Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Nejchladnější dívka ve Městě chladu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249614/bmid_nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu-6vs-249614.jpg 4 504 132

Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět. Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy. Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

The Coldest Girl in Coldtown , 2013

adela2230
26.03.2020 5 z 5

Kniha je velmi zajímavá, v něčem se podobá současné situaci (pandemie) a zajímavě popisuje svět upírů. Člověk musí přemýšlet kam by směřovala jeho volba.

Arkagas
12.03.2020 4 z 5

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.

Nejchladnější dívka ve městě chladu je thriller s upíří tématikou.

Jedná se zde o celosvětovou nákazu, kdy na světě žijí lidé, chladní a přeměnění.
Pokud je člověk kousnut upírem, stává se z něj tzv.chladný, který ale není hned upírem, ke konečné přeměně je potřeba vypít lidskou nebo upíří krev.
Pokud je člověk chladný, musí projít 80 denní karanténou v ústraní lidí, aby se vyléčil.

Na místě bývalého Springfieldu je ale vystaveno tzv. město chladných, ve kterém žijí lidé a upíři v jakési symbióze.
Město je obehnáno velkou zdí a z města se dá po vstupu do něj dostat jen na propustku, kterou dostávají jen lidé.
Je zde velmi mizivá šance, že zde člověk zůstane člověkem a že se ještě někdy vrátí.

Hlavní hrdinka Tana je 17 dívka, která byla v dětství napadena svou matkou, kterou později zavraždil její otec, neb se změnila a chtěla vyvraždit celou rodinu.

Po večírku se Tana probouzí a zjišťuje že v místnosti jsou všichni kromě ní, jejího kamaráda a jednoho upíra mrtví.
Jediná možnost jak se zachránit je utéct do města chladu a upíra prodat jako kořist.

Její dobrodružství začíná v momentě, kdy na cestě potká sestru s bratrem, kteří se chystají do města záměrně, aby se proměnili v upíry.

Ve městě žijí gangy lidí i upírů.

Příběh se rozjíždí v momentě kdy Tana zjistí že jí zajatý upír, ke kterému začíná cítit něco víc než kamarádství je velmi prastarý upír pocházející ze starého Ruska, jeden z největších zabijáků na světě.

Boj Tany po boku Gavriela je popsán velmi svižně a kniha se čte sama.

Za mě velkým plus je, že si autorka pohrála s historií a zmiňuje zde staré Rusko a Rakousko.
Jména jako Gavriel a Luciene se k upírům a jejich popisům velmi hodí a celkově mám z knihy dobrý dojem.

Nejedná se o knihu pro náctileté, ale o thriller pro zralé čtenáře, což s touto tématikou je poměrně vzácnost.

Nechybí zde ani krvavé a brutální scény, které dodávají knize na autentičnosti a po sérii Hon, je tohle knížka která má ode i přes tuto tématiku vysoké hodnocení :) 10/10

Atekram
27.10.2019 4 z 5

Největší předností knihy jsou postavy a originálně a moderně pojatý svět upírů. A to je velká poklona, protože upíří téma je dnes skoro kompletně vycucané.

caldap
31.07.2019 4 z 5

Kniha je spíše pro mladší čtenáře, ovšem úžasně napsaná, která se čte sama. Hlavní téma : upíři, pomsta, zvídavost, láska, nebezpečí - co víc dodat. Pěkné.

Lenka_S
28.07.2019 4 z 5

Měla jsem náladu na nějakou romantickou upířinu, ale tahle kniha tak úplně nesplnila má očekávání. Přesto se mi příběh líbil. Bylo napínavé sledovat jak se Taně behem chvilky změnil život k nepoznání i to jak v sobě neuszale objevovala sílu postavit se všemu co se s ní a kolem ní dělo. Škoda, že autorka nechala konec tak nějak otevřený, ale třeba se někdy dočkáme pokračování.

RemiBlack
22.07.2019 5 z 5

2022/39
Ještě lepší, než jsem si pamatovala. Doporučuju, je to fajn spooky čtení, a na to, že je to YA, i docela drsné. Holly Black prostě umí.

