím pádem to vytvářelo větší atmosféru života na vesnici. Jelikož autorka v mládí žila na Vysočině, tak zde bylo nářečí skvěle napsané a pokud jsem něčemu nerozuměla, tak se na přední straně vyskytoval velice přehledný slovníček slov napsaných v dialektu. Zároveň se mi líbilo, že byla schopná vdechnout tu pravou vesnickou atmosféru- ať už díky nářečí, nebo velice trefně vyobrazeným vlastnostem některých lidí na vesnici, či návyky těchto lidí, jelikož jsem z města, tak bylo fajn se dozvědět, jak se také může žít na vesnici.
Nápad knihy byl fajn a pokud by se do příběhu zakomponovala nějaká výraznější zápletka, tak by byla kniha ještě lepší a čtivější.

19.01.2021 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Pocity z knihy: knihu jsem si chtěla přečíst už nějaký ten pátek ,protože jsem o letních prázdninách viděla film založený na té to knize a moc se mi líbil ,tak jsem si říkala,že by bylo fajn si přečíst i knihu. Poněvadž jsem viděla i film ,tak se mi kniha velice dobře četla a události z filmu se mi krásně spojovaly s těmi knižními . Díky tomu,že jazyk v této knize byl vznešený,tak jsem musela knihu číst velice pomalu ,abych byla schopna pochopit všechny události odehrávající se v knize-nějaké použité výrazy se nyní v běžné mluvě nepoužívají .
Perfektně jsem se vcítila ihned do 2 postav z knihy a zjistila jsem,že jsou i v něčem podobné mně samotné- Elinor svou kamufláží pocitů a nečitelností a plukovník Brandon svou uzavřeností-celkově osobnost těchto 2 postav mi byla velice blízká. Jediné ,v čem jsem se velice snadno ztratila byla anglická města zmiňovaná v knize-ta bydlí tu a ten zase tady - měla jsem v tom celkem chaos a dělaly mi problém rodinné vztahy v knize -ten a ten je příbuzný s tímhle -někdy jsem se ztrácela v tom,ke komu zrovna konkrétní postava patří . Též jsem na nějaké události z filmu úplně zapomněla ,tak jsem si je tou knihou osvěžila . Kniha nebyla extrémně přeslazená,nádech romantiky měla krásný a přiměřený. Určitě to není naposledy,co jsem něco od Jane Austenové četla.

05.01.2021 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Hodnocení: Tohle byla bomba ! Už od 1. stránky jsem příběh doslova hltala a potřebovala jsem nutně vědět, kdo sakra zabil Simona. Stránky se mi obracely úplně samy a nemohla jsem je přestat obracet a dnes jsem knihu přečetla kolem 1 hodiny ranní.
Co se týče postav ,tak ty byly skvělé. Každou ze 4 hlavních vystupujících postav jsem si nějakým způsobem oblíbila a bylo skvělé pozorovat jejich postupný vývoj osobnosti k lepšímu . Postavy nebyly naivní ,ale byly schopné se poučit ze svých chyb a přiznat ,že se někdy i mýlily .
Co se týče samotného děje ,tak nemám slov! Děj byl plný zvratů,překvapení napětí a závěr stál též zato a vůbec jsem nečekala, že to takto skončí. Nikdy nebyla chvíle,kdy jsem vyloženě chtěla knihu odložit ,nemohla jsem ji odložit z ruky a přečetla jsem ji za 3 dny ,což je u mě rekord. Jednalo se o skvěle propojené Young adult s thrillerem kde bylo propojeno vyšetřování případu s běžným životem postav a autorka uměla skvěle pracovat s napětím a postupným gradováním děje a ten konec.. Co se týče jazyka ,tak tomu též nic nevytknu a mohu ho jen vyzdvihnout ,protože to bylo neskutečně čtivé a určitě si knihu přečtěte,pokud chcete něco od čeho se jen tak neodlepíte a budete chtít vědět více a více.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Hodnocení: rozhodla jsem se tedy začít filmovou adaptací Pýchy a předsudku,tu jsem si moc užila ,poté jsem navázala samotnou knihou ,jenž mě velice příjemně překvapila kromě pár drobností.
Začnu dle mého velice podstatným bodem,což je styl psaní autorky. Styl psaní se mi moc zamlouval, já osobně vždy ocením,pokud je kniha napsána spisovným a vznešeným jazykem ,tato kniha moje očekávání co se jazyka týče maximálně naplnila a až na pár zastaralejších výrazů bych jazyku nic nevytknula ,ke knize se mi strašně moc hodil- spisovnou ,vznešenou a zdvořilou češtinu mám moc ráda a upřednostňuji ji před tou hovorovou a nespisovnou.
Děj ze začátku nebyl tolik napínavý a plný zvratů,ale to mi vůbec nevadilo ,protože mě strašně bavilo pročítat hovory mezi postavami,je pro mě strašně zajímavé se dozvědět,o čem lidé v té době rozmlouvali a musím též vyzdvihnout velice zajímavé a inspirativní myšlenky ,jenž někdy postavy pronesly. Ke 2.půlce už byl děj o poznání akčnější a zvratů zde bylo na můj vkus dost .
Pro mě byla kniha čtivá již od začátku a i přes méně počáteční akce jsem si užívala všechny myšlenky obsažené v knize.
Co se postav týče ,tak jako skoro každá dívka,která si tuto knihu přečte jsem si oblíbila a zamilovala pana Darcyho a našla jsem mezi ním a mnou celkem dost podobností . Poté mi byla sympatická Elizabeth ,která uvažovala velice logicky a byla chytrá ,bystrá a takové postavy já prostě mohu ,poté jsem si ještě oblíbila Jane a pana Benetta . Celkově postavy byly moc pěkně vykresleny a jsem ráda,že se v každém díle od autorky vyskytují velice rozumné a inteligentní postavy ,které mám o poznání raději.
Jediné v čem jsem měla chaos byly rodinné vztahy v knize ,někdy jsem nevěděla kdo ke komu patří.

