Lolila Lolila komentáře u knih

Rytier siedmich kráľovstiev Rytier siedmich kráľovstiev George R. R. Martin

Návrat do sveta Hra o tróny v troch príbehoch, kde hlavnými postavami sú potulný rytier Dunkan a jeho panoša Egg. Zaujímavé a miestami aj vtipné spracovanie obdobia dávnoveku Západnej zemi...

29.04.2024 4 z 5

Údolie hrôzy Údolie hrôzy Arthur Conan Doyle

Opäť klasika, pre mňa menej známy príbeh. V prvej časti sa odohráva detektívny príbeh - vražda, pátranie a odhalenie. A v druhej ako sa to všetko začalo, čo tomu predchádzalo. Veľmi dobré čítanie.

23.04.2024 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Ďalšia dobrá historická detektívka. Tentokrát Oldřich z Chlumu ostane spolu s Otom na hrade Krašov, kde vyšetrujú úmrtia spojené so starým tajomstvom. Oddychové čítanie:-)

22.04.2024 4 z 5

Angličan Angličan David Gilman

Veľmi dobrý špionážny thriller. Veľa akcie, drsné scény, žoldnieri, legionári, mafia, ... Londýn, Rusko... Odporúčam tomu, koho baví tento druh literatúry.

22.04.2024 5 z 5

Stanice Bazilišek Stanice Bazilišek David Weber

Na túto sériu sa už chystám veľmi dlho. Skvelý začiatok. Neskutočne veľa podrobností z technickej oblasti, bojov a tiež charakteru jednotlivých postáv. Určite sa pustím aj do ďalšej časti.

17.04.2024 5 z 5

Návrat Sherlocka Holmesa Návrat Sherlocka Holmesa Arthur Conan Doyle

Klasika, ktorá neomrzí. Čo viac dodať? :-)

15.04.2024 5 z 5

Černá vdova Černá vdova Daniel Silva

Stále výborné čítanie.... akčné, napínavé, .... Viera, z ktorej sála taká nenávisť ? ...až to mrazí.

09.04.2024 5 z 5

Lovec čertov Lovec čertov Juraj Červenák

Veľmi dobre čítanie, ale dúfam, že spisovateľ dá v ďalších častiach opäť dokopy Jaroša so Steinom a Barbaričom. Predsa len sa ich postavy navzájom dopĺňajú a robia príbehy zaujímavejšími. :-)

04.04.2024 5 z 5

Kosmické proudy Kosmické proudy Isaac Asimov

Nemám veľmi čo dodať.... stále výborné čítanie. Na začiatku sa stratí kosmoanalytik a od toho sa odvíja dej, kde nechýba politika, akcia a aj detektívna práca.

22.03.2024 5 z 5

Darca hviezd Darca hviezd Jojo Moyes

Krásny a dojímavý príbeh o vzniku konských knižníc. Príbeh o priateľstve, láske, knihách odohrávajúci sa uprostred kentuckých hôr.

18.03.2024 5 z 5

Hvězdy jako prach Hvězdy jako prach Isaac Asimov

Ďalšie výborné čítanie zo sveta sci-fi.

18.03.2024 5 z 5

Oblázek na obloze Oblázek na obloze Isaac Asimov

Tak tento spisovateľ ma neomrzí. Zaujímavé, nadčasové sci-fi.

12.03.2024 5 z 5

Spomienky na Sherlocka Holmesa Spomienky na Sherlocka Holmesa Arthur Conan Doyle

Ďalšie krátke poviedky so Sherlockom Holmesom a doktorom Watsonom. Viete, čo môžete od tohto autora očakávať..... Pohodové, oddychové čítanie:-)

12.03.2024 5 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Voľné pokračovanie osudov obyvateľov Freibergu je ďalšia vydarená kniha od tejto spisovateľky. Historické, drsné, napínavé, ....

07.03.2024 5 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Spisovateľka ma veľmi milo prekvapila. Z historickej romance sa postupne vykľul historický román zo stredoveku so všetkými krutosťami tejto doby. Ale nechýbala oddanosť, láska a tiež napätie ako sa nakoniec uzavrú osudy hlavných postáv. Určite si prečítam aj ďalšie romány od tejto autorky.

01.03.2024 5 z 5

Hrobár a dievčina Hrobár a dievčina Oliver Pötzsch

Druhý diel tiež výborný, možno aj o trochu lepší ako prvý. Polícia rieši viac prípadov naraz, ktoré sa prelínajú a Leo sa poriadne zapotí:-) Našťastie má pomocníkov ako je hrobár Augustín, ktorý príbeh robí zaujímavejším a tiež Leova priateľka Júlia, ktorá nemá záujem stáť stranou. Veľmi rada si prečítam ďalšie prípady z historickej Viedne.... ak bude spisovateľ pokračovať:-)

26.02.2024 5 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Veľmi dobrá časť. Z historickej romantiky sa dostávame viac k historickému románu. Život v stredoveku nebol ľahký, hlavne ak sa k moci dostane také zlo ako predstavoval Albert a jemu podobní. Zaujímavá časť bola, kde spisovateľka popisuje krížovú výpravu a podmienky za akých prebiehala. Určite som zvedavá ako sa uzavrú osudy jednotlivých postáv.

20.02.2024 5 z 5

Katastrofa 1914 Katastrofa 1914 Max Hastings

Náročné čítanie. Spisovateľ veľmi prepracovane a niekedy dosť podrobne popisuje prvé mesiace prvej svetovej vojny, ako prebiehala politika a kroky jednotlivých vlád. Opisuje, čo predchádzalo vzniku tejto vojny. Na základe faktov, vojenských záznamov a tiež aj zachovalých listov alebo výpovediach rôznych ľudí píše o živote vojakov na fronte, ale aj o živote ľudí v zázemí. Veľmi smutné, stojí za zamyslenie....

16.02.2024 5 z 5

Pes rodu Baskervillovcov Pes rodu Baskervillovcov Arthur Conan Doyle

Klasika, ktorá nikdy neprestane baviť.:-)

16.02.2024 5 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Aj tento diel pokračuje v rovnakom duchu ako predchádzajúce - história, politika, dobro a zlo, smutné aj šťastné chvíle,... Stredovek bolo kruté obdobie.

12.02.2024 4 z 5