Lolila Lolila komentáře u knih

Zásah Zásah Lee Child

Určite sa nájdu lepšie reacherovky, ale bolo to opäť pohodové čítanie. Koniec trošku neuveriteľný, ale beriem to s nadhľadom. Je to typ kníh, v ktorých máte svojho neohrozeného hrdinu - všetko zvládne, všetkých prekabáti a premôže. Proste oddychovka, nič náročné.

05.10.2016 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Je to úžasná kniha. Autor totálne rozpracoval ekosystém - piesočnú planétu. Výborne vykreslené postavy, vzťahy, náboženstvo, politika, stratégia.... , veľa skvelých myšlienok. Kniha ma úplne pohltila, nič nebolo napísané naviac.

30.09.2016 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Lee Child

Tentokrát pohodovejší Reacher. Skôr viac dedukcie a vyčkávania ako nejaká akcia, ale nevadí. Viac sa dozviete o jeho bratovi, čo je tiež fajn. Každá kniha bola doteraz iná (čítam ich postupne).Napätie bolo....ako sa to všetko vyvinie, kto za tým stojí. Oddychovka....určite prečítam ďalšie.

19.09.2016 4 z 5

Hra se lvem Hra se lvem Nelson DeMille

Výborná kniha. Napínavá od začiatku až do konca. John Corey je ukecaný týpek so svojským humorom:-). Postupne odhaľujete zákulisie "spolupráce" medzi bezpečnostnými zložkami v boji proti terorizmu a ich rozdielnemu prístupu k riešeniu....Dej prebieha striedavo medzi Johnom a Asadom, dvoma hlavnými hrdinami, čo ho robí zaujímavejším a vás udržiava v napätí. Určite odporúčam.

15.09.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Veľmi dobre napísaná detektívka. Mrazivé napätie od prvej stránky.

01.09.2016 4 z 5

Ostrov Antrax Ostrov Antrax Nelson DeMille

Ak máte radi hrdinov "vtipálkov", tak sa vám to bude páčiť. Jeho suchý a trefný humor oživoval dej, v ktorom bolo dosť podrobne popisované asi všetko:-). Ale mne sa kniha páčila. Už dávno som chcela prečítať niečo od tohto spisovateľa a určite sa pustím aj do ďalšieho dielu s Johnom.

26.08.2016 4 z 5

Vedra Vedra Lee Child

Znovu skvelý Reacher, pohotový a neohrozený. Tentokrát v horúcom Texase. Príbeh začína pomalým tempom, zamotáva sa a postupnou dedukciou Reacher všetko vyrieši. Má svoju charizmu. Výborná oddychovka.

21.08.2016 4 z 5

Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Edward Rutherfurd (p)

Vynikajúci román od tohto autora, tak ako tie ostatné, ktoré som čítala už predtým. Je to skvelý spisovateľ, vie veľmi pútavo na osudoch niekoľkých generácií rodín vyrozprávať históriu mesta od jeho úplných začiatkov až po súčasnosť. Osudy vymyslených postáv sa prelínajú s tými skutočnými, zaujímavo opisuje dôležité medzníky v rozvoji Londýna. Určite odporúčam každému, kto sa chce dozvedieť viac o histórii mesta. A nielen túto knihu, ale aj ostatné, ktoré napísal podobným spôsobom.

18.08.2016 5 z 5

Pevnosť s deviatimi vežami Pevnosť s deviatimi vežami Qais Akbar Omar

Kniha na mňa dosť zapôsobila. Silný príbeh. Quais opisuje život jeho veľkej rodiny v priebehu niekoľkých rokov od odchodu Rusov, bojmi medzi rôznymi frakciami, príchodu Talibanu. Pri tom všetkom nešťastí musíte obdivovať ich vzájomnú úctu, zmysel pre zodpovednosť a vytrvalosť s akou sa nevzdávali. Je ťažké pochopiť ich spôsob života, ich mentalitu. Preto si myslím, že takéto príbehy (aj keď chvíľami máte pocit, že toto sa predsa nemohlo naozaj stať!), nám poskytujú predstavu života, ktorý je tak odlišný od nášho.

