Lorri Lorri komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Achjo... a ze začátku to vypadalo docela slibně. Další knihu od Lapeny jsem neměla v úmyslu číst, protože jsem se obávala (a ano měla jsem zase pravdu), že to dopadne stejně, jako se zbytkem jejich knih. Pozitivní ohlasy mě ale přesvědčily, že by se z toho MOHLO vyklubat něco lepšího... pravda mohlo (a mělo!). Normálně knihy nerozebírám, tady to ale jinak nejde, neboť tam bylo tolik věcí špatně, že jsem až udivená, že takovou knihu mohl někdo vydat. POZOR MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
1. co mě opravdu zaskočilo je to, že forenzní tým nebyl schopen určit dobu smrti (ale pravda, lapena je známá tím, že policie a jejich tým je velmi neschopný ve vyšetřování)
2. toto jsem opravdu nepochopila, ale může mi někdo vysvětlit jakto, že detektivové si nebyli schopni zapamatovat, kde se tělo našlo a kde to všechno vyšetřovali (hlášení "jooo asi to bylo tady" mě pobavilo)
3. u Lapeny a jejích knih mě strašně štve, že neustále a téměř na každé stránce opakuje jedny a ty samé věci / pocity / myšlenky ("ví, že nabourávat se do cizích počítačů je špatné"), ale i tak to dělá.... úvaha jak prase, pro mě zbytečné a nicneříkající (protože to už řekli 10x) stránky navíc
4. bez problémů se člověk dokáže dostat do zaheslovaných mobilů a počítačů a je úplně normální, že domy jsou nezabezpečené a bez alarmu .... klasika
5. celkově vypravování příběhu - autorka si myslí, že příběh bude zajímavý, když se snaží čtenáře zmást, hlavní postavy ústavičně lžou a matou čtenáře ("nikdo neví o chatě a nikdo neví kde je náhradní klíč" , oh wait... vlastně ne, oni ví, hm prostě jen kecal) - Můj názor je ten, že v kvalitním thrilleru postavy nelžou, jen prostě neříkají všechno a pak je ten wow efekt a ne jak tady u knihy JEDEN Z NÁS, kdy si pak čtenář na konci řekne, aha, ona ta postava lhala, takže všechen děj pak ani nedával smysl ... hmm ne děkuji, nemám ráda když se mnou autor vyjebává, stačí, že to furt dělá partner.
6. jedno plus dávám, protože tady jsem ani já až do půlky knihy (což je u ní úspěch) netušila, kdo by to tak mohl být, ale když ona ty věci píše tak okatě, že na to prostě vždycky musíte přijít (pokud nejste úplný debil) než knihu dočtete

Když to vše shrnu, tak můj názor co se týče psychothrillerů se nezměnil, NE OPRAVDU LAPENA NEPÍŠE NAPÍNAVÉ PSYCHOTHRILLERY, ale romány pro ženy u kterých se člověk může (ale taky nemusí) pobavit. Co se mi i docela líbilo je to, že mi kniha trošku připomněla seriál Zoufalé Manželky (komedie, drama, mysteriozní) a takový mi i ten příběh přišel. Bohužel ale minusy přesahují plusy a i když mě začátek knihy hodně rychle nažhavil (a to já ráda), tak mě obratem hodně rychle znudil (a to já opravdu ráda nemám).

02.02.2021 odpad!

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tahle knížka je děsně kůůl a proto že jsem taky kůl, tak jsem si ji musela přečíst. No nevím, kde vzala tahle kniha tak vysoké hodnocení. Myslela jsem, že knihy čtou inteligentní lidé a ono to asi zas tak horký nebude. Očividně češi mají smysl pro humor hodně nízko (a rozesměje je i klasické psí hovno na chodíku - btw: mohu poslat fotku, ten můj sere jak amina), neboť mně opravdu nepřišlo vtipné nic. Zbytečný vulgarismus, neustále se opakující "vtipy", které byly na jedno brdo a co horší vysvětlování těch vtipů ... asi si autor myslí, že jsme úplně tupý národ (i když v tom má tak trošku pravdu) a že nepochopíme dvojsmysly. Autor se opravdu ale OPRAVDU snažil vecpat rádoby vtipy na každou stránku, což bylo naopak otravné až mně samotné bylo za autora trapně. Tenhle rádoby humrovistický, ehm teda humoristický román by zvládly napsat děti na základním stupni a přesně takovým by možná i ten jeho "neHUMOR" přišel vtipný. ASI NEJVĚTŠÍ ZKLAMÁNÍ ZA ROK 2020.

