Lolila Lolila komentáře u knih

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

Prostredie, v ktorom sa odohráva príbeh, je úplne odlišný od prvej Duny. Veľa filozofovania, rozprávania, samozrejme nechýbali intrigy, menej akcie. Je to komplikované čítanie, ale aj napriek tomu som zvedavá kam sa to posunie. Takže sa chystám pustiť do ďalšej časti:-)

11.02.2017 4 z 5

Veľké malé klamstvá Veľké malé klamstvá Liane Moriarty

Kniha nemá chybu. Na začiatku sa stane vražda, ale až na konci zistíte, čo sa vlastne stalo a kto zomrel. Aj napriek tomu, že kniha sa zaoberá témou týraných žien, sú v nej vtipné situácie. Postupne sa dozvedáte aké sú vzťahy medzi hlavnými hrdinkami, ich rodinami a ďalšími postavami v mestečku. Autorka, tak ako v ostatných jej knihách, vás nenásilne vtiahne do deja, ktorý je zábavný, napínavý, vierohodný, prekvapivý,........ Jednoducho skvelé čítanie.

10.02.2017 5 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Opäť výborná kniha. Dej bol napínavý od začiatku až do konca. Žiadne nudné strany. Spisovateľka je proste skvelá, jej štýl písania........ - určite odporúčam.

04.02.2017 5 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Zaujímavé pokračovanie. Príbeh sa mi páčil. Je iný ako predchádzajúce časti, menej akčnejší ako Duna, ale zaujímavý. Žiadna postava nie je jednoznačne kladná alebo záporná, ale ich rozhodnutia ovplyvňujú ďalší život v celom vesmíre.

30.01.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasová kniha!!! Keď si predstavím, v ktorom roku ju autor napísal - zachytil spoločné body v každej spoločnosti, v každom období.....akým spôsobom je možné skupinou vyvolených ovládať davy ľudí. Strach, nevzdelanosť, hlad,sledovanie na každom kroku....život bez akejkoľvek radosti.... Dosť depresívne.

27.01.2017 5 z 5

Civilizácia. Západ a zvyšok sveta Civilizácia. Západ a zvyšok sveta Niall Ferguson

Výborne napísaná kniha. Množstvo faktov podložených rozsiahlou literatúrou, ktoré objasňujú rôzne súvislosti. Postupne charakterizuje rozvoj západu v šiestich témach - prečo západná civilizácia, ktorá bola do 15. storočia taká zaostalá, dokázala predbehnúť vyspelé východné kultúry? Stojí za prečítanie....

23.01.2017 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Krásne ukončenie trilógie. Nádherne prepracovaný fantasy svet s krásnym príbehom, v ktorom sa stretlo toľko úžasných postáv. A záver milo prekvapil. Tam, kde sa začal príbeh, autor ho zaujímavo aj ukončil. Vo filme ho nenájdete. Ale aj napriek tomu, je to jeden z mála sfilmovaných príbehov, ktorý sa naozaj vydaril.

Jednoznačne - Top kniha v rebríčku!!!

17.01.2017 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Krásne napísaný príbeh, plný fantázie. Výborne sa číta, tento diel je viac akčnejší. Vôbec mi nevadí, že som videla film skôr, bol veľmi dobre natočený, čo sa často nestáva. A dej sa trochu líši, takže pri čítaní nechýba napätie a ani prekvapenie.

10.01.2017 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Fantasy mám veľmi rada, kniha nesklama. Film som videla už niekoľko krát, preto som sa trošku obávala, či ma čítanie nebude nudiť, keďže poznám dej. Ale musím povedať, že vôbec nie. Možno piesne boli trochu nudné, ale tie sa môžu preskočiť:-). Obdivujem autora, pretože takto prepracovať nový svet so všetkými postavami (ľudskými aj rozprávkovými) - to chce poriadnu fantáziu. Výborná vec je mapa, ktorá krásne zobrazuje Stredozem a pri čítaní máte predstavu, kde sa nachádzate:-). Ide o nadčasovú knihu, hlavne, keď si predstavíte, v ktorých rokoch bola napísaná.

