Lolila Lolila komentáře u knih

Paříž Paříž Edward Rutherfurd (p)

Nádherný román. E. R. je majstrom v písaní historických románov, ktoré sa odohrávajú v rozpätí niekoľko stooo rokov. Opisuje postupný vývoj mesta na pozadí historických udalostí. Veľmi zaujímavé až fascinujúce sú fakty o výstavbe Eiffelovej veže alebo usporiadanie mestských štvrtí. Prostredníctvom niekoľkých rodín pochádzajúcich z rôznych spoločenských vrstiev približuje život ľudí v rôznych obdobiach v tomto meste, ako sa ich životy navzájom prelínajú a ovplyvňujú. Takisto aj jeho ďalšie knihy, ako Russka, New York alebo Sarum boli úžasne napísané. Proste tento autor je skvelý:-).

06.05.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Výborná bodka za sériou!!!, aj keď človek nikdy nevie, či je to naozaj bodka:-). Prečítala som celú sériu, je to majster detektívok, vo viacerých prípadoch do poslednej chvíle som netušila kto je kto:-))) Polícia je super. Určite je potrebné si najskôr prečítať aspoň Prízrak, ale ak chcete rozumieť súvislostiam v jednotlivých častiach, tak odporúčam od jednotky postupne.

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

výborná detektívka od tohto autora...opäť:-)

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Ak čítate prvý diel a máte pocit, že nič moc, nedajte sa odradiť. Tu sa len rozbieha, ale každý ďalší
je lepší a lepší:-)

Snehuliak Snehuliak Jo Nesbø

úžasný spisovateľ:-)

05.05.2016 5 z 5

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Jonas Jonasson

Úžasná kniha!!! Kniha, pri ktorej som sa neskutočne bavila. Mám rada prelínanie minulosti so súčasnosťou a ešte tak vtipne podanou:-), celé to bolo postavené na absurdných situáciách, ale výborne napísaných. Túto knihu buď si zamilujete alebo vás vôbec neosloví. Pre mňa super:-)

04.05.2016 5 z 5

Bleskové správy Bleskové správy Frank Schätzing

Ešte som nečítala nič od tohto autora, ale táto kniha ma chytila, veľa vecí ma prinútilo zamyslieť sa. Je dlhá, ale výborne opisuje izraelsko-palestínsky konflikt. Nedá sa zhltnúť na posedenie. Takisto prelínanie rokov je z môjho pohľadu zaujímavé. Určité časti boli naozaj skvelé. Tým, ktorým nevadí hrúbka knihy -:), určite odporúčam.

28.04.2016 5 z 5