15.01.2021 odpad!

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Dostala jsem nespočet doporučení na hadrového panáka. Spoustu chvály, jak skvělý thriller to je. Říkám si okay, tak jdem na to. No a bolo to takové čudné. Ne vážně, nedokázala jsem se začíst a popis postav a celkový děj byl takový hentaký. Wolfíkůf příběh mě nijak prostě nezaujal. Tak a teď ta hlavní otázka. Proč tolik doporučení, kvůli tomuto dílu? Jo ahaaaa, ono se jedná o BESTSELLER. Tak už je mi to jasné.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

A kur*a, proč já ty knihy nečetla postupně. Ze sněhuláka mohla být jedna z nej knih, co jsem kdy četla, ale bohužel jsem o vrahovi (tomu, co to dělá, abychom si rozuměli) věděla už z předešlých knížek a nebylo tak těžké si vše spojit dohromady. Pro ty, kdo se věčně a neustále ptají"Musejí se číst knihy postupně, když je to jedna série???" LOL, ne nemusíte, ale pak budete nas*aný, jako já.... méh

14.01.2021 4 z 5

Nedá se říct, že by mi kniha něco dala. Rozhodně bych ji neoznačila jako naučnou nebo "osobní rozvoj". Sarkasmem se zde nešetří, humorem naopak ano. Autor (zda ho tak mohu nazvat) se snaží z lidí udělat flegmatiky a aby svět nebrali zas tak vážně. No, je mi jedno, co se tím snažil říct a je mi u pr**le, že jsem strávila můj drahocenný čas touto nudnou a hloupou knihou ... hmm asi to funguje

14.05.2021 1 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nejlepší víkend, nebo nejhorší? Má první zkušenost s Hartlem a obávám se, že i poslední. Nevím proč, ale přípomínalo mi to (bohužel) bábovky a co já si myslím o bábovkách? No právě že nic moc (spíš nic než moc). Na to, že je knížka označená štítkem tumor, ehm teda humor, tak já jsem se usmívala až na konci, kdy jsem ji dočetla. Pro mě zase nudná VéKáVéčka.

15.01.2021 odpad!

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Tak tohle bylo něco, od téhle knihy se má Lapena co učit, tohle je kniha plná zvratů a nečekaných událostí. Vždycky v průběhu knihy se snažím odhalit motiv (a že mi to fakt jde!), kdy mám spoustu teorií i konspiračních teorií, ale tady? Pche, ta kniha mi dala jasně najevo, kdo je tu kápo. Konec absolutně nečekaný (a že já tohle míchání žánrů, které prostě nejdou k sobě nemám ráda) i když, tohle asi nemohl čekat nikdo. Možná, že maj teď v Londýně nějakej novej matroš. Každopádně po téhle četbě bych ho zkusila taky.

15.01.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Dočteno! Bohužel .... Na to, že je kolem toho takový humbuk, tak mě to tedy nechytlo, asi u toho ženský dělají bůh ví co, jinak nechápu, co jim na tom přijde fascinující.

14.01.2021 1 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Má druhá zkušenost (po manželích) s autorkou a dle hodnocení (i když ta občas taky kecaj, zvlášť, když jse o bestseller) to vypadá na dobrou knihu. Opak je pravdou. Dobře, beru to, že autorka se snaží napsat "thriller" ve stylu Agathy- příběh má potenciál a dá se s nim hezky pohrát. O to víc mě překvapilo, že jsem vraha odhalila již na cca 30. stránce. Nechápu, prý "napínavé a nečekané" však to bylo úplně jasné, záměř vraždy a celkově to provedení bylo až úsměvné, je jasné, že autorka chtěla čtenáře šokovat (a že já z té knihy opravdu šoky měla), ale takhle ne, já jsem šokovala z toho, jak je vše předvídatelné. Postavy se chovaly úplně nelogicky až přihlouple (klasika). 1* za to, že to tak odsejpalo a jak rychle přišel začátek, tak i konec.

