Hodný holky umírají první

Young adult thriller pro fanoušky Agathy Christie a Karen M. McManusové. Psychologická hra. Vydírání. Vražda. Chaos. Šestnáctiletou Avu někdo přinutil, aby dorazila do opuštěného zábavního parku na mole Portgrave. Ocitá se tak mezi deseti teenagery odhodlanými za každou cenu uchovat svá tajemství. Když se zvedne mlha a park se ponoří do tmy, skupina zůstane odříznutá od okolního světa. Znepokojivá situace je postupně obrací jednoho proti druhému a Ava si uvědomuje, že nemá na výběr. Není kam utéct – bude se muset tajemství, které ji na molo přivedlo, postavit čelem. Jak daleko bude ochotná zajít, aby přežila noc?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464558/big_hodny-holky-umiraji-prvni-edZ-464558.jpg 386
Literatura světová, Thrillery, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Good Girls Die First, 2020

Kniha Hodný holky umírají první

Gabiika9
včera

Dle anotace jsem si myslela, že je to YA krimi, detektivka, tajemství. Jedna věc mi v popisu chybí.
Spoiler:
Je to i mysteriozni. Duchove. S touto informaci, bych to od zacatku chapala vic. Jinak to bylo dobry.

Radovan_R

Je to takové nemastné neslané. Do poloviny knihy jsem moc nechápal, o co vlastně má jít, dál už je to trošku psycho. Poněkud to připomíná light verzi Stephena Kinga, kterého já ale nerad a s touhle knihou je to stejné. Dobré na zabití času do vlaku, to je tak vše, co lze říct.

Juliehalo1
29.12.2022

kniha se mi moc libila. bavila od uplneho zacatku az do konce. byla porad napinava, protoze se nedalo cekat, jaka tajemstvi postavy skryvaji. jedina vec, ktera mi na knize vadila byl konec, ktery byl tak zvlastne vlastne ani nedokonceny. jinak ale dobry pribeh se zajimavou atmosferou

veverrka11
28.12.2022

chystala jsem se na ni díky obálce a anotací už od jejího vydání
Na ostrov někdo sezval deset mladých lidí. Všichni se znají a všichni mají nějaké tajemství. Proč se tu sešli a kdo je sezval?
Knížka je čtivá, jen s dějem mám trochu problém. Prostě mi nesedí nabízená rádoby fantasy zápletka, která ve finále působí tak trochu směšně. Navíc díky tomu, že příběh psaný er formou se soustředí na jedinou postavu, celkem rychle vám dojde, kdo bude ten poslední.
Postavy také nejsou nijak zvlášť dobře popsané a navíc, když už dojde k proměně charakteru, tak zásadně z ničeho o 180°, navíc tím celkem rychle odhadnete, kdo je další na vražedném seznamu.
Co na příběhu oceňuji je prostředí ostrovního zchátralého lunaparku, které sice mohlo být popsané lépe a více, ale i tak si člověk zvládl udělat nějakou představu (kterou ale často musel upravit). Knize by v tomto případě hodně pomohla mapa ostrova.
Nemůžu říct, že se mi kniha nečetla dobře, ale téměř celou dobu jsem byla strašně zmatená a netušila, proč se všechno tohle děje. Tady znovu narážím na fantasy zápletku. Podle mě byla úplně zbytečná. Kdyby se autorka držela motivu DEseti malých černoušků, ke kterým jsou Hodný holky přirovnávané, možná by to bylo mnohem lepší.
Knihu doporučuji těm, kdo mají rádi prostředí zchátralých opuštěných objektů.

kalinkacz
26.12.2022

Young adult thrillery jsou v poslední době mým velmi oblíbeným žánrem. Jsou čtivé, napínavé a neodložitelné. Navíc skvěle vytahují ze čtecí krize!
Hodný holky umírají první vypadaly suprově! Taky takové do třetiny byly… Pak se ale objevila za mě naprosto zbytečné nadpřirozeno a bylo to. Já tohle fakt nemusím a myslím si, že námět by si vystačil sám o sobě úplně v pohodě. Škoda.

