Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Nejchladnější dívka ve Městě chladu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249614/bmid_nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu-6vs-249614.jpg 4 504 132

Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět. Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy. Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

The Coldest Girl in Coldtown , 2013

roso.mak
04.04.2018 2 z 5

Knihu jsem přečetla. Ale jen kvůli hezkému nápadu s městy Chladu a překonatelné nákaze.

Protivně roztomilý expřítel by měl už na dvacáté stránce sekeru v hlavě asi třikrát (toliko k jeho roztomilosti) a styl "za všechno můžou rodiče", které se neubrání celá kniha, mě dojem hodně kazili. Hrdinka leze kam nemá a její sestřička to má těžce po ní.

Hezký nápad, dobré vedlejší postavy, špatní hrdinové.

karolina3272
25.03.2018 5 z 5

Určitě si říkáte pfff zase upíři to bude odpad. Musím vás zklamat lidi. Holly vymyslela z tak ohraného tématu něco originálního.
Její postavy si prostě nejde nezamilovat. Hlavně Gavriel polechtá u srdíčka každou holku. Protože kdo by neodolal těm jeho svůdným rudým krvežíznivým očím?

MishelleBlack
03.03.2018 3 z 5

Od knížky jsem popravdě moc nečekala, ale mile mě překvapila. Na čtení jsem se těšila, ačkoliv svět mohl být trochu více rozepsán, stejně jako příběh. Kdyby vyšlo nějaké pokračování, ráda bych si ho přečetla.

KatastrofaK
28.02.2018 5 z 5

Nejsem sice uplně cílová skupina pro kterou je to psaný, ale bavilo mě to. Je to svižně napsaný, hodně se tam toho děje, ale není to úplně zmatený. Škoda, že ten svět není víc rozkreslenej, některý pasáže jsou trochu rychle zfouknutý ze stolu.Chtělo by to další díl nebo knihu volně navazující.

Shinstria
11.02.2018 4 z 5

Teď jsem zjistila, že není další díl. :c To mě dost mrzí, protože bych si ho přečetla hned. Knížka se mi velice líbila. Jediné co bych vytknula je, že hlavní hrdinka se občas jevila až moc "vytrénovaně". A ne jako někdo, kdo upíra doteď viděl jen v tv. Protože kdo ksakru umí střílet z kuše a probodávat srdce bez tréninku?

Supernova
28.01.2018 4 z 5

Dobré :) Trochu složitější svět, odvážná hlavní postava, dobře odsýpá a taky mě potěšilo, že tohle je důkaz, že téma upírů se ještě nevyčerpalo :)

Readerka97
02.01.2018 5 z 5

Příběh splnil vše, co sliboval. A i když občas trochu pokulhával, dokázal se z toho vzpamatovat a přijít s větší bombou než předtím.

zuzana4291
04.11.2017 4 z 5

Začátek knihy byl napínavý, plný zvratů. Pak bohužel přišla horší část, která byla zbytečně zdlouhavá a trochu i zmatečná. Ale celkem se jedná o velmi napínavý a zajímavý příběh.

Mishak
04.11.2017 3 z 5

Kniha rozhodně stojí za přečtení, protože vám představí upíří tématiku zase v jiném světle - originálně!

NicaCola
16.10.2017 4 z 5

Kniha mě bavila od začátku až do konce. Oddechové čtení, které vás s každou kapitolou nutí číst dál a dál. Měla jsem radost, že jsem si konečně koupila knihu, která není ze série. No, na konci jsem nadávala, proč není další díl!! :-D

Tatsume
30.09.2017 4 z 5

Překvapivě dobrá knížka. Trochu mě zklamalo vyústění čekala jsem nějakou "epic battle", to se nakonec nestalo. Ale i tak je knížka hodně dobrá.