Pohodové rodičovství Pohodové rodičovství Milan Studnička

Srovnání s opicemi mě pobavilo, ne všechny deti se chtějí nosit a ne všechny deti jsou proste kontaktni. Dále si taky neumim představit, ze bych mela jít naha s nahym miminem třeba nakoupit (kdyz už zmiňuje, to, ze si máme mimino dat vždy kůži na kuzi).

Já vím, ze je to kniha o výchově, ale přesto ji čtou (většinou) dospěli lidé a ne deti, takže těch zbytečných zdrobnelin na mě bylo až moc, ano das si jablicko… ok, ale veta, “Honzícku, až ti bude na tělíčku zima, vem si bundiçku” a nazývat 6 lete dítě “malým děťátkem”, je i na mě moc…

Dále autor uvádí, ze školky jsou zbytecne, ze se tam od jiných deti nenauci vhodnému chování, nenauci se resit konflikty, laskavost a pochopeni… no tady bych jen dodala, ze to se kolikrát nenauci ani od dospělého a ani od svých rodičů, když vidím, jak sebou decka před kramem placnou o zem, ze chtej to a to

Co mě velmi nemile překvapilo, byla kapitola “proč je důležitá maminka”, kde autor zmiňuje, ze defakto otec by měl vychovávat - ukazovat dětem, co se smí a co ne a matka by vlastně měla být něco jako zpovědní vrba, ke které se chodej decka jen vyplakat, obejmout, přitulit atd… no v roce 2022 mi tedy přijde přinejmenším úsměvné rozdělovat role rodičů a ještě takhle pitomě …

Po kapitole, kde autor varuje před tím, abychom dívky chránili před společenskými hrami (deskovky, karty atd…), protože není žádáno, aby zena /dívka byla soutěživa, jako kluk, jsem knihu zavřela, odhodila a žasla nad tím, jaký jsou v tý knížce vetsi a vetsi bláboly

28.04.2022 odpad!

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Achjo, hrozně jsem se na knihu těšila a nápad s dětma se mi i líbí. Přípomínalo mi to Kinga nebo Stranger Things, ale příběhově to bylo takové nemastné neslané. Asi 4x jsem knihu odkládala, než jsem se rozhodla ji dočíst (abych od ní měla už klid). Kniha mohla (měla) být zpracována lépe (o dost lépe), ale co jsem čekala... hodně často se mi stává, že jakmile má kniha nálepku bestseller, tak je pro mě zklamáním. Možná proto, že mám na ní přehnané nároky, nebo že všude slyším samou chválu a pak z toho vznikne něco takového...

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tuhle knihu bych nazvala takový mišmaš, aneb všechno splácat dohromady a ono z toho něco vznikne. Občas padla dobrá hláška, ale opravdu občas (2x?.. možná). Jsou to taková VéKáVéčka v knižní předloze, takže kdo sleduje ordinaci, ulici, rodinná pouta a dalsí jiný pouta, tomu se to asi může líbit. Aneb milá Radko, Dobře ti tak.

14.01.2021 1 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak jo, do třetice všeho dobrého, dám Lapeně ještě šanci. Upřímně po přečtení knížky už si ani nevzpomínám na to o čem byla... já opravdu nechápu, jak někdo může její knihy nazývat thrillery, však je to spíš takový oddechový román a příjde mi možná až úrážlivé nazývat její knihy thrillery. Takové knihy mají většinou detektivky schopné (ano i neschopné, ale alespoň jeden je schopný) a né takový budižkničemu plesnivý povidla, jako byli v této knize. A zase údajně prý: "nepředvídatelný","strhující","plný zvratků" ehm teda "zvratů" .... hm ne thank you, next....

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

"Přečti si manželé odvedle, je to fakt pecka!" hmmm okay, no moje první seznámení s autorkou a už po pár stránkách mi ten její popis šel na nervy. Autorka neustále popisovala pocity postav (a to opravdu téměř na každé stránce), že už vás vlastně štvou hlavní postavy a tak trošku jim to i přejete. Opravdu jsem hlavní hrdinku nelitovala a její manžel mi přišel jako totální tele (kvůli spoileru nebudu zmiňovat). Každopádně již při 100. stránce je vám jasné, kdo za tím je a celkově důvod proč? je takový... makový... Podtženo, sečteno, kromě toho, že je kniha krátká a rychle to odsejpalo nemůžu vlastně hodnoti nic plusově. Velké zklamání na to, že je to "BESTSELLER"!

