Můj vysvlečenej deník

Je příjemný objevovat sex — dokud do pokoje nevtrhne táta. Je opojný vychutnávat si první velkou lásku — dokud neskončí nešťastně. Je užitečný mít kámoše, kterej ti vždycky rád ubalí špeka — dokud se ti nerozjedou depky. Je vzrušující pohrávat si s myšlenkou, jestli by nebylo lepší nebejt — dokud si tě nevezmou do parády doktoři. Je skvělý mít kámošku, který můžeš všechno říct — dokud tě nepodrazí. A je úžasný mít svoje velký tajemství — dokud se kolem tebe neprojde smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30546/muj-vysvlecenej-deni-30546.jpg 3.8211
Romány, Literatura česká, Dívčí romány
Vydáno:, Daranus

IvonaK

Velmi napínavý a nepředvídatelná knížka i s poentou. A kdo si stěžuje že je to nenáročné čtení, tak ať si přečte nějakou středověkou literaturu a možná pak názor změní. Já jsem od této knihy očekávala, že si tam mladá dívka bude vypisovat své milence, ale nakonec realita byla úplně někde jinde. :-)

Lorej

Zajímavá knížka, ale něco mi tam chybělo. Ale na druhou stranu obdivuji autorku, že svůj deník vydala a nevadí ji, že ho čtou desítky, stovky lidí.

Nessa

Knihu jsem četla už dáávno. Ale furt si ji pamatuju. V době, kdy jsem ji četla byla fajn. :) Zajímavý příběh, který dokáže i překvapit.
Není to náročná kniha. Hodí se spíš jako oddechovka u které nemusíte přemyšlet. :)

Anna 13

Obdiv! :O

Jedním slovem: WOW!!!

Johana je nejen nesmírně talentovaná, ale také neobyčejně odvážná... Aby ji všichni takto poznali, se vším všudy, s veškerou možnou dávkou intimity a s takovou upřímností - to chtělo velkou kuráž!

Každopádně ukázala svůj život se vším všudy. V jejím příběhu se kromě literární pravdy objevuje i ta skutečná... Píše vtipně, originálně a tak jak jí to jde z hlavy do pera... Ničemu se nebrání, umí přiostřit, čtenáře zaujmout a ohromuje každou kapitolou...
Její kniha je puberťácky vtipná, ale i smutná a depresivní.

Jsem nadšená z této talentované mladé dívky, která se přiblížila mnoha čtenářkám a my si ji i přes její rebelství, drsnou upřímnost a vulgárnost prostě oblíbily...

Má tahle holka před národem vůbec ještě nějaké tajemství?

JointlieKat94
04.10.2017

No, knihu jsem četla znovu díky knižní výzvě, ze začátku jsem se nutila ke čtení.. po několik stránkách jsem knihu nespustila, a tím pádem dočetla asi za 3 hodinky. :) zajímavý děj, napínavý a konečný rozuzlení bylo taky fajn. A jak první, tak poslední věta se mi líbila :)

LilianVanRose
28.08.2017

Miluji, mohu ji číst stále dokola! Tenhle typ ,,deníků,, mne prostě baví!

Ivuska97
15.08.2017

Tuhle knihu bych mohla číst každé léto a vůbec by mi to nevadilo :) 5*

Aleh
24.06.2017

Můj vysvlečenej deník jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. A také jsem se chtěla seznámit s mladou českou spisovatelkou Johanou Rubínovou. Ve svém autobiografickém deníku odkrývá nejen bezstarostný život sedmnáctileté slečny a jejich přátel, známých a spolužáků, ale je tady toho mnohem víc. Její matka zemřela, když byly Johaně pouhé 2 roky. Johana žije s otcem a macechou. Ale ráda by se toho dozvěděla o životě a smrti své matky více.Začíná pátrat a přicházejí pochyby...

misulef
13.10.2016

Od slibného začátku, přes velmi dobrý prostředek, až ke slabšímu konci: tak jsem průběh čtení vnímala já. Díky nenáročnosti vyprávění se mi podařilo neuvěřitelně rychle začíst se a trvalo jen pár dní, než jsem knížku měla za sebou. Rozhodně to vnímám jako skvělou oddechovku a nebýt toho - na můj vkus - nepřirozeně napsaného závěru, dala bych pět hvězdiček.

terik20893
09.09.2016

Ale to nepsala Jolana ale ta holka co jí hraje

Miru
13.03.2016

Teenager už sice nejsem, ale přesto pro mě příjemný čtení. Je to prostě ze života. I na film, kterej se až překvapivě přesně drží knižní předlohy, se vždycky ráda mrknu. Že by nostalgie? ☺

kalinkacz
25.01.2016

Já sama jsem příznivec spíše světových autorů, ale když jste ve věku, který se s autorkou této knihy ztotožňuje, tak jí jistě přijdete na chuť! Kniha je plná obyčejných, trapných i nevšedních situacích, které sice mnozí z nás již zažili, ale pokud je vidíme na papíře, tak nám přijdou ještě zábavnější, než kdy dřív! Kniha je psaná s nadhledem a nadsázkou, která všechny mladé čtenářky pobaví i rozesmutní ....

adevis
31.10.2015

Kniha zdobí mou knihovnu už několik let. Moc ráda se k ní vracím, v nejbližších dnech se chystám asi na desáté čtení. Skvělá oddechovka, doporučuji :-)

rubicka
04.06.2015

Opravdu velké překvapení. Skvělá atmosféra, jazyk i struktura.

kxrolinx0567
18.04.2015

Knihu jsem přečetla během pár dní a během toho léta ji přečetla ještě dvakrát. A několikrát se k ní vrátila, protože mě pořád baví.

