Lolila Lolila komentáře u knih

Istanbulské memento Istanbulské memento Ahmet Ümit

K tejto knihe som sa dostala úplnou náhodou. Príbeh ma zaujal od prvých stránok. Nie je to detektívka v severskom štýle:-), ale je napínavá a prekvapí. Prostredníctvom detektívneho príbehu spisovateľ ukazuje rozsiahlu históriu mesta, jeho najkrajších pamiatok, atmosféru, ale zároveň poukazuje aj na to ako túžba po zisku vie tieto krásne miesta totálne zničiť. Tých, ktorí máte radi históriu, určite zaujme.

12.02.2024 5 z 5

Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa Arthur Conan Doyle

Výborná zbierka dvanástich poviedok. Je to klasika, ktorá ma neprestane baviť čítať:-)

06.02.2024 5 z 5

Štúdia v krvavočervenom / Podpis štyroch Štúdia v krvavočervenom / Podpis štyroch Arthur Conan Doyle

Klasika, ktorá nesklame. Prvá časť tejto série obsahuje dva romány - Štúdia v krvavočervenom, kde sa prvý krát stretnú Sherlock s doktorom Watsonom a Podpis štyroch. Napínavé a tiež aj zábavné detektívne príbehy. Navyše nové vydanie s krásnou obálkou a ilustráciami. Celá séria v novom vydaní sa bude krásne vynímať v mojej knižnici:-)

01.02.2024 5 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Aj druhý diel z 12. storočia je zaujímavý. Láska, priateľstvo, česť, ... a samozrejme intrigy, nenávisť, politika,..... Som zvedavá ako sa budú ďalej vyvíjať osudy hlavných hrdinov. Je to také oddychové čítanie s romantikou v temnom stredoveku:-).

26.01.2024 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Na túto sériu som už pozerala veľmi dlho, takže nakoniec som sa do nej pustila. Zaujímavá téma o osídľovaní. Je to akčné, dobrodružné, trošku historické, romantické a chvíľkami aj rozprávkové:-). Ale táto časť sa dobre čítala, zaujala ma. Takže sa pustím do ďalšej časti.

18.01.2024 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Po predchádzajúcej časti opäť výborná krimi z amišského prostredia. Nezničiteľná Kate vyšetruje vraždu ženy, ktorú poznala z minulosti.... Napínavé, veľmi dobre napísané....

12.01.2024 5 z 5

Mesačná sestra Mesačná sestra Lucinda Riley

Začiatok bol trošku zdĺhavý, ale príbeh z minulosti to oživil. Milé, predvídateľné a oddychové čítanie.

10.01.2024 4 z 5

Hrobárov almanach Hrobárov almanach Oliver Pötzsch

Podarená historická detektívka - cintorín, tajné spolky, sčítaný hrobár, staré metódy vyšetrovania začínajú nahrádzať nové .... a vznikne zaujímavé, tak trochu tajomné krimi:-)

03.01.2024 5 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Tento diel bol skôr zameraný na amišskú kultúru a návrat do minulosti ako detektívne vyšetrovanie. Ale ináč v pohode čítanie.

03.01.2024 4 z 5

Anglický špion Anglický špion Daniel Silva

Ďalší veľmi dobrý špionážny román zo série. Gabriel Allon a Christopher Keller tvorili v tejto časti vydarenú dvojicu.

19.12.2023 4 z 5

Čas prílivu Čas prílivu Agatha Christie

Ďalší skvelý príbeh od Agathy Christie odohrávajúci sa v povojnovom Anglicku. Milé, zamotané, oddychové, ....:-)

12.12.2023 5 z 5

Hledání ztraceného času II. – Ve stínu kvetoucích dívek Hledání ztraceného času II. – Ve stínu kvetoucích dívek Marcel Proust

Opäť náročné a zdĺhavé čítanie. Tentokrát sa hlavný hrdina ocitne v balbeckých kúpeľoch. Komplikovane dlhými melancholickými myšlienkami autor sa zameriava na túžbu po láske. Hľadá ju medzi dievčatami, ktoré si všíma hlavne pri prechádzkach po pláži. Určite si časom prečítam aj ďalšiu časť, ale na chvíľu si dám pauzu:-)

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Pri tejto sérii už ani nemám čo napísať. Čítam postupne ako za sebou knihy nasledujú. Stále výborné, zaujímavé zápletky, akčné, špionážne, sympatický hrdinovia,.... Ak sú aj niekde slabšie miesta, nevadí.... Autor doteraz nesklamal.

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Ďalšia téma, ktorá hýbe svetom. Dej sa odohráva vo Švédsku a aj v Thajsku, ale nebudem zachádzať do podrobností. Napínavé, s rôznymi odhaleniami. Možno sú nejaké situácie tak trošku prehnané, ale aj táto časť bola veľmi dobrá.

01.12.2023 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Stále dobré čítanie. Napínavé so zaujímavou témou - deti utečenci. Ale keď si predstavím, že to nemá ďaleko od skutočnosti... dosť mrazivé.

01.12.2023 5 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Štýl písania pána Niedla mi veľmi vyhovuje. Je to oddychové, dobrodružné, historické s dávkou fikcie. Vtipné dialógy odľahčujú atmosféru stredoveku a hlavný hrdina predstavuje rytierskosť, odvahu, statočnosť, .... jednoducho veľmi dobré, pohodové čítanie, aj keď nechýba aj napätie a neraz išlo aj o život:-)

22.11.2023 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Opäť výborná časť, môžem len odporúčať prečítať.

22.11.2023 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Opäť výborný začiatok novej série od pána Niedla. Tak trochu nadväzuje na predchádzajúcu sériu Rytíři z Vřesova. Dobrodružné, vtipné, ... s dobíjaním hradov, sympatickými hlavnými postavami, ktoré majú zmysel pre humor, nepriateľmi, ktorí sa nevzdávajú mnohých zákerností ... jednoducho také stredoveké:-)

14.11.2023 5 z 5

Temný úsvit Temný úsvit Rolf Börjlind

Chcela som si prečítať dobré krimi a to sa aj stalo. Večná téma - sekty, rasizmus, nenávisť,... Určite si prečítam aj ďalšiu časť s Olíviou a Tomom.

10.11.2023 5 z 5

Perlová sestra Perlová sestra Lucinda Riley

Bola som veľmi zvedavá, čo môžem očakávať od minulosti CeCe, aké má korene, kam patrí. Dej nás zavedie do vnútrozemia Austrálie, k dedičom perlového impéria. Obidve dejové linky boli zaujímavé, Kitty aj CeCe, aj keď niektoré "odhalenia" ma zaskočili, takže som ich radšej nerozoberala:-). Ale spisovateľka vie zaujať prostredím, vytvoriť atmosféru,...

08.11.2023 4 z 5