Stanice Bazilišek

První díl nové řady válečné SF. Kapitána Honor Harringtonovou z válečného loďstva Mantichorského království vmanévrují intriky do situace, kdy má jediný starý křižník s nedostatečnou výzbrojí na to, aby udržela pořádek v celé zanedbané hvězdné soustavě, na kterou si ke všemu brousí zuby sousední Lidová republika Haven. Zdá se však, že její schopnosti všichni hrubě podcenili... První kniha cyklu o Honor Harringtonové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8902/big_stanice-bazilisek-6i9-8902.jpg 4.4169

Honor Harringtonová 1.

Literatura světová, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , Polaris

On Basilisk Station, 1993

Kniha Stanice Bazilišek

DericCaster
23.09.2021

I pro mne je to první setkání s autorem a rozhodně nejsem zklamán. Jsem fanda vesmírných sci-fi a tak mne i tato knížka bavila, nicméně mi sem tam přišlo, že je v ději příliš balastu a také samotný příběh byl trochu jednodužší, ale řekněme, že odpovídá době napsání. Ale celkově se mi knížka líbila a určitě sáhnu po další(ch) ;)

Boby17
05.08.2021

Tak jsem zřejmě objevil další sérii, kterou si budu muset přečíst od A do Z. Příběh Honor Harringtonové a jejího křižníku Neohrožený se mi velice líbil. Byla pevná, zásadová, odvážná i lidská a postupně si získala důvěru celé posádky i nejvyššího velení. Velice se mi líbila scéna, jak vyběhla s největším finančním magnátem celého souhvězdí. A bojové nasazení, to byla lahůdka. Trochu jsem se ztrácel ve fyzikálním popisu vesmíru a v politických stranách, ale to byly úplné maličkosti. Dávám všechny hvězdy a přecházím na druhý díl.

BarkaS
25.05.2021

Honor je cílevědomá a neohrožená hrdinka, která (na rozdíl od většiny hrdinek současných knih) baví i chlapy. Technické popisy, míra zrychlení vesmírné lodi apod. mi jako netechnickému jedinci nic moc neříkaly, zato jsem ocenila diplomatické rozmíšky a závěrečnou bitku, která teda vůbec nebyla pro holky. Stanice Bazilišek patří podle mého názoru k tomu lepšímu, co žánr nabízí, takže směle do ní ;).

PAVEL917
21.02.2021odpad!

První díl série a naprosto skvělý. Tím jsem začal a dodnes hltám vše o Honor.

kokrokr
23.05.2020

Weber se hezky čte a celá série je velmi dobrá. Čím déle ale píše, tím jsou knihy delší a někdy už to škodí. Ta poslední, je už moc ukecaná a nejde k jádru věci /Stín vítězství/. Celou ságu jsem četl několikrát a doufám že se dočkám i posledních dílů.

Hellrampage
16.06.2019

Moje prvé stretnutie s Honor nebolo také aké som si predstavoval. Stanice Bazilišek má svoje dobré a zlé stránky, no od knihy som očakával viac aj pre jeho veľmi dobré hodnotenie od ostatných uživateľov. Bola to takisto moja prvá prečítaná kniha od pána Webera.

Aj keď sa táto séria radí do žánru military, v prvom diele prevláda skôr politika a malé náznaky od každej postavy v rozhovore. Weber išiel IMHO do príliš veľkých detailov a opíše vám všetky pocity postáv v rozhovore, ktorý by inak trval veľmi krátko. Opíše všetky drobné mimické zmeny v tvári a keď sa to v knihe objaví viackrát, je to únavné.

V postavách som sa moc neorientoval a bol som rád, keď prišla na scénu Honor so svojou kočkou na hlave. Keď to mám porovnať s Válka starého muže, ktroá bola síce krátka ale excelentná, prvý diel Honor mi prišiel uťahaný a veľmi politický. Uvidíme, čo prinesie ďalší diel, no nejako sa do neho zatiaľ nehrniem. 70%

protokol
03.03.2019odpad!

nudný príbeh podpriemerné scifi extrémne zdĺhavé opisi politiky a postav v politike
začalo ma to trocha baviť až skoro na konci a to je na tak ospevovanú knihu málo
úplne slabá predstavivosť autora o vesmíre a bojoch vo vesmíre
scelej knihy ma asi najviac bavil kocúr Nimic
no za mňa strata peňazí
dal som šancu aj 2 dielu ale som na 15 kapitole a je to rovnaká politická nefantazívna zbierka nudných kecov myslím že to je ešte horšie ako 1

PO NEDOKONČENÍ 3 DIELU SOM TO VZDAL PRE FANUŠIKOV SCIFI OBROVSKÉ SKLAMANIE

neodporúčam čítat túto seériu
je to len pre tích čo milujuú polityku a mlátenie prázdnej slamy

konrad9388
19.02.2019

Podle mne nejlepší military sci-fi sága. Škoda že mezi námi nežije víc lidí jako je Honor.