Lorej Lorej komentáře u knih

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Příjemná romanťárna s lehce předvídatelným dějem. Ideální pro letní čtení.
Eden, jako hlavní hrdinka, mi přišla fajn, nevím, jak jinak ji popsat. Občas se mi na ni chtělo trochu zakřičet, ale jinak se chovala jako docela rozumná.
Moc se mi líbil popis prostředí, se všemi těmi detaily.
Konec mě překvapil a nalákal na další díl, takže si ho nenechám ujít.

Cinder Cinder Marissa Meyer

Jeden z nejlepších retellingů, co jsem četla.
Kniha byla napsána velmi čtivě, měla skvělou zápletku. Nejvíc se mi líbilo, že autorka do příběhu vložila vlastí fantasii, takže jste se nemuseli obávat o to, že je to jen další nudné převyprávění klasické Popelky. Tato knížka se dá popsat spousty přídavnými jmény, ale 'nudná' mezi ně rozhodně nepatří.
Nemůžu se dočkat, až se pustím do pokračování.

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Páni, páni, páni!
Po prvním dílu jsem si nemyslela, že by bylo možné, aby ho něco překonalo. Ale stalo se a jsem neskutečně nadšená.
Potom, co se naše parta vrátila z Ledového paláce, stává se z ní lovná zvěř. Ale Kaz a jeho parta vždy něco vymyslí, až se vám z toho zatočí hlava. A po přečtení jen sedíte s otevřenými ústy a přemítáte, co se to vlastně stalo a jak. Prostě bomba!
Takže si tenhle příběh plný intrik, zrad, zvratů a emocí nesmíte nechat ujít!

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Ohledně této fantasy knihy jsem dost nesvá.
Na jednu stranu se mi moc příběh líbil, hlavně ústřední neufňukaná hrdinka, která je milou změnou. Styl psaní a popisování byl taky bez chybičky.
Ale největším zádrhelem bylo vypravování. Některé části byly napínavé a skvěle se četli, bohužel, většina příběhu se loudá, chybí tam akce. Proto dávám o hvězdičku méně.

20.07.2018 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Musím uznat, že nápad je to velmi zajímavý. Lidstvo nestárne, je v podstatě nesmrtelné, ale aby se udržovala populace v určité míře, chodí po světě smrtky - zaměstnání jako každé jiné, až na to, že jejich nejlepší přátelé jsou pistole a nože.
Zápletka byla bravurní, příběh se vyvíjel dost nečekaně, i pár překvapujících momentů se tam objevilo.
Ale něco, prostě něco, mi v ději chybělo... Možná to je jen tím, že jsem si na knížku neudělala moc času, nebo proto že jsem ji tak na rychlo prolítla. Nevím.
Ale co rozhodně vím je, že tato knížka se mi líbila víc, něž autorova starší kniha 'Bez šance'.
Tak jako tak, pokračování si nenechám ujít.

20.07.2018 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Konečně jsem se dokopala k přečtení závěru příběhu o Alině a umocňovačích...
Konec této série mě ani nenadchnul, ale ani neurazil. S dějem jsem dost spokojená, jen mě mrzí, že některé postavy nedostaly tolik prostoru.
Zakončení knihy bylo poměrně překvapivé, čekala jsem něco pompéznějšího, ale tento konec se mi asi zamlouvá víc, než ten v mých představách.
Celou sérii určitě doporučuji, nudit se nebudete!

28.06.2018 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Po konci minulého dílu jsem se málem zbláznila čekáním na pokračování. A když se mi konečně dostalo do rukou, vše ostatní šlo stranou, uvařila jsem si obří hrnek čaje a pustila se do čtení.
Ze začátku jsem se nedokázala od příběhu odtrhnout, až tak to napínavé bylo. Prostředek knihy se spíš zabýval vztahy a plánováním, občas se nějaká ta akcička taky objevila. No, a konec? To závěrečné vyvrcholení, ke kterému celé kniha spěla? Bohužel, konec mě trošku zklamal. Čekala jsem něco velkolepějšího, ne pár uspěchaných stran.
Pokud mám zhodnotit celou sérii, byla velmi čtivá, napínavá, tajuplná, hlavní postavy sympatické a dobře promyšlené a záporák nebyl přízemní usmrkanec, což je velké plus.

10.06.2018 4 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Fuuu...
Jsem na sebe docela pyšná, že jsem tento díl přečetla bez přeskakování a vynechávání. I když mě to častokrát pokoušelo.
Jakožto poslední část série mi kniha přišla naprosto zbytečná. Autorka se tu v podstatě snaží vařit z vody. A je to na tom vidět.
Konec mi přišel dost idilický a přízemní. Doufala jsem v něco víc, po tom, co všechno si Tessa s Hardinem prožili.
Celkově se mně celá série líbila, ale vracet se k ní asi nehodlám.

03.06.2018 4 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Uf, třetí kniha za mnou, poslední přede mnou.
Příjde mi, že se autorka všemožně snaží stále natahovat děj a pak je to akorát zbytečně komplikované a chaotické.
Přesto dokáže velmi poutavě psát, takže si pomalu neuvědomíte, jak stránky rychle ubíhají.
Tento díl mi přišel trošku horší, než první dva, ale závěr série si nenechám ujít.

29.05.2018 4 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Nevím, nevím...
Děj mě vůbec nezaujal, nedokázal si udržet mou pozornost a ke čtení jsem se musela nutit.
Zajímavý nápad a velmi dobrý překlad, za to si ta kniha aspoň 2 hvězdičky zasloužila.

