Panenka z kostí

Tajuplný, napínavý a zároveň citlivý příběh o síle fantazie, nerozlučném přátelství i o tom, že se člověk může stát dospělým, aniž by přestal věřit svým snům. Zach, Poppy a Alice byli přátelé odnepaměti. A dlouho spolu hráli jednu zvláštní hru, kterou si sami vymysleli. Jen několik figurek a především pořádná dávka fantazie jim stačila k vytvoření vlastního světa obydleného piráty a zloději, mořskými pannami a válečníky. Těm všem vládla záhadná porcelánová panenka – Velká královna. Ale Zachovi je už dvanáct a otec ho nutí, aby dal před hraním si na něco přednost hraní basketbalu. Když mu jednoho dne vyhodí figurky, Zach přestane hrát, ale stydí se ostatním prozradit skutečný důvod a sám sobě namlouvá, že už o hru vlastně ani nestojí. Zdá se, že je jejich přátelství konec, dokud Poppy nepřijde s nečekanou, vzrušující výzvou. Prohlásí, že se jí zdává o Královně – a o duchu holčičky, která nenajde klid, dokud porcelánovou panenku někdo nepohřbí do jejího prázdného hrobu. A tak se všichni tři vydávají na tajnou výpravu, aby uložili Královnina ducha k věčnému odpočinku. Nic se ale nedaří podle plánu a s tím, jak se zdánlivě nenáročný výlet mění v dobrodružné putování, se začínají dít děsivé věci. Je panenka pouhou panenkou, anebo v sobě skrývá něco zlověstnějšího? Říká Poppy ostatním pravdu, anebo se je snaží vtáhnout do nové hry? A pokud se kolem nich skutečně pohybuje duch, nechá je jít, když je teď drží ve svých spárech? K vyřešení záhad je zapotřebí mít odvahu, důvtip a hlavně nezradit jeden druhého....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223291/panenka-z-kosti-XhG-223291.jpg 3.8104

Doll Bones (2013)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Kniha Panenka z kostí

any333
11.12.2018

Už to bylo nějakou dobu, co jsem si půjčila dětskou knihu(tuším dokonce, že Panenka z kostí na sobě měla ještě ke všemu červenou visačku, jež se používá pro předškolní věk), ale zrovna tahle mě nijak nenudila ani nezklamala. Dokonce jsem v ní našla i postupy, které jsem ještě před několika lety taky primárně dodržovala. Asi nejhlouběji mě zasáhlo vyhození hraček, jaké jsem si brala vážně osobně, protože mi to dost připomnělo odpoledne, kdy jsem si jako malé dítě hrála a vymýšlela s ostatními zdánlivě nikdy nekončící příběhy. A nedovedla bych respektovat, že by to mělo skončit jenom kvůli tomu, že mi někdo násilně zasahoval do mého přirozeného vývoje.
Musela jsem tehdy se čtením na okamžik seknout, protože jsem byla na Zachova tátu vážně naštvaná a nedokázala jsem pochopit, jak to mohl brát tak 'klidně', protože já bych se po něčem takovém zastavila asi až tehdy, dokud bych někoho nepřizabila. Chápu, jsem dost impulzivní, ale prostě mi tam něco takového trošku chybělo.
Jistý smutek z té scény ve mně přetrval až do konce, ale od druhé poloviny ho o něco tlumilo panující napětí a záhady. Vážně jsem si libovala v tom, když někdo prohlásil něco o tom 'čtvrtém'. Samotné odtajnění už mi tak strhující nepřišlo, ale za to mohla převážně kamarádka, protože mě při přečtení anotace zasypala informacemi z filmu Anabelle. Vlastně mi to ale celé přijde pořád dost podezřelé, protože se některé věci dosud nevysvětlily. Ale třeba to tak má být a nejlepší příběhy se takovými stávají až tehdy, když na nich ulpí punc iracionálna.
Jinak nevím, jak je to možné - že by náhoda, či osud? - , ale krátkou dobu po dočtení téhle knihy jsem zjistila, že autorka vydává také příběhy pro mládež, co by mi bez předchozím povědomí o jméně asi nic neřekly. Nuže, asi vím, u koho se příště porozhlédnu po nějakém duchařském příběhu. A také vydala známou sérii, co jsem kdysi dávno viděla jako film, tedy Kroniku rodu Spiderwicků. Vzpomínám si, že mě tehdy ty stvořené rituály a příšerky docela dost zaujaly.

Evžen82
02.10.2018

Zpočátku mě kniha nudila a uvažovala jsem, že ji odložím. Když se ale děti vydaly na cestu, konečně se příběh rozjel a vtáhnul mě. Takže na začátku to chce trpělivost.

Měňavka
02.10.2018

Milý fantasy příběh na nedělní odpoledne. Doporučuji pro velké čtenáře s dětskou dobrodružnou duší.

Smiley96
25.07.2018

Neurazí ani nenadchne. Místy nelogické nesmysly, ale to se dá prominout.

žvejka
18.07.2018

Knihu jsem dočetla v noci a musím přiznat, že jsem se trochu bála :). Holly Black napsala krásný příběh o dětské fantazii, dobrodružství i strachu z dospívání... Kniha je sice pro mladší čtenáře, ale i pro dospělé může být příjemným duchařským odpočinkem.

Lorej
08.05.2018

Tak trochu duchařský příběh o důležitosti fantazie, představivosti, odvaze a hlavně přátelství.
Knížka se četla zlehka a krásné ilustrace dodávaly ději správnou atmosféru.
Od autorky jsem četla i jiné knížky, takže vím, že psát dokáže i drobet líp.

Nartaya
14.02.2018

Četla jsem šestileté dcerce, ale té přišly některé pasáže zbytečně dlouhé, miluje akci. Nakonec jsem si ji ze zvědavosti dočetla jako oddychovku, abych ji mohla vrátit do knihovny.

v.kalabova
10.02.2018

Možná jsem se nechala unést hodnocením a některými komentáři, ale přišlo mi to jako obyčejný, dobrodružný, trochu duchařský příběh. Nějak jsem moc tomu vyprávění nevěřila, ale pro děti to může být hezká knížka