2019/31
První polovina knížky mě moc nechytla. Ale v momentě, kdy do děje vstopí město chladu, se to prostě rozjede. A pak už je to jednoduše skvělý!
Holly Black má styl psaní, který se výborně čte. Tak nějak pohádkově, ale zároveň se spoustou napětí, akce... A ty postavy! Tana, Gavriel, Winter, všichni.
Takže jestli vás nechytl začátek, dejte jí ještě šanci a nebudete litovat! :)

Damonka12
21.06.2019 4 z 5

Musím říci, že ze začátku mě kniha moc nebavila, ale ten konec wow, chci další díl. Úžasně napsané a ty kapitoly, kde byli různé informace z minulosti, nejprve jsem si říkala, že je to hrozné, ale asi v půlce knihy jsem změnila názor dokonale se to tam hodilo. Knihu můžu jedině doporučit, ale rozhodně nečekejte nejlepší knihu jakou jste kdy četli.

Charlie119
02.06.2019 3 z 5

Není to špatné. Není. Hlavní postava a jednotlivé flashbacky jsou, společně s námětem pojaty vcelku originálně, řemeslně poměrně dobře, třebaže podobná schémata by se najít dala. Ačkoli má někdy dílo potenciál vyššího hodnocení, přes různé nedostatky a jindy až neuvěřitelnému vývoji tomu 80% zkrátka nedám. Nejsem fanatický milovník krky posedlých kousalů. Smůla.

LilianaFalcon
14.05.2019 5 z 5

Vypravěčský styl Holly Black miluju. Rychle vás vtáhne do děje. Sem tam vám něco naznačí, něco vám prozradí, něco si musíte domyslet sami a něco vám neřekne vůbec. Její styl prostě není pro líné čtenáře bez představivosti.
Tenhle nový upíří svět je hodně zvrácený a hlavně vám ho ani vzdáleně neodhaluje celý.
Strašně se mi líbilo, jak skvěle pološíleně dokázala Gavriela napsat. A i jak vysvětlila jeho fascinaci Tanou.
Přiznávám, že občas byla autorka až moc "ukecaná", ale těch případů tam nebylo tolik a četlo se to vyloženě samo.

vlkove
06.04.2019 2 z 5

S knihou nejsem úplně spokojená. Hlavní myšlenka je fajn, i když mi ten svět nepřišel úplně logický, je to takové nedomyšlené a nevěrohodné. Hlavní hrdinka je protivná a vedlejší postavy nejsou ničím okouzlující. Co musím pochválit je čtivost knihy, je vidět že autorka je opravdu zkušená.
Když se vrátím k ději musím uznat že mi nesedlo vykreslení upírů. Tak jsou to krvelačné bestie nebo jen přeměnění lidé, kteří s námi můžou žít v soužití? Ten nápad mi v hlavě úplně nefunguje.
Začátek knihy byl velice dobrý ale postupem času jsem nebyla úplně spokojena s vývojem děje. V knize se odehrává celkem krátký časový úsek, na což nejsem v knihách tohoto typu příliš zvyklá a nedokážu říci zda to knize pomohlo nebo naopak uškodilo.
Od autorky si plánuji přečíst i jiné knihy, které předpokládám že příběhově budou lepší.

Juliette
07.03.2019 3 z 5

Trochu jiná kniha o upírech, která je zas až tolik neromantizuje. Takže celkem osvěžující.

zinon
07.02.2019 4 z 5

Knížka mě zaujala a četla se moc dobře. Nemůžu dát ale 5 hvězd, protože mám pocit, že potenciál knížky nebyl úplně využit. Nadšení se nekoná, ale pokud budou další díly...kvůli otevřenému konci...tak si je určitě ráda přečtu :)

ProstěAmálka
18.12.2018 5 z 5

Kniha mne velice zaujala a nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout. Přečetla jsem jí jedním dechem během tří dnů. Jen škoda za otevřený konec, ale zase si každý může vymyslet svůj vysněný, že.. :)
Upíří tematiku miluji, takže za mě super a ocenila bych více takovýchto knih..:)