03.08.2016 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Znovu dobrý Jack Reacher. Zaujímavá zápletka, neviete sa dočkať konca, pretože netušíte ako to ten vrah robí!

19.07.2016 4 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Ďalšia dobrá kniha - zaujímavé zápletky, má to spád....Sériu čítam postupne a zatiaľ každá kniha je o niečom inom. Páči sa mi, že Reacher je proste vysoko inteligentný, nezdolateľný chlapík:-). Také oddychové čítanie.

06.07.2016 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Je to klasika opisujúca zlaté americké dvadsiate roky. Dej plynie pomalým tempom, na záver sa začne niečo diať...a potom je koniec. Výsledkom románu je pokrytectvo, sklamanie, smútok, ....V závere knihy autor jednoducho zhrnul charakter postáv: "Nedbanliví ľudia, títo Tom a Daisy - rozbíjali veci aj živé tvory, a potom sa zase utiahli za hradbu svojich peňazí alebo nesmiernej nedbanlivosti, alebo čo ich to už spájalo, a ten neporiadok po sebe nechali upratovať iným..." Autor píše štýlom, ktorý vás zaujme alebo vôbec nenadchne.

22.06.2016 4 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Druhá kniha takisto napínavá, bola som zvedavá ako to všetko dopadne. Reacher všetko zvládne:-), ale mala som pocit, že mu dlho trvalo kým konečne začal konať. Možno to bolo podrobným popisom "všetkého", čo dej dosť natiahlo a niektoré akcie boli trochu pritiahnuté za vlasy. Nedávalo mi zmysel, prečo niektorí konajú tak ako konali. Jatka sa mi zdali akčnejšie, viac Rambovské:-), ale skúsim ďalšiu časť.

20.06.2016 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Je to prvá kniha, ktorú som čítala od tohto spisovateľa - super oddychovka. Má to akciu, postupné odhaľovanie tých zlých a Reacher je skvelý týpek, ktorý si poradí v hocijakej situácii:-). Je to sympaťák. Určite si prečítam ďalšie časti.

15.06.2016 4 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Výborná kniha a výborný spisovateľ, veľmi zaujímavo napísané. Pre mňa tento diel zo série zatiaľ najlepší. Malo to zápletku, malo to spád. Je zaujímavé sledovať dej v prostredí Číny, kde sú tak jasne viditeľné rozdiely dvoch kultúr. Super kniha.

13.06.2016 5 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Knihu som dlho odkladala, ale prekvapila ma. Don bol od začiatku zaujímavý chlapík:-) - ako s nadhľadom zvláda život okolo seba tým svojím spôsobom, ako si vie všetko logicky vysvetliť. Bolo to vtipné, oddychové a niektoré časti stoja aj za zamyslenie.

08.06.2016 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Spisovateľ je výborný, páči sa mi jeho štýl písania. Je originálny. Detektívka vsadená do prostredia Číny, kde sa rozpráva o ďalších zaujímavých veciach z jej histórie. To ju robí zaujímavou.

06.06.2016 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Bola som zvedavá ako môže vyzerať čínsky thriller:-), pretože predchádzajúca trilógia z ostrova Lewis bola výborná. Ale musím povedať, že aj keď to nebolo až také super ako Lewis, spisovateľ nesklamal. Zaujímavo opísal prostredie Číny, rozdiely medzi východom a západom, ich tradície, dej mal spád. Ak si nebudem všímať nejaké detaily, ktoré ma v knihe zaskočili (trochu veľa romantiky:-) a niektoré zápletky boli tak trochu "divné",...), tak určite stojí za prečítanie. Dám ďalšiu časť, uvidím kam sa to posunie:-).

03.06.2016 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Krátky príbeh, úplne odlišný od HH. Celý čas čakáte - čo sa bude diať:-). A dej plynie celkom zaujímavo až zistíte, že je koniec. Nesbo nesklamal, vie výborne vystihnúť atmosféru.

25.05.2016 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Je to veľmi tenká knižka, rýchlo prečítaná. Príbeh o zabijákovi má spád, je vtipná, žiadne naťahovanie a prekvapujúci záver. Nesbo nesklame.

20.05.2016 5 z 5