21.05.2018 2 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tenhle díl není jen o boji mezi dobrem a zlem a o nadpřirozených bytostí. Tato kniha je hlavně o přátelství, sebeobětování, lásce, důvěře, víře a snech, které se plní.
Maasová si získala mé srdce už prvním dílem, takže počet stran mě nevyděsil a s radostí jsem se vrhla zpět do Prythianu mezi naše staré známé.
Oproti druhému dílu, který byl až neskutečně dokonalý, mi přišel tento kapičku zdlouhavý (často se tam opakovaly stejné scénáře), ale nahrazovaly mi to části plné napětí a akce, takže jsem ve výsledku nadmíru spokojená.

18.05.2018 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tessa, Hardin a jejich láska á la horská dráha.
Autorka píše neskutečně poutavě a udrží si vaši pozornost celých 600 stránek. Občas se tam sice nějaké scény lehce opakovaly, ale to vůbec nevadí, čtivosti to neubírá.
Vztah mezi Tessou a Hardinem radši ani nijak komentovat nebudu, je to s nimi pořád stejné - ublíží si - omlouvají se - vychází spolu, ale pak se něco stane a jde to zase od začátku.
A konec? Uf, větší lákadlo na další díl tam být nemohlo? No, účel to rozhodně splnilo a na pokračování se dost těším.

12.05.2018 5 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Na to, že je příběh o osudu Ohnivé dívky, chyběla mi v něm nějaká ta... jiskra.
Příjemně se čte, hrdinka se chová i docela rozumně a závěr byl opravdu velkolepý.
Trošku mě vadila přemíra objevů o Rubyině životě. Sotva jsem se vzpamatovala z prvního, bylo tam hned druhé překvápko.
Určitě si třetí díl nenechám ujít, ale sérii mezi mé nejoblíbenější neřadím.

10.05.2018 4 z 5

Panenka z kostí Panenka z kostí Holly Black

Tak trochu duchařský příběh o důležitosti fantazie, představivosti, odvaze a hlavně přátelství.
Knížka se četla zlehka a krásné ilustrace dodávaly ději správnou atmosféru.
Od autorky jsem četla i jiné knížky, takže vím, že psát dokáže i drobet líp.

08.05.2018 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Dost fajnové čtení.
Děj rychle ubíhá, postavy jsou dobře napsané a celý příběh se odehrává v atraktivním prostředí.
Hlavní hrdinku obdivuji, ale zároveň jsem občas moc nechápala její jednání. I tak mi byla sympatická, jako její kamarádka Valerie, kterou jsem si oblíbila takže mě trošku mrzelo, že se v příběhu neobjevovala častěji.
Jinak se moc těším na druhý díl, protože po takovém závěru si nedokážu představit, že bych se k sérii nevrátila.

05.05.2018 5 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Zajímavá knížka, ale něco mi tam chybělo. Ale na druhou stranu obdivuji autorku, že svůj deník vydala a nevadí ji, že ho čtou desítky, stovky lidí.

05.05.2018 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Velmi čtivá knížka, která díky krátkým kapitolám velmi rychle utíká.
Docela mě občas frustrovalo Tessiino i Hardinovo chování, pořád to mezi nimi bylo do kopce z kopce. Ale o to víc mě zajímalo, jak se jejich vztah bude dál vyvíjet, jak se se vším vypořádají.
Moc se mi líbila propracovanost prostředí a taky autentičnost. Až na nějaké pasáže se příběh jeví jako podle skutečnosti.
A ten konec? Budu si muset přečíst pokračování co nejdřív, jinak se z toho zblázním!

01.05.2018 5 z 5

Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu Rebecca Marie Chambers

Podle anotace jsem očekávala obrovské vesmírné dobrodružství plné nástrah a nevýchodných situací (ze kterých by se jistě dostali).
A dostala jsem příběh o vesmírném putování - ve kterém jsem se občas ztrácela - s filozofickými úvahami a s řešením různých společenských mravů, konvencí (jako třeba rasismus), mezilidských/mezidruhových vztahů.
Knížka mě překvapila, ale jiným způsobem, než jsem doufala. I tak se mi líbila a myslím, že její přečtení mi hodně dalo.

26.04.2018 4 z 5

Páni, člověk by řekl, že upíři jsou dávno tabu, ale tato knížka vás vesele vyvede z omylu.
Skvělý nápad, úžasně zpracované. Děj se neloudá, z akce se jde zase do akce. A ani samozřejmě nechybí krev a pár mrtvol.
Citát o smrti na začátku každé kapitoly vnáší do příběhu správně mrazivou atmosféru. A ta obálka? Nádhera.
Pro mě byla knížka takovým malým, sladkým, krvavým dortíkem.

Ps.: Škoda, že není pokračování. Ten konec mě úplně dožral. To nemohla napsat o pár stránek víc?!

26.04.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Tahle knížka má od všeho trochu - romantika, napětí, dobrodružství, akce, zrada,... A už jen kvůli pestrosti příběhu jsem do knihy byla ponořená od rána do večera, dokud nebyl konec.
Myslím si, že děj dokáže zaujmout velký okruh čtenářů, každý si tam něco najde. Mně se nejvíc líbil popis vzdálené budoucnosti, kde je vědění zakázáno a vše určuje víra. Přesto že společnost má supermoderní stroje, návrátila se do středověku.
Takže rozhodně doporučuji!

21.04.2018 5 z 5