Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět. Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy. Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249614/nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu-6vs-249614.jpg 4.172

The Coldest Girl in Coldtown (2013)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Omega

Readerka97

Příběh splnil vše, co sliboval. A i když občas trochu pokulhával, dokázal se z toho vzpamatovat a přijít s větší bombou než předtím.

zuzana4291
04.11.2017

Začátek knihy byl napínavý, plný zvratů. Pak bohužel přišla horší část, která byla zbytečně zdlouhavá a trochu i zmatečná. Ale celkem se jedná o velmi napínavý a zajímavý příběh.

Mishak
04.11.2017

Kniha rozhodně stojí za přečtení, protože vám představí upíří tématiku zase v jiném světle - originálně!

Celý můj názor si můžete přečíst zde:

NicaCola
16.10.2017

Kniha mě bavila od začátku až do konce. Oddechové čtení, které vás s každou kapitolou nutí číst dál a dál. Měla jsem radost, že jsem si konečně koupila knihu, která není ze série. No, na konci jsem nadávala, proč není další díl!! :-D

Tatsume
30.09.2017

Překvapivě dobrá knížka. Trochu mě zklamalo vyústění čekala jsem nějakou "epic battle", to se nakonec nestalo. Ale i tak je knížka hodně dobrá.

LMFantasy
28.09.2017

Výborne spracované a konečne niečo nové do kolonky - upíri ;)

Dandulka
24.09.2017

Zajímavě zpracované téma upírů, kteří využívají nejmodernější techniku. Od Drakuly uteklo již mnoho vody a jak je vidět , i upíři jsou s dobou. Mám tuhle odpočinkovou četbu moc ráda.

Akisi
30.07.2017

Knížka to byla opravdu pěkná, na můj vkus se tam však moc nestalo. Nebo spíš děj nebyl podle mě dostatečně rozvinut, jak určitě mohl. To je asi moje jediná výtka ke knize, proto nedostala plný počet. Taky teda poměrně časté chyby a překlepy v textu, ale za to může nakladatelství a ne autor.
Romantiku bych v knize klidně vynechala, přišla mi úplně zbytečná. Naštěstí jí tam nebylo mnoho. Hezky napsáno, jsem ráda, že se autorka nebála krvavých scén a řádně je popsala. Taky jsou zde upíři popisováni jako šílená monstra, a tak mi to vyhovuje asi nejvíce.

BlogKnihotání
29.07.2017

Knihy o upírech mám ráda, takže když jsem na tuto knihu narazila, musela jsem si ji hned přečíst. A mně se opravdu moc líbila, sice měla na mě trochu pomalejší začátek, ale jinak mi přišla velmi originální.

Cocina
25.07.2017

Mívám ráda knihy o upírech, ale tato mě tolik nenadchla. I když hlavní postava se mi od začátku líbila, ta její neohroženost byla super. Ale i přes to jsem se musela občas do čtení této knihy nutit. Neukončený závěr mé hodnocení též snížil.

Nikidree
23.07.2017

Ačkoliv jsem knihu přečetla za den, mám z ní rozporuplné pocity. Byla taková.. já nevím.. Svým způsobem divná i hezká.
Líbí se mi nápad autorky ohledně měst Chladu i to, jak to tam funguje. Prostě upíři, nakažení a ti, co se chtějí stát upíry.
Hlavní hrdinka je zvláštní, ale taková svá. Nepřirostla mi k srdci, ale ani se mi nezprotivila. Každopádně mě udivuje, že v krizových situacích se ji chce vždy smát. Kdyby se ji chtělo občas smát, občas brečet, křičet nebo jen cokoliv jiného, bylo by to lepší.
Co mi na knize však velmi vadí, je kombinace hlavního děje a "mini příběhů". Že by tam byly vsuvky z minulosti Tany, to bych ještě brala, ale že se tam objevilo i pár kapitol o její sestře a pak o Gavrielovi, to už mi přišlo moc. Obzvlášť kapitola 30, která obsahuje pouze 4 souvětí!
A druhá věc, co mi velmi vadila, bylo opakování slov v jedné větě: "..hodně, hodně, hodně..", "Jeď, jeď, jeď, jeď.", "...opravdu, opravdu, opravdu velký problém."

milunka21
22.07.2017

Naprosto skvělá, až na ten lehce otevřený konec. chci víc. :-D

SeverusSnape
20.07.2017

Kniha mne opravdu nijak nenadchla.Čekala jsem mnohem víc se spojením upírů a mé oblíbené autorky

Princezna22
19.07.2017

Takhle kniha má rozhodně svoje mouchy a neschody... Hlavní hrdinka mi přišla strašně nesympaticka, zato upíři společník kterého potkala v pokoji byl fajn i když..byl dosti nafoukany a taky sem mu chtěla jednu flaknout.. Pár scén bylo prostě dost divnych,nad kterými sem jen seděla a nechápala co to je... A strašně silně jsem v knize nesnášela ten skok najednou jinam k jiné postavě a k jinému ději .. Dalo se to možná napsat trošku jinak.. Ale asi jsem četla lepší upirinu,tak mi prostě takhle nesedí.. Ale četlo se to docela dobře , až na ty mouchy a ten nepropracovany dej a svět okolo... Mám smyšlené pocity..