05.01.2017 5 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Táto knižočka určite nepatrí k tomu najlepšiemu čo spisovateľka napísala, ...celkom vtipné čítanie:-). Ale nevadí, určite nezanevriem na knihy od A. Christie.

30.12.2016 3 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Musím povedať, že som z tejto knihy dosť zmätená. Neviem, čo si mám v skutočnosti myslieť. Zo začiatku, aj napriek dlhým opisom, vyzerala zaujímavo - presne ako zimný príbeh, tak trochu rozprávkový. Ale postupne som sa začala v deji strácať, hlavne po zmiznutí Petera. Postupne začali pribúdať ďalšie postavy, čo nebolo zlé, ale chvíľami som netušila, čo tým chcel autor povedať. Čakala som, že v závere sa všetky tie postavy nejakým spôsobom prepoja, že to dlhé rozprávanie bude mať nejaký dôvod a zmysel. Ale nestalo sa..... Záver bol dosť nejasný, natiahnutý a hlavne od veci. Ako keby sa zrazu autor rozhodol, že je načase príbeh ukončiť.

26.12.2016 3 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Veľmi dobrá detektívka. Zaujímavý dej, až na konci sa dozviete o čo vlastne ide a kto je vrah. Príjemnou zmenou je, že hlavnými postavami série sú ženy:-), obidve sympatické. Táto časť je zameraná viac na patologičku Mauru. Určite odporúčam tým, ktorí majú radi dobre napísané detektívky.

06.12.2016 5 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Výborné pokračovanie - napínavá detektívka. Záver mal rýchly spád a prekvapil. Určite si prečítam aj ďalšie knihy.

02.12.2016 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Veľmi dobrá detektívka, napínavá od začiatku až do konca. Autorka píše štýlom, ktorý vás "priklincuje" ku knihe:-) a vy musíte čítať a čítať.....

30.11.2016 5 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Aj posledná časť je výborná. Vo všetkých častiach série je zaujímavo spracovaná história obdobia vlády Přemyslovcov - ich boje, pády, straty, víťazstva.....Jednoducho skvelé čítanie.

26.11.2016 5 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Aj tretia časť super. Doba sa postupne menila, Přemysl II. rozšíril svoju moc na veľkom území, čo sa mu nakoniec aj vypomstilo. Kniha sa výborne číta, spisovateľovi veríte každé slovo.:-), tak ako aj v predchádzajúcich častiach.

16.11.2016 5 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Druhý diel takisto skvelý. Doba sa zmenila - menej bojov, viac politiky. Václav I. využíval viac diplomatickú cestu, aj keď bojovať vedel. Dej je od začiatku do konca zaujímavý, žiadne nudné miesta. Výborné čítanie - odporúčam.

04.11.2016 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Doteraz som ešte od tohto autora nič nečítala a musím povedať, že som veľmi spokojná. Ako zaujímavo opísal udalosti v stredoveku - boje o moc medzi jednotlivými rodmi, ich prebiehanie z jedného tábora do druhého, podľa toho komu ako vyhovovalo, križiacke výpravy a takisto aj boj o moc na najvyšších miestach (císar, pápež). Páčil sa mi spôsob akým opísal vývoj Přemysla z mladého neskúseného rytiera na mocného kráľa. Samozrejme, že historické fakty sú spojené aj s autorovou fantáziou, ale pri čítaní máte pocit, že všetko sa udialo tak ako je napísané:-).

21.10.2016 5 z 5

Ohniská napätia Ohniská napätia George Friedman

Skvelý opis historických udalostí. Spisovateľ rozoberá konflikty v jednotlivých zónach Európy a aj vo svete, analyzuje minulosť jednotlivých území a jej vplyv na ďalší vývoj blízkej budúcnosti. Opisuje príčiny vzniku EÚ a dôvody jej pomalého rozpadu. Je to zaujímavý pohľad na dianie vo svete v súvislostiach, ktoré nie sú viditeľné pre bežného človeka.

11.10.2016 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Zaujímavé. Úplne iné ako Duna, ale asi to má svoj význam. Predpokladám, že ďalšie časti veľa vecí vysvetlia. Tento diel je skôr o filozofovaní, politike, náboženstve ako o akcii. Nie je to jednoduché čítanie - autor má môj obdiv.

10.10.2016 5 z 5