KristýnaM
28.03.2015

Když jsem viděla film, bylo mi jasné, že si tu knihu musím přečíst. Přečetla jsem ji během asi 5 dnů jen v jiném vydání než je na obrázku. Pak jsem ji půjčila kamarádce a té se taky moc líbila. Je tak podobná reálnému životu a to se mi na ní líbí. Určitě se k ní vrátím!

Ivka162
02.03.2015

Film jsem viděla dřív než jsem četla knihu a jsem za to velmi vděčná, že se tak stalo. Díky tomu, že jsem viděla film a neznala detaily, které byly v knížce se mi film hodně zalíbil. A po přečtení knížky jsem si celkově Můj vysvlečenej deník jak film tak i knížku oblíbila!

vilzuss
19.01.2015

Knihu jsem přečetla za jeden den. Tak mě pohltila a tolik jsem si dokázala představit realitu toho všeho, že jsem pořád musela vědět co se stane dál. Film, který vznikl podle knihy je dobrý, ale chybí v něm spoustu věcí, co se objevují v knize, a tak mi přijde maličko neúplný. Podle mě je rozhodně lepší přečíst si knihu. Určitě doporučuji.

Knihomolkaa
24.12.2014

Knížku jsem přečetla za víkend, protože mě opravdu zaujala a já od ní nemohla odtrhnout oči. Moc se mi líbila také zfilmovaná verze, ale kniha je klasicky o něco lepší. :)

Donika
04.10.2014

Zajímavý příběh. Nepochybně by na mě kniha udělala mnohem větší dojem, kdybych si ji přečetla jako patnáctiletá a ne když už je mi 22.
Co se týče pochybností o autentičnosti deníčku a existenci Johany, myslím si, že na tom zas až tak nezáleží.

(K)Belík
29.07.2014

Abych pravdu řekla... čekala jsem něco víc... oceňuji to, že to je pravdivý příběh, ale.... nijak mě to nenadchlo... a osobně by mě zajímalo, jak to všechno dopadlo.... ale nelituji času stráveném nad touto knihou.

jancal
18.07.2014

Tato kniha se mi moc líbila. Četla jsem jí sice asi dva týdny, ale někdy jsem od ní nemohla odtrhnou oči. Konec knihy je hodně napínavý. Určitě bych jí i doporučila.

KarolinaHou
25.06.2014

Během minulého léta jsem ji přečetla nejmíň 3x. Strašně se mi líbila a neomrzela mě.

vaili
28.05.2014

Začátek mě moc nechytil odložila jsem ji, ale pak jsem ji dočetla za den..napinavé, vtipné a autentické.. :) jen mě přišlo trošku přepálené množství kluků v tomto věku holek...to doufám tak opravdu nechodí :))

verulaj
20.04.2014

Po prvních dvou stranách jsem si řikala, že nic (s prominutím) pitomějšího jsem ještě nečetla, ale protože jsem měla před sebou ještě 3,5 hodinové čekání, četla jsem dál. Výsledkem bylo, že jsem knihu měla do večera přečtenou. Kniha je vyloženě odreagovací, takže pokud potřebujete na chvíli "vypnout" je to přesně ta kniha, kterou hledáte. Nic víc, nic míň.

Sandy Javorská
26.03.2014

Zajímavá knížka, zábavná. Oddychové čtení.

Sofie45
21.03.2014

Kniha mi přinesla přesně to, co jsem od ní očekávala. Svým spontánním (možná pro někoho pokleslým a trapným) humorem, mě pobavila natolik, že jsem se kolikrát ptala sama sebe, zda můj záchvat smíchu někdy skončí. Svým poutavým a rychlým tokem děje mě skvěle odreagovala a k sobě připoutala. Čte se jedním dechem a neskutečně rychle, aby ne, žádná složitost to opravdu není, jednoduchý jazyk s nespočetným množstvím slangových výrazů, ale i přesto se zde dá nalézt několik hlubších momentů i myšlenek a to zejména na jejím samém konci.
Jediná věc, co mi vadila a když jsem se o ní dozvěděla, tak docela solidně, bylo to, že jsem si knihu půjčovala s tím, že se jedná o reálné autobiografické dílo REÁLNÉ holky, ale samozřejmě, že je to jen důmyslný tah médií a jejich následné mystifikace.
A několikrát mi přišlo, jakoby si z nás autor samotný udělal prostě a jednoduše legraci, poněvadž náznaky se v knize asi objevují, stačí jen hledat.
Ale když pominu tuto skutečnost, byla jsem s knihou spokojena a určitě jí doporučuji všem (pokud se přenesou přes onu skutečnost, že to prostě nepsala "Johana Rubínová" a dělali si z nás vlastně blázny), neb je vážně super a nabízí příjemnou formu odpočinku, hlavně pro pubertální duše jako jsem já.

čohynka
07.11.2013

Tahle knížka mě dostala - vtipná, čtivá, záživná... Po "holčičím románku" sáhnu málokdy, ale tohle byla trefa do černého. Bavila mě od začátku až do konce.. :)

PetikH2O
04.11.2013

Knihu jsem doslova žrala. Přečetla jsem ji tuším za 2 dny. Psáno bez servítek a hustě. Prostě tak, jak dnešní mladí lidé mluví, cítí přemýšlí. Viděla jsem i film, ale kniha je samozřejmě lepší.

magnolia
18.09.2013

Dobrý román pro starší holky - a je mi úplně jedno jestli ho napsal chlap pod pseudonymem (souhlas s Heyhey), za našeho mládí takové knihy nebyly, a tahle se dá číst)