IvankaM
18.07.2017

Za mě docela zklamání.
Bylo to zbytečně moc rozlehlé téma. Celý ten svět jsem pochopila někdy až po polovině knihy.

BarBarBar
27.06.2017

No, když pominu ty děsné chyby v textu a občas špatný slovosled , tak to bylo moc moc fajn :) Taková oddechovka, která byla ze začátku trochu zdlouhavá. Chvilku mi trvalo než jsem se zžila se světem upírů, kde není ani pořádně vysvětleno kde se vzali. Ke konci velmi napínavá, tak že jsem jí nemohla a ani nechtěla odložit, nu a konec samozřejmě krásný, ve který jsem doufala :)

maruschka
10.06.2017

Holly se definitivně zařadila na můj seznam "Sázka na jistotu". Místo pokusu o hodnocení se mi chce jen hystericky pištět Miluju Gavriela! Miluju Gavriela! Miluju Gavriela! OK, tak jen stručně - dokonalá pocta všem "poctivým" upířinám, důkaz, že je možné dostat do hororového příběhu romantiku tak, aby to celé nevyznělo jako křeč, případně ne/chtěná parodie na Stmívání. Spoiler: Nejúžasnější mezidruhový polibek!

Markouš
03.06.2017

Po dlouhé době jsem četla knihu o upírech a musím říct, že se mi opravdu líbila. Upíři zde představují hrozbu a nejsou jen zdrojem nesmrtelnosti. A Gavriel byl opravdu úžasný upír. Lepší než Eda ze Stmívání :D

Ditules
23.05.2017

Celkem dobrá upířina se slibným začátkem. Kdyby to mělo trošku drive jako knihy od Fukudy, bylo by to aspoň za 4 *.

Nelly
09.05.2017

Pro mne zklamání. Děj nepříliš napínavý, spíše delší povídka, postavy nepropracované, ani s jednou jsem se nemohla ztotožnit, žádná mi nebyla nijak bližší. A nakonec ta dekadence celého světa, místy až nepochopitelné chování všech zúčastněných. Kdyby to byla prvotina, snad bych byla shovívavější, ale za mne prostě toto ne, nelíbilo se mi to...

mmmisulka.r
25.04.2017

Celkem vydařená a originální "upířina". Ale dost jsem v ní pociťovala ten fakt, že je vhodná spíše pro mladší generace. Ale i tak jsem byla spokojená. Recenze v záložkách - Knižní deníček!

KatnissLavender
21.04.2017

Styl jakým Holly píše a to, jakou podivnost dokáže svým knihám vdechnout jsem vždy obdivovala. Ani tentokrát mě nezklamala a nabídla mi originální příběh, který sice není dechberoucí, ale má v sobě právě to NĚCO, díky čemu si po dočtení budete připadat jako v mlze a bude vás to nutit znova a znova přemýšlet nad tím, co si o knize vlastně myslíte...

Pokud vás zajímá moje recenze na tuto knihu, najdete ji na http://lavender-books.blogspot.cz/2017/04/nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu.html

Áňa 998
21.04.2017

I když na upíry nejsem, knížku jsem nemohla po rozečtení odložit.. Čtivě napsaný a neokoukaný příběh, který mě naprosto okouzlil :)

Veve721
18.04.2017

Sama autorka Holly Black v závěrečném poděkování přiznává, že její dílko inspirovaly jiné upírské příběhy, které přečetla (například Anna Rice). Je to vidět. Tato knížka je seriálem Buffy pro čtenáře, Pravou krví pro mládež a Stmíváním pro ty, kterým Edward připadá moc teplý... :) Nesnažím se označit tento román za kopii jiné úpířiny. Naopak chválím zpracování, jelikož jde o dokonalou kombinaci toho nejlepšího. Dohromady pak tvoří zajímavý mix, který musí zaujmout každého čtenáře. Doporučuju.
Recenze: http://supermixer.blog.cz/1704/k-nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu-holly-black

Tofinka
13.04.2017

NAPROSTO ÚŽASNÁ knížka!!!
Zezačátku mi chvíli trvalo zorientovat se v kapitolách, které byly vyprávěny z více pohledů, ale nakonec mi to vůbec nevadilo... Na knihu jsem se dlouho těšila a jsem ráda, že vyplnila mé očekávání a byla napsaná takto poutavě.
Nejchladnější dívka ve Městě chladu patří mezi ty knížky, které se doslova čtou samy :D.

Musím se zde taky zmínit o Gavrielovi - je to... šílenec, až je to vlastně sladký... Nevím jak jinak ho popsat, chvilku z něj jde strach a chvíli zase ne.

A musím do hodnocení knížky taky připočítat to, že jsem si celou dobu myslela, že vím, jak to dopadne. Ale ono to tak nebylo... Teda skoro... Díky mírně otevřenému konci, si může každý domyslet jiný závěr.

terkalor123
09.04.2017

Úžasná knížka za mě ulpná bomba

upíři

Holly Black