Železná rukavice

Ondřej z Rohatce se usadil na hradě Jenčov, který dostal od markraběte Karla se služby, jenž mu prokázal při tažení v Itálii. Avšak ne všichni jsou z takového stavu nadšeni. Co je asi může k tomu bezvýznamnému zboží přitahovat? A proč musí kvůli tomu umírat lidé? Jsou to ložiska železné rudy, nacházející se na pozemcích náležejících k Jenčovu. A tak se křivoklátský purkrabí Chval z Valdéře nezastaví před ničím, co by mu dopomohlo k získání onoho zboží. Přesvědčí krále Jana Lucemburského, aby darovací listinu jeho syna markraběte Karla zneplatnil. Poslechne Karel, jehož vliv a oblíbenost v království neustále stoupá, svého otce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484560/big_zelezna-rukavice-KhB-484560.jpg 4.755

Kniha Železná rukavice

bdolezalka
dnes

Musím říct, že tento druhý díl mě mírně nudil, až ke konci dostal trochu spád. Připadalo mi chvílemi, jakoby panu Niedlovi docházela inspirace, neustále se opakující vzpomínky, zbytečné dialogy......uvidíme, jak se děj bude vyvíjet dál a jestli dostane tato série takový spád, jako měly Rytíři z Vřesova nebo Hynek Tas z Boru.

Turlogh

Vynikající historický příběh o dobrodružstvích pasovaného rytíře Ondřeje z Rohatce pokračuje druhou částí. Co k tomu dodat? Vynikající román a plných pět hvězd. Kdyby bylo možných šest, dám je. Howgh.

alena1228

Zase velmi vydařený historický kousek od Františka Niedla.
Musím říci, že tento druhý díl s Ondřejem z Rohatce mě bavil ještě více než díl první a to je co říci.
Příběh pokračuje vyprávěním o osudech obyvatel hrádku Jenčov. Líbí se mi, že spisovatel navazuje na první díl i zmínkou o lidech a událostech z předchozího dílu, takže i ten, kdo první díl nečetl, se dostává rychle do děje.
Druhý díl nás přenáší rovnou na hrádek Jenčov, kde Ondřej pobývá se snoubenkou Chiarou a svými přáteli-starými i novými.
Hrádek jen kvete, protože Ondřej staví hutě a posléze i hamr, aby mohl nejen dobývat, ale i zpracovat železo.
Tím se stane trnem v oku jeho dávnému nepříteli Chvalovi z Valdéře. Ten by chtěl hrádek zpět pro sebe, obzvlášť teď, když železo je tak výnosné.
Ondřej se musí několikrát bránit, jednak bojuje za svůj život, jednak za Jenčov a jeho obyvatele.
Několikrát se stane obětí spiknutí, kdy s pomocí přátel i Chiary vyvázne se zdravou kůží.
Nepřátelé napadnou dokonce i hrad Jenčov, neštítí se ničeho.
V tomto dílu se objevuje i bratr a otec Ondřeje, ale nemyslí to s ním moc dobře.
Ondřej je opět velký sympaťák, je velmi chytrý i odvážný, nebojí se postavit proti nepřátelům a oplácí těm, kteří mu ublíží, třeba jen zvířeti. Je zdatný v boji i v jednáních. Bojuje za svou pravdu, má čistý charakter. Přirostl mi k srdci.
Nejde mu než držet palce, aby zvítězil. Aby spravedlnost vyhrála nad zlem a intrikami.
Naštěstí má i oporu v králi a v markraběti.
Kapitoly jsou přiměřeně dlouhé, v postavách jsem se neztrácela, jsou dobře vykreslené.
Konec je otevřený, velmi doufám, že další díl bude následovat a my se zase setkáme s udatným Ondřejem, jeho rádci a pomocníky.
Dávám pět pět hvězdiček a opravdu doporučuji. Měla jsem přečteno za dva dny.

TheKrutihlav

Skvělé čtení, musím říct že pokračování mě bavilo o chlup víc než první díl. Děj odsýpal jedna báseň, přibylo spoustu nových postav a Ondřej je neskutečný sympaťák. Doufám že bude další díl.

PaníLenka

(+ SPOILER) Jeden den dovolené u moře strávený ve společnosti Ondřeje z Rohatce uplynul stejně rychle a příjemně jako ta voda… navíc korunovaný happyendem, zkrátka oddechovka, jak má být.

cérka

Pokračování příběhu Ondřeje z Rohatce je prostě opět vynikající, famózní, zábavné a skvělé počteníčko.
Mám jen malou připomínku či výtku. Sem-tam mi děj mezi kapitolami moc nenavazoval a také jsem na závěr nepochopila, které že to dveře při dobývání Jenčova tím beranidlem prorazili :)
Doufám, že pokračování vyjde co nejdříve, už se jej nemůžu dočkat.

boeink

Jsem moc ráda, že jsem pana Niedla objevila, díky němu se totiž snadno přenesu do drsného 14. století.
Historické romány jsem donedávna nečetla, nebo jen velmi málo, ale Niedlovy knihy se čtou tak krásně lehce, že je nelze odložit. Příběh Ondřeje z Rohatce je plný napětí, dobrodružství, okořeněný špetkou romantiky a trefných hlášek.
Za mě moc dobrý!

Kerberos

Na další dobrodružství Ondřeje z Rohatce jsem se těšila ,přečetla na jeden zátah a teď nezbývá než zase čekat.