Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět. Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy. Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249614/big_nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu-6vs-249614.jpg 4238
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Omega

The Coldest Girl in Coldtown, 2013

Kniha Nejchladnější dívka ve Městě chladu

DreamerX9
29. listopadu

"Tato kniha je milostným dopisem všem knihám o upirech" slova autorky se kterymu musím souhlasit. Dej průměrný ale čtivý spíše pro mladší čtenáře. Četla jsem autorciny predesle knihy a vím že má velkou fantazii ale že je velká faninka upiru se dozvídám až z této knihy.

janca6129
29. listopadu

Knihy od Holly Blackové mám ráda, ale o téhle tak nějak nevím, co si mám myslet. Čtivé to bylo, ano, námět se pohyboval na hranici zajímavý, zároveň nic vyloženě originálního. Trochu mi ta atmosféra připomínala zombie příběhy. Karantény, upírství považováno jako nákaza... Pro mladé super, pro sečtělejší čtenáře spíš oddechovka. Na jednu stranu klasická upířina, na stranu druhou se ti upíři nechovají moc... konzistentně. Určitě ne ti mladí. Lidé je zavrhovali, ale nakonec - krom chuti po krvi - nijak zvlášť výraznou proměnou neprošli (viz Adrien).

Co mě ale vyloženě iritovalo, byl vztah mezi Gavrielem a Tanou. Jasně, nějaké náznaky tam byly, ovšem ne takové, aby z toho bylo "miluji tě". Upřímně jsem ani nepochopila tu jejich první pusu.

Celé to působilo strašně střípkovitě, nedotaženě. Četlo se to lehce, jen to nebylo tak... strhující.

blackoutzuzi
26. listopadu

Rozhodně se jedná o příběh zacílený na mladší věkovou skupinu - objevuje se zde romantická linka, krvelační upíři a hlavní hrdinové jsou teenageři. Také je tomu přizpůsobena celková atmosféra - nedočkáte se žádných brutálních scén, takže z toho mladší ročníky nebudou mít noční můry :) Rovněž styl psaní je zvolen tak, aby byl co nejjednodušší a příběh se tak čte skoro sám. Sice mě místy hlavní hrdinka neskutečně iritovala, ale i tak jsem si tento upíří příběh užila. Splnil přesně to, co jsem od něho očekávala - relax, pár napínavých scén, dobrodružství, snesitelnou romantickou linku. Škoda toho závěru, to už bylo na můj vkus trochu moc přitažený za vlasy, ale v kontextu s cílovou skupinou ho vlastně docela chápu.

Medasek
19. listopadu

Autorku mám ráda, ale tahle kniha mě moc nebavila.

Salvatoreanne
11. listopadu

(+ SPOILER) No.... Ja bych to shrnula do pár vět.
Zasazení příběhu zajímavé.
Hrdinka no asi tak normální.
Ta co nikdy nic nedokazala a teď dokáže vše.
Gavriel byl tam potenciál bohužel to nerozvinuli škoda.
Proč nezůstala upírkou, když se zamilovala do upira který se sotva ovládá?
Hele za mně da se to, ale znovu bych to ne otevřela.
Za mně kniha mohla byt zajímavější rozvinutější do více dílů, mohla být vice detailní a pohrat si s některými situacemi.
Gavriel tam je, ale ne zas tak často aby na konci řekl MILUJI TĚ.
A co se s Táňou vlastně stalo nikdo neví, tak že vlastně o ničem.
Děkuji knihu si užijte.

lenka7679

Rozmýšlela jsem se mezi třemi a čtyřmi. Nakonec je to za čtyři, ale o chloupek.
Knížka je čtivá, ale přijde mi, že je strašně roztříštěná. Že autorka nevěděla, co vlastně chce psát. Zda to pojmout jako horor, nebo jako YA slaďárnu.
V podstatě byli všichni hodní a jen v pauzách, kdy tak moc hodní nebyli, si někoho zakousli.
Přišlo mi, že knížka je zkrátka nedodělaná a autorce zřejmě mnohem víc sedí knihy na díly, kde má čas se lépe rozepsat.
Určitě jsem v tomto žánru četla lepší knihy.
A teda ten konec, to už bylo trošku moc.

voody99

Musím říct že tahle kniha mi vážně sedla. Jsem spokojená. Gavriel byl úžasný }:‑)
Ovšem ten konec mě lehce vyvedl s kolejí.
Holly prostě umí ať píše o chladných dívkách, vílím světě či kouzelné škole.

Roxik

Knížky Holly Black mě prostě baví, jsou napsané s lehkostí a příjemnou svižností. Přesto, že upíří tematika je hodně častá, tak spisovatelka vymyslela města chladu, Ostru z Istry a zakomponovala do všeho internet, který je součást našich životů. Gavriela jsem si zamilovala, jeho způsob řeči a příběhy, které Taně vyprávěl děj oživilo. Postava Tany mě občas trochu pobavila tím, jak chtěla zachránit všechny a všechno, ale nevadila mi. Možná jen ten konec by mohl být jiný vzhledem k tomu, že kniha už nemá pokračování, vyvolával ve mě dost otázek.
Nicméně kniha se mi líbila a doporučuji.