Maryjane3315
10.09.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila, četla se jedním dechem a docela bych uvítala, kdyby byl i další díl. Určitě doporučuji všem, co mají rádi tématiku s upírama :-)

ajak
21.08.2018 5 z 5

Tak to byl MAZEC. Četlo se to úplně samo :) Podle mě Tato knížka posouvá knihy s upíří tématikou uplně na jinou kolej :) není to přeslazený, ani žadny velky krvák opravdu to bylo moc pěkny :) i 5 z 5 hvězdiček mi přijde malo :D Doporučuji přečíst
a bude další díl??? Nevíto někdo jestli bude další díl??

cori
08.06.2018 3 z 5

Příběh přináší nový neotřelý pohled na upírskou komunitu a především na jejich mezičlánek Chladné (nakažení lidé, kteří se ještě neproměnili - inkubační doba 88 dní). Hlavní hrdinka je celkem sympatická, i když musí překonat trauma z dětství a své "selhání". Líbil se mi i otevřený konec.

Tyrkysová
19.05.2018 5 z 5

Nejchladnější dívka ve městě Chladu vás prostě chytne a nepustí až do poslední stránky. Jako velmi zdařilé se mi zdá propojení upírského příběhu a moderní doby. Nemohu soudit, nakolik je knížka typickým zástupcem YA literatury, jelikož nejsem jejím typickým čtenářem, ale pro mě, jakožto fanouška fantasy, je velmi povedeným zástupcem minimálně tohoto žánru. Není totiž ani příliš brutální (upíři jsou samozřejmě krvelační, ale popisy jsou mírné), není ani příliš přeslazená (a tím nenarážím na žádné třpytivě diamantové upíry, Twilight se mi docela líbil taky :)), ani plná sexu (jako třeba True Blood)... Prostě vyvážený mix s dobrým příběhem.

Sabishej
19.05.2018 4 z 5

Z této knihy jsem docela zmatená. Moc se mi líbí zpracování upírů, které se od jiných knížek dost liší. Líbí se mi, že upíři v tomto příběhu jsou opravdu krvelačná monstra a ne jenom překrásné bytosti co si přejí světový mír. A celkový nápad těch Chladných lidí v Chladných městech je zajímavý. Ale vadí mi celkově ten příběh. Do hlavní hrdinky jsem se vůbec nevžila, i když jsem se snažila. Taky jsem čekala že se trochu rozvinou vztahy s ostatními postavami - a to zejména s Gavrielem. Taky jsem zvyklá, že se v podobných knihách stane nějaký zvrat. Ne, že by tam nebyly žádné, ale chyběla tam nějaká bitva, třeba že by nějak zasáhla lidská vláda, a podobně.
Abych to nějak shrnula, tak jsem čekala mnohem více. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a jednoduše mě nenadchla, ani neurazila. Doporučuji všem milovníkům upírů, a pokud bude pokračování, tak to určitě přečtu. ;)

Mrs.Morgan
04.05.2018 5 z 5

Nápad města chladu me nadchnul.líbíl se mi propracovany popis postav.ikdyz ke konci me trochu štvala sestra hlavní hrdinky.knizku jsem zhltla rychle,bavila me.ale ten otevřený konec...:)

Lorej
26.04.2018 5 z 5

Páni, člověk by řekl, že upíři jsou dávno tabu, ale tato knížka vás vesele vyvede z omylu.
Skvělý nápad, úžasně zpracované. Děj se neloudá, z akce se jde zase do akce. A ani samozřejmě nechybí krev a pár mrtvol.
Citát o smrti na začátku každé kapitoly vnáší do příběhu správně mrazivou atmosféru. A ta obálka? Nádhera.
Pro mě byla knížka takovým malým, sladkým, krvavým dortíkem.

Ps.: Škoda, že není pokračování. Ten konec mě úplně dožral. To nemohla napsat o pár stránek víc?!

upíři

Holly Black