lost.in.books
01.01.2022

Hodnocení: Od této knihy jsem měla opravdu hodně vysoká očekávání, která se bohužel ani trochu nestala realitou a bude se pravděpodobně jedna o jedno z největších knižních zklamání tohoto roku.
__
Kniha měla podle anotace neskutečný potenciál a zrovna anotace společně s obálkou mě na knihu nalákaly. Věc co musím ale vyzdvihnout byla famózní atmosféra a prostředí knihy- starý, již opuštěný a zrezivělý lunapark se k celkovému námětu knihy opravdu strašně moc hodil. Ale pak už to všechno šlo bohužel z kopce a přišlo jen zklamání.
__
Postavy byly opravdu nepropracované, povrchní a jednoduše takové nijaké- neurazí, nenadchnou. Skoro všechny postavy mi neskutečně lezly na nervy a zároveň jsem si neustále pletla jejich jména. Možná kdyby bylo postav méně, tak se budu v příběhu mnohem lépe orientovat. K postavám jsem si žádný vztah nevytvořila a přešla jsem je tak nějak s povzdechem - byly mi prostě lhostejné a do konce příběhu se na tom nic nezměnilo.
___
Co se samotné zápletky týče, tak byla neskutečně chaotická a dost zvratů v ději bylo přehnaných a takových i umělých si troufnu říci. Někdy jsem měla problém se v celém to příběhu zorientovat a stejně jsem to měla i s postavami. Námět knihy měl potenciál, ale z toho potenciálu podle mě autorka holt nevytěžila maximum. To co mi též vadilo a nedokáži to přejít bez povšimnutí byly prvky nadpřirozena, které mi do knihy opravdu nesedly a já si pod pojmem young adult thriller představuji něco ze skutečného světa bez takto zbytečných prvků, ze kterých je člověk akorát otrávený.
___
Knihu nedoporučím nikomu, nápad dobrý, ale autorka dobrý nápad holt nedotáhla do konce, což mě mrzí.

Didina320
29.12.2021

Asi první thriller/horor, co jsem četla, takže nemůžu hodnotit objektivně, ale řekla bych že dobré. Předčilo to mé očekávání, čekala jsem něco dost jiného. Četlo se bez problému, ze začátku jsem byla trochu zmatená z množství postav a jmen, ale rychle jsem se zorientovala. Ke čtení mě poháněla zvědovost, kdo má jaké tajemství. Určitě se poohlédnu po dalších knížkách stejného žánru.

Sixtinka144
23.12.2021

O knize jsem nic neslyšela, vůbec jsem nevěděla, o co jde, bylo to v oddělení YA thrillerů, tak jsem si ji prostě vzala. Když jsem začala číst, tak jsem byla nadšená. Četlo se to dobře, děj byl napínavý, mělo to dobrou atmosféru... Ale pak se to všechno nějak zvrtlo. Nejdříve začnu postavami, které byli asi největší kámen úrazu. Naše hlavní hrdinka byla neskutečně předvídatelná, bylo úplně jasné, jaké tajemství má. Když se ale odhalují všechna tajemství, tak si říkáte, to je všechno? Snad jen dvě postavy měli opravdu velké tajemství, které by jim nějak zničilo život, všechno ostatní bylo je povrchní cosi. Bohužel, charaktery byli dost ploché, takže si jen tak někoho neoblíbíte, ba naopak, tam všechny nesnášíte. Další věcí je, náš hlavní záporák. Nemám ráda, když se v thrillerech objevuje nadpřirozeno, protože pak nemůžete hádat vraha a celá ta napjatá atmosféra prostě zmizí. Kniha se mi líbila tak do jedné třetiny, pak už to byla jen předvídatelná nuda. Takže za mě se tomuto příběhu můžete obloukem vyhnout, a neuděláte chybu.

Jeden z nás lže
Jeden z nás lže