Anglický špion

Kultovní členka – byť bývalá – britské královské rodiny, milovaná pro svou krásu a charitativní činnost, zavržená bývalým manželem a jeho matkou, anglickou královnou… Když na palubě její jachty vybuchne bomba, britská zpravodajská služba pochopí, že jediný člověk, který dokáže vystopovat jejího vraha, je legendární špion Gabriel Allon....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310271/big_anglicky-spion-hxk-310271.jpg 4.396

Gabriel Allon / Agent Gabriel Allon 15.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Harlequin

The English Spy, 2015

Kniha Anglický špion

Aymira

Pohled do života tajných služeb jistě zajímavý, byť místy jsem se čtenářsky ztrácela - ať už ve jménech, místech aktuálního děje... Závěr mě zklamal, přece jen chyběla gradace a vzhledem k průběhu příběhu si čtenář téměř až řekne: "A to je jako všechno?"

Lagander
22.09.2020

Silva je moja srdcovka, majster špionážnych románov, rozhodne odporúčam...

Marek.Sc
20.04.2020

Ďalšia skvelá vec od Daniela da Silvu. pri knihe som sa nenudil a splnila všetky moje očakávania. Napätie od začiatku až do konca. Dej aj záver je trochu predvídateľný, ako u ostatných "Silvoviek", čo však neznižuje kvalitu knižky tohto špionážneho žánru. Už takmer budúci riaditeľ "inštitútu" , Gabriel Allon sa tu zapletie s nebezpečným protivníkom...trochu IRA, trochu VEVAK a trochu ruská SVR ( a vraždiaca kráska) a kopec iných. Milovníkov SPY románu knihu odporúčam.

Voliarty
19.04.2020

Priznávam, že posledný (a aj prvý) Allon, ktorého som čítal, bola jednotka (Umění zabíjet/Majster vrah). O ďalších dieloch viem len toľko, koľko sa dalo vyčítať z ich tiráží. Toto píšem preto, aby som ukázal, ako som zhruba orientovaný (alebo skôr neorientovaný) vo svete Gabriela Allona a ako som si aj napriek tomu Anglického špióna vychutnal, i keď sa odkazuje na predchádzajúce diely.

Na Silvovom štýle sa mi páči, že sa snaží pridŕžať reality. Preto má kniha málo akčných scén, málo prestrieliek a výbuchov je viacej hlavne kvôli záporákovi. Viac sa dej sústredí na sledovanie, podsúvanie falošných informácií a mučením získavanie správnych informácií.

Hlavný hrdina Gabriel Allon tvorí s Christopherom Kellerom skvelú dvojku, ktorá ma bavila. Čo sa týka zloducha, tak Eamon Quinn mal menej priestoru, ako by som si prial.

Celkovo ide o dobrý špionážny thriller, ktorý ma, rovnako ako pred nejakým časom Umění zabíjet/Majster vrah, presvedčil, aby som sa viac zaujímal o Silvovu tvorbu.

zdenaR
28.02.2020

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich :-)))

jan7760
14.02.2020

Prvé stretnutie z agentom Allonom, urcite nie posledné...

hanzmb
02.10.2019

Zase standardně vynikající Silva. Tentokrát se vrátil ke klasickému modelu, kdy těsně před koncem se vše hroutí. A zase spousta zajímavých informací, tentokrát o IRA. Před nedávnem jsem četl několik knih o vzniku Izraele a je obdivuhodné, co od té doby dokázali. Asi jeden z důvodů proč jsem zvládl už 15 knih a neomrzely mne. Snad jen Oldřichů z Chlumu mám víc.

soukroma
19.08.2019

Letem světem a moc osobní: tentokrát mne kniha moc nechytla, jednak se věnuje místům a tématům, která mne neoslovují, jako IRA, Irán, i trochu Lybie (ale samozřejmě nechybí Rusko a Británie - smrtí princezny to začne a vrcholem mohl být atentát na premiéra), vtahuje do děje mnoho lidí a jejich minulostí (včetně předchozího dílu série), a jednak ta pěkná zpravodajská práce byla dle mého zbytečně převedena do roviny osobní, a že těch umrtvených cílů pomsty bylo, z obou stran. 70%
A nakladatel jde do mínusu za zcela odbytou redakční práci a korekturu.

Takže jen pár vtipných postřehů:
"Proč si v CNN zamilovali britské reportéry... Je to kvůli přízvuku. Když něco podáte s britským přízvukem, znějí zprávy vždycky věrohodněji, i kdyby na nich nebyla špetka pravdy."
"-Ten zatracený lišák. -Je to Brit. Má to vrozené."
"To je ta potíž s pomstou. Nikdy vám neuleví."