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

Prý jde o brutální thriller. A helemese, oni nekecali. Ze začátku jsem se bala, ze pujde o průměrný příběh s nezajímavý postavami a ještě nudnejsim dějem, po par stránkách mi došlo, ze to tak nebude. David je mi svym způsobem sympaticky a jeho životní styl dodává příběhu pořádnou stavu, opravdu jsem se pobavila (občas i vzrusila), mam rada kdyz kromě vyšetřování se resi i život hlavních postav. Sex, chlast, zneužívání a podrobny popis nasili je třešničkou na dortu a to se mi na knížce libi. Pokud má někdo problémy se zneužíváním deti, tak nechapu proč si vybere takovou knihu (doporučuji spise Lapenu, ta je specialistka na nejlepsi ubulenou limonadu, kterou vyhledávají převážně vykojene maminky). Jinak je zde hodně pekne popsaných situaci, které v knížkách jen tak nenajdete:
“Pachatel ji několikrát udeřil do čelisti a vyrazil zuby. Před smrti ji ještě znásilnil, vaginalne i analne. Na jejím tele se našel ejakulat 2 osob myslím, ze víc není potreba říct, tvrdý a nekompromisní příběh, přesně tak, jak to mam rada

20.12.2023 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Ne, sorry jako. Nedočteno až do konce, ale i přesto si dovolím hodnotit a napsat komentář... a nebo radši ne, ještě bych tu znechutila čtenářky, jako ta kniha znechutila mě. Zbytečná ztráta času.

14.01.2021 odpad!

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Koupená úplně náhodou o to víc mě překvapila. Kniha se mi líbila hodně, že jsem se k ní po cca 3 letech vrátila. Jedna z mála knih, kterou jsem četla více než 1. Super příběh.

14.01.2021 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Já nevím, měl to být nejsilnější příběh vůbec (i dle hodnocení), ale prostě mi to asi nesedlo, nebo jsem se nedokázala do té holčiny dost vcítit. Je pravda, že se mnou celkově válečné, historické, židovské, holokaustské, osvětimské a jiné "ské" témata nic moc nedělají vzhledem k tomu, že dnes se pořád děje totéž, akorát na zvířatech. Celkem dobře tam ale byly popsány hokusy pokusy, ale přijde mi, že tyhle knihy jsou na jedno brdo.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Kniha jako taková nebyla špatná, ale problém je v tom, že jsem se moc dobře dokázala zžít s hlavní hrdinkou (možná proto, že jsem také chodila s arabským pošukem) a jaksi mě neustále štvalo, jak si od toho Allaha Akbara nechá poroučet jakoby se nechumelilo. Jo, kdyby byla švédka, to by bylo něco jiného, ale ona byla prostá americká puťka, tak musela poslouchat a držet krok. Na druhou stranu je fajn, že je zde popsáno, jak to v těchto zemí chodí a né, opravdu mě nikdo nepřesvědčí když tvrdí "ale ten můj Abdul je jinej" ..... gosh

15.01.2021 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Obálka vypadala dost slibně a působila zajímavým a psychicky rozpoloženým dojmem, ale to je bohuzel vše, takže hvězda za obálku. Námět je ovšem velmi dobrý, nicméně příběhy jsou trosku odflaknute, jasné a troufám si říct, ze nemusíte tuto knížku číst a stejně budete vědět, jak dopadne a to není dobre. Konkrétně mě v knize iritovaly zdrobneliny, ano česky jazyk je zna a používá je, ale nemusi je cpát úplně tam, kde být nepotrebuji. Druhá věc, co mě stvala (a to nejen u této knihy), je ze autoři nacpou text doprostřed a z každé strany je div 5cm prázdno, aneb jak natáhnout příběh do více stránek. Podtrženo sečteno dočteno tedy jen první 2 příběhy, na ten poslední jsem
si už netroufla, jinak bych se ukousala nudou

04.01.2024 1 z 5