LMFantasy
28.09.2017 5 z 5

Výborne spracované a konečne niečo nové do kolonky - upíri ;)

Dandulka
24.09.2017 5 z 5

Zajímavě zpracované téma upírů, kteří využívají nejmodernější techniku. Od Drakuly uteklo již mnoho vody a jak je vidět , i upíři jsou s dobou. Mám tuhle odpočinkovou četbu moc ráda.

Akisi
30.07.2017 4 z 5

Knížka to byla opravdu pěkná, na můj vkus se tam však moc nestalo. Nebo spíš děj nebyl podle mě dostatečně rozvinut, jak určitě mohl. To je asi moje jediná výtka ke knize, proto nedostala plný počet. Taky teda poměrně časté chyby a překlepy v textu, ale za to může nakladatelství a ne autor.
Romantiku bych v knize klidně vynechala, přišla mi úplně zbytečná. Naštěstí jí tam nebylo mnoho. Hezky napsáno, jsem ráda, že se autorka nebála krvavých scén a řádně je popsala. Taky jsou zde upíři popisováni jako šílená monstra, a tak mi to vyhovuje asi nejvíce.

BlogKnihotání
29.07.2017 4 z 5

Knihy o upírech mám ráda, takže když jsem na tuto knihu narazila, musela jsem si ji hned přečíst. A mně se opravdu moc líbila, sice měla na mě trochu pomalejší začátek, ale jinak mi přišla velmi originální.

Cocina
25.07.2017 2 z 5

Mívám ráda knihy o upírech, ale tato mě tolik nenadchla. I když hlavní postava se mi od začátku líbila, ta její neohroženost byla super. Ale i přes to jsem se musela občas do čtení této knihy nutit. Neukončený závěr mé hodnocení též snížil.

Nikidree
23.07.2017 3 z 5

Ačkoliv jsem knihu přečetla za den, mám z ní rozporuplné pocity. Byla taková.. já nevím.. Svým způsobem divná i hezká.
Líbí se mi nápad autorky ohledně měst Chladu i to, jak to tam funguje. Prostě upíři, nakažení a ti, co se chtějí stát upíry.
Hlavní hrdinka je zvláštní, ale taková svá. Nepřirostla mi k srdci, ale ani se mi nezprotivila. Každopádně mě udivuje, že v krizových situacích se ji chce vždy smát. Kdyby se ji chtělo občas smát, občas brečet, křičet nebo jen cokoliv jiného, bylo by to lepší.
Co mi na knize však velmi vadí, je kombinace hlavního děje a "mini příběhů". Že by tam byly vsuvky z minulosti Tany, to bych ještě brala, ale že se tam objevilo i pár kapitol o její sestře a pak o Gavrielovi, to už mi přišlo moc. Obzvlášť kapitola 30, která obsahuje pouze 4 souvětí!
A druhá věc, co mi velmi vadila, bylo opakování slov v jedné větě: "..hodně, hodně, hodně..", "Jeď, jeď, jeď, jeď.", "...opravdu, opravdu, opravdu velký problém."

milunka21
22.07.2017 5 z 5

Naprosto skvělá, až na ten lehce otevřený konec. chci víc. :-D

SeverusSnape
20.07.2017 4 z 5

Kniha mne opravdu nijak nenadchla.Čekala jsem mnohem víc se spojením upírů a mé oblíbené autorky

Princezna22
19.07.2017 3 z 5

Takhle kniha má rozhodně svoje mouchy a neschody... Hlavní hrdinka mi přišla strašně nesympaticka, zato upíři společník kterého potkala v pokoji byl fajn i když..byl dosti nafoukany a taky sem mu chtěla jednu flaknout.. Pár scén bylo prostě dost divnych,nad kterými sem jen seděla a nechápala co to je... A strašně silně jsem v knize nesnášela ten skok najednou jinam k jiné postavě a k jinému ději .. Dalo se to možná napsat trošku jinak.. Ale asi jsem četla lepší upirinu,tak mi prostě takhle nesedí.. Ale četlo se to docela dobře , až na ty mouchy a ten nepropracovany dej a svět okolo... Mám smyšlené pocity..

upíři

Holly Black