Lolila Lolila komentáře u knih

Odvetný úder Odvetný úder Nelson DeMille

Opäť vynikajúca detektívka. Zaujímavá zápletka, žiadny zdĺhavý úvod. Vtipálek Corey sa znova ukázal v dobrej forme:-))))

12.06.2017 4 z 5

Noční pád Noční pád Nelson DeMille

Dobrá kniha, opäť napätie až do konca. Celý čas som bola zvedavá, že ako sa toto skončí?! Ale ten koniec!!!!...Ostala som v šoku! To som nečakala! Výborne spojená jedna konšpirácia s druhou, až