Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Nejchladnější dívka ve Městě chladu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249614/bmid_nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu-6vs-249614.jpg 4 504 132

Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět. Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy. Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

The Coldest Girl in Coldtown , 2013

IvankaM
18.07.2017 3 z 5

Za mě docela zklamání.
Bylo to zbytečně moc rozlehlé téma. Celý ten svět jsem pochopila někdy až po polovině knihy.

BarBarBar
27.06.2017 5 z 5

No, když pominu ty děsné chyby v textu a občas špatný slovosled , tak to bylo moc moc fajn :) Taková oddechovka, která byla ze začátku trochu zdlouhavá. Chvilku mi trvalo než jsem se zžila se světem upírů, kde není ani pořádně vysvětleno kde se vzali. Ke konci velmi napínavá, tak že jsem jí nemohla a ani nechtěla odložit, nu a konec samozřejmě krásný, ve který jsem doufala :)

maruschka
10.06.2017 5 z 5

Holly se definitivně zařadila na můj seznam "Sázka na jistotu". Místo pokusu o hodnocení se mi chce jen hystericky pištět Miluju Gavriela! Miluju Gavriela! Miluju Gavriela! OK, tak jen stručně - dokonalá pocta všem "poctivým" upířinám, důkaz, že je možné dostat do hororového příběhu romantiku tak, aby to celé nevyznělo jako křeč, případně ne/chtěná parodie na Stmívání. Spoiler: Nejúžasnější mezidruhový polibek!

Markouš
03.06.2017 4 z 5

Po dlouhé době jsem četla knihu o upírech a musím říct, že se mi opravdu líbila. Upíři zde představují hrozbu a nejsou jen zdrojem nesmrtelnosti. A Gavriel byl opravdu úžasný upír. Lepší než Eda ze Stmívání :D

Ditules
23.05.2017 3 z 5

Celkem dobrá upířina se slibným začátkem. Kdyby to mělo trošku drive jako knihy od Fukudy, bylo by to aspoň za 4 *.

Nelly
09.05.2017 2 z 5

Pro mne zklamání. Děj nepříliš napínavý, spíše delší povídka, postavy nepropracované, ani s jednou jsem se nemohla ztotožnit, žádná mi nebyla nijak bližší. A nakonec ta dekadence celého světa, místy až nepochopitelné chování všech zúčastněných. Kdyby to byla prvotina, snad bych byla shovívavější, ale za mne prostě toto ne, nelíbilo se mi to...

mmmisulka.r
25.04.2017 4 z 5

Celkem vydařená a originální "upířina". Ale dost jsem v ní pociťovala ten fakt, že je vhodná spíše pro mladší generace. Ale i tak jsem byla spokojená. Recenze v záložkách - Knižní deníček!

KatnissLavender
21.04.2017 5 z 5

Styl jakým Holly píše a to, jakou podivnost dokáže svým knihám vdechnout jsem vždy obdivovala. Ani tentokrát mě nezklamala a nabídla mi originální příběh, který sice není dechberoucí, ale má v sobě právě to NĚCO, díky čemu si po dočtení budete připadat jako v mlze a bude vás to nutit znova a znova přemýšlet nad tím, co si o knize vlastně myslíte...

Áňa 998
21.04.2017 5 z 5

I když na upíry nejsem, knížku jsem nemohla po rozečtení odložit.. Čtivě napsaný a neokoukaný příběh, který mě naprosto okouzlil :)

Veve721
18.04.2017 4 z 5

Sama autorka Holly Black v závěrečném poděkování přiznává, že její dílko inspirovaly jiné upírské příběhy, které přečetla (například Anna Rice). Je to vidět. Tato knížka je seriálem Buffy pro čtenáře, Pravou krví pro mládež a Stmíváním pro ty, kterým Edward připadá moc teplý... :) Nesnažím se označit tento román za kopii jiné úpířiny. Naopak chválím zpracování, jelikož jde o dokonalou kombinaci toho nejlepšího. Dohromady pak tvoří zajímavý mix, který musí zaujmout každého čtenáře. Doporučuju.

Tofinka
13.04.2017 5 z 5

NAPROSTO ÚŽASNÁ knížka!!!
Zezačátku mi chvíli trvalo zorientovat se v kapitolách, které byly vyprávěny z více pohledů, ale nakonec mi to vůbec nevadilo... Na knihu jsem se dlouho těšila a jsem ráda, že vyplnila mé očekávání a byla napsaná takto poutavě.
Nejchladnější dívka ve Městě chladu patří mezi ty knížky, které se doslova čtou samy :D.

Musím se zde taky zmínit o Gavrielovi - je to... šílenec, až je to vlastně sladký... Nevím jak jinak ho popsat, chvilku z něj jde strach a chvíli zase ne.

A musím do hodnocení knížky taky připočítat to, že jsem si celou dobu myslela, že vím, jak to dopadne. Ale ono to tak nebylo... Teda skoro... Díky mírně otevřenému konci, si může každý domyslet jiný závěr.

terkalor123
09.04.2017 5 z 5

Úžasná knížka za mě ulpná bomba

upíři

Holly Black