05.01.2021 4 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Hodnocení: Jednalo se o mou první přečtenou knihu s LGBT tématikou a byla jsem nadšená. Už i ta barevná nádherná obálka mě lákala si knihu přečíst co nejdříve a zajímalo mě co se skrývá pod názvem knihy.
Ihned po přečtení pár stránek jsem si oblíbila oba hlavní hrdiny - Jansona a Sama , strašně se mi líbila Samova láska ke staršímu bratru Jasonovi a celkově tito 2 bráchové měli krásný sourozenecký vztah, který se tak často nevidí.
Na jednu stranu vtipná kniha a na druhou stranu kniha plná smutku, netolerance a nepochopení ze strany rodiny. Strašně se mi líbilo hodně vtipných zmínek ,které se týkaly známých osobností nebo filmů a někdy jsem měla co dělat abych se nezačala smát nahlas .
Oceňuji skvělé spojení super humoru, seriózních témat ,nepochopení , smutku a politiky,které se věnovali rodiče hlavních postav a které jsem měla chuť čas od čas proplesknout ,protože se někdy chovali nepřístupně... Možná by byl příběh zajímavější,kdyby byl psán ze dvou úhlů pohledu ,protože byl psán pouze z pohledu Sama,který tuto složitou životní situaci nezažíval,bylo by fajn vidět i Jasonovi trochu více do hlavy.
Sedl mi i styl psaní autora ,nebyl sice spisovný,ale i tak do celé knihy velice dobře zapadal a kniha se četla doopravdy rychle a byla ukončena happy rozuzlením se kterým jsem byla spokojena .
Pokud se chcete dozvědět jak to vůbec v LGBT komunitě chodí a co prožívají ,tak si knihu určitě přečtěte,poněvadž doopravdy stojí za to a budete jí mít přečtenou hned.

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Toto byla má 2. kniha od Markéty Lukáškové a byla jsem opět nadšená. Tato kniha se mi líbila ještě více než Vlaštovka v bublině,která byla též skvělá .
Kniha je psána skvělým hovorovým a odlehčeným jazykem ,tím pádem mi stránky velice rychle ubíhaly pod rukama . Líbily se mi vtipné odkazy na Harryho Pottera , u kterých jsem se držela abych se nezačala smát na celé kolo . I ostatní odkazy na známé filmy a osobnosti byly super a dělalo to knihu ještě zajímavější a pestřejší .
Co se hlavní hrdinky týče,tak v té jsem se neskutečně viděla , měla velice podobnou povahu a jedná se o jednu z mála postav ,která doopravdy vystihuje mou povahu velice trefně a v této postavě jsem našla takovou svou menší spřízněnou duši a neskutečně jsem si jí oblíbila už i proto že jsme toho měly hodně společného . Od teď patří k mým oblíbeným postavám.
Co se týče její babičky ,tak tu jsem si oblíbila sice o trošku méně,ale i ona byla skvěle napsanou postavou s líbil se mi pak ten nápad,že na svou vnučku mluvila z nebe/celkové se mi ten nápad nebe moc líbil.
Líbilo se mi též,že se v příběhu střídal pohled na věc babičky a vnučky,protože je vždy zajímavější viděl pohled na věc z více úhlů.
Knihu jsem měla přečtenou velice rychle,protože byla doopravdy krásná - skvělé spojení dojemných a vtipných pasáží -hodně častý sarkasmus , který miluji a velice chytlavý a zajímavý příběh!
Akorát bych si přestavovala o trošku více rozvedený závěr,který byl na můj vkus až moc otevřený.
Jinak Vám mohu knihu s čistým svědomím doporučit

