Pod maskou lži

Sebevědomá hrdinka s ostrým jazykem, neodolatelná atmosféra viktoriánské Anglie, neuvěřitelné zvraty. Tajemstvím opředení hrdinové, kteří skrývají mnohem víc, než jen svou pravou tvář... Evelyn má plné zuby života podle diktátu konvencemi svázané společnosti. Když její sestra Rose za záhadných okolností zmizí, neváhá, a i přes zákaz rodičů ji odjíždí hledat. Není však jediná. Cestu jí zkříží mladý gentleman Sebastian Braddock, který jí odhalí těžko uvěřitelnou pravdu – ona i její sestra mají speciální dar léčit nemocné a zraněné. Evelyn si myslí, že se Sebastian zbláznil, když ale sama poznává lidi, kteří dokážou věci přesahující lidské chápání, začne názor měnit. Přichází na to, že dar zvláštních schopností představuje obrovské nebezpečí. Je totiž mocným lákadlem pro ty, kteří ho chtějí zneužít ve svůj prospěch. A Rose je pravděpodobně v rukou jednoho z nich......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351434/big_pod-maskou-lzi-JRn-351434.jpg 3.9118

Pod maskou lži 1.

Horory, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

These Vicious Masks, 2016

Kniha Pod maskou lži

DreamerX9

Zajímavá detektivka a originální pojetí světa, taky dobrý vývoj postav ale je to spíš taková oddechovka než něco co by chytlo a nepustilo

TessBlackCat

(+ SPOILER) Musím uznat, že knížka mě ze dost zaujala, nápad se mi líbí a děj je vcelku fajn. Děj se na začátku hezky rozjel, ale měla jsem pocit, že za první půlkou knížky se příběh dost zbytečně protahoval.
Jedna z věcí, co bych tomu vytkla je časté opakování jmen, konkrétně příjmení v několika větách, hned za sebou, což jsem potom prostě přeskakovala a předělávala jsem si větu automaticky na ,,on". Na druhou stranu ale chápu, že je těžké psát knihu ve starém stylu, kde se každý oslovoval příjmením, tak aby se to furt neopakovalo.
Malé mínus u mě měla i počáteční scéna na plese, kde Sebastian furt jen někam utíkal, u čehož jsem chtě nechtě musela občas protočit oči, jelikož po nějakém tom čtvrtém útěku už opravdu vypadal jako pořádná "drama queen".
Děj se mi ale dost líbil, sarkasmus je mi vlastní, takže i Evelyn mi se svou drzou mluvou celkem sedla.
Dost jsem se těšila na nějaký ten závěrečný, pořádně romanťácký happy end, což při zjištění, že žádný není, pro mě bylo celkem zklamání. Podle ostatních recenzí usuzuji, že v českém překladu další díly nejsou, což mě dost mrzí, jelikož bych nějaké to pokračování příběhu i uvítala.

romca4180

Kniha se mi moc líbila a strašně bych chtěla vědět, jak to nakonec dopadne.. Žel další dvou dílů se asi u nás nedočkáme

aktak1203

Škoda, vypadalo to celkem slibně, ale po celkem slušném začátku kniha nějak promeškala rozjezd a celek pak působil jaksi přiškrceně. Jako četla jsem horší, je to taková pohádka pro holky, ale do pokračování určitě nejdu.

Leena

Červená knihovna a ještě utahaně napsaná..
Nedalo se to číst, ztráta času...

EvelynHard

Tohle byla absolutní bomba! Kniha mě mile překvapila, představovala jsem si totiž úplně jiné čtení. Takovou červenou knihovnu a ono ne. Trochu romantiky tam bylo, ovšem já bych řekla dost decentní. Viktoriánské období propojené se schopnostmi X-Menů funguje až překvapivě skvěle a přirozeně. Kniha mě bavila, třebaže mi pár stránek trvalo se začíst. Pak už to byla paráda. Vůbec jsem se nenudila. Hledala jsem něco odpočinkového, ale zároveň napínavého a vtipného. A přesně to jsem dostala. Líbil se mi ten sarkasticko-ironický humor hrdinky... :D Konec byl celkem překvapivý, alespoň já jsem čekala trochu jiné vyústění po tom všem. Škoda, že u nás nejspíše nevyjdou další díly. V zahraničí už jsou dávno všechny venku. Zajímalo by mě, jak to celé skončí. A osudy ostatních postav.

emilieselden
17.06.2020

Zajímavý námět ale děj byl trochu zdlouhavý, táhlo se to. Konec byl překvapivý.

Calla2002
07.11.2019

Co říct? Další kniha, které jsem nucena dát průměr. Nápad není originální, ale příběh mohl být o dost lepší, kdyby se spisovatelka víc snažila, nebo tak, tak by to mnohem chytlavější. Napínavější. Vzrušující. Ale to jak je toto téma podané mi přijde chabé. Obal je taky průměr.
Postavy byly zajímavé, ale jediná věc, kterou jsem nečekala bylo to, že pan Kent přežil, malá Rose umřela a Sebastian zdrhnul. Zbytek? Předvídající, až skoro nudný. Za den přečtený.