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Hodnocení: k této knize jsem se dostala úplně náhodou- zahlédla jsem jí v novinkové sekci naší knihovny a řekla jsem si ,že si jí půjčím - a rozhodně jsem udělala tu nejlepší možnou volbu. Řadí se mezi mých top 10 přečtených knih za tento rok a to jsem si jí vybrala náhodou.
Příběh byl psán ze dvou úhlů pohledu, tedy jsme měli možnost nahlédnout do hlavy oběma postavám ,což dělalo knihu zajímavější a rozmanitější. Obě dvě hlavní postavy jsem si oblíbila a přirostly mi k srdci, ale doopravdy neuvěřitelným způsobem a všechny ty pocity jsem prožívala s nimi. A byla to první kniha, u které mi na konci ukáplo i pár slz- poprvé,co se mi to u nějaké knihy stalo , nechci Vám tu nijak spoilerovat , ale ten konec mě doopravdy neskutečně zasáhl..????
Příběh byl plný nečekaných momentů, nějaké situace jsem sice bohužel předpověděla správně , ale i přesto jsem vůbec netušila jak by to celé mohlo dopadnout, proto jsem nemohla přestat číst a kniha mi ubíhala rychle . Ale u posledních pár kapitol mě přepadl neskutečný smutek, protože jsem již věděla jak to vše dopadne. Většina rozhodnutí, která postavy učily mi přišla správná-obě hlavní postavy byly rozvážné,inteligentní a cílevědomé. . Líbilo se mi že byla kniha rozdělena na 3 části a často se odkazovala na písničky , jejichž zmínky mám v knihách strašně moc ráda. Síla slov v této knize byla neskutečná, autorka si s tím neskutečně vyhrála, bylo to vše neskutečně sentimentální , do sebe zapadající a jazyk se mi líbil- nebyl obyčejný, ale věty byly krásně košaté na krásná slova. Též se mi líbilo že se děj pohyboval v několika časových rovinách ,to bylo neskutečně zajímavé vidět všechen ten vývoj a tak.
Takže pokud chcete emocionální bombu s krásnými slovy a zdrcujícím koncem tak směle do toho!

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Hodnocení: Toto byla má 3. přečtená kniha ze série objektů touhy a za mě zatím nejlepší díl. Už netrpělivě vyčkávám další díl, protože jsem si tuto sérii úplně zamilovala. Od začátku jsem se do knihy začetla a nechtěla jsem jí do konce odložit. Dost lidí říká, že je zákusek zatím tím nejslabším dílem, ale já jsem opačného názor a zákusek u mě opravdu zabodoval.
__
Celý příběh je neskutečně čtivý, vtipný a zároveň strašně nereálný. Nic z toho se nemůže ve skutečnosti stát, ale zároveň to bylo neskutečně vtipné-autorka umí neskutečně poutavě a čtivě psát. Nemohu zde také nezmínit úžasný humor a dvojsmysly, kterých v knize bylo také požehnaně. Styl psaní mi také sedl - kniha byla čtivá a strašně rychle se četla.
_
Co se samotného příběhu týče, tak byl místy celkem předvídatelný, ale to nic neměnilo na tom že mě to neskutečně bavilo a i přes předvídatelné časti jsem si čtení užila.
__
Co se postav týče, tak byly skvělé- neskutečně sympatické, vtipné a Ryana jsem si neskutečně oblíbila, ale u mě zatím vede Bruce z knihy Jeho banán. Postavy, které autorka vytváří jsou vždy skvělé, upřímné a vtipné, sarkasmus já prostě mohu, o něj v knize není nouze.
__
Pokud chcete nějakou oddechovku, u které si odpočinete a zasmějete, tak Jeho zákusek je skvělou volbou.

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

Hlavním tématem této knihy byl knižní kroužek a celkově knižní tematika a já na knihy, kde jsou hlavní hrdinové milovníky knih nedám dopustit. Celkově se mi moc líbily velmi časté zmínky o knihách, které i znám, ale také nemohu zapomenout ocenit to, že mimo knihy se v knize řešila i vážnější témata jako úzkosti, šikana a do jisté míry i stalking-autorka tyto problémy v knize velice pěkně a srozumitelně popsala a kniha se díky tomu stala důležitější a i plnohodnotnější. Takže za téma knihy a snahu poukázat i na problémy dnešní doby dávám velký plus. Strašně se mi též líbilo to, že kniha vyvrací dost domněnek, které o nás knihomolech vznikají a snaží se poukázat na to že i knihomolové si dokáží užívat života naplno, ale jen pod podmínkou, pokud jsou mezi těmi správnými lidmi.
__
Co se hlavní postavy celé knihy týče, tak Tabby byla prostě úžasná hlavní hrdinka- byla svá, na nic si nehrála, nesnažila se za každou cenu všude zapadnout a když se nad tím zamyslím, tak jsme si byly v dosti věcech velice podobné. Stejně tak jsem si oblíbila i další hlavní hrdiny knihy- všechny postavy knihy byly moc hezky vymyšlené- každá skrývala jedinečnou osobnost a životní příběh.
__
Co se týče stylu psaní autorky, tak mi neskutečně sedl a kniha díky tomu byla opravdu hodně čtivá a chvílemi jsem nebyla schopná se od knihy odtrhnout.
__
Troufnu si říct že pro všechny knihomoly je tato knihy takový must read, protože se v tom většina knihomolů alespoň trochu najde, anebo alespoň si to myslím. Opravdu za mě velké doporučení!

Hacker Hacker M. K. Hardy

Kniha se už od začátku četla dobře a rychle, byla napsána ne zbytečně komplikovaným jazykem , díky kterému jsem neměla problém se do ní ihned začíst. A čtivost knize nechyběla od začátku do konce knihy.
__
Kniha byla psána z prostředí vysoké školy a lázní, takže ne tak obvyklá místa, na která jsem v knihách zvyklá- a o to více mě to bavilo. Místa byla v knize popisována tak, že si člověk vždy krásně představil , jak asi dané místo vypadá - ne zbytečně komplikovaně a přesto výstižně.
__
Co se postav týče, tak jsem si jich oblíbila hned několik a byly moc pěkně vykreslené- každá byla úplně jiná a měla tak svá specifika. Některým jsem měla chuť vlepit facku a některé jsem si oblíbila ihned po prvních přečtených stránkách. Moji favorité byli hlavní hrdinka celého příběhu - Jessica a John, do kterého jsem se zamilovala a klidně bych takového chlapa brala i v reálném životě . Takže za postavy také velké plus!
__
Co se děje týče, tak byl místy překvapivý, moc se mi líbila hlavní zápletka s hackerem - sice jsem ji částečně odhadla, ale i tak byla zápletka taková neokoukaná a originální, zatím jsem nic podobného v knize neviděla.
__
Pokud chcete nějakou originální letní oddechovku s originálním námětem, tak Vám Hackera mohu doporučit.

01.01.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Hodnocení: Jednalo se o 2. knihu, kterou jsem od Shari Lapeny četla a byla jsem opět velice příjemně překvapena, autorka prostě thrillery umí.
Kniha byla plná zvratů, takže chvílemi nešla vůbec odložit a neustále mě zajímal další vývoj příběhu. Na konci knihy, když jsem si myslela že už mám v odhalení pachatele jasno, tak to bylo nakonec úplně jinak- zvratů tam byl opravdu nespočet a v momentech kdy by je člověk ani nečekal. V knize je krásně popsáno že ani v tak malém okruhu lidí, jako bylo městečko popsané v knize se žádná tajemství neutají a vše se časem dostane na povrch.
V knize též musím ocenit skvěle vykreslené postavy, za kterými se vždy skrýval příběh a nějaká ta tajemství. Postavy byly tak dobře vykreslené, že člověk vůbec netušil komu věřit a komu ne.
Styl psaní mi též sedl a knihu tak dělal čtivou od začátku do konce, místy zde byly méně poutavé pasáže, ale to je detail, který mohu tak dobré knize prominout.
Všem milovníkům thrillerů, kteří milují napětí od první do poslední stránky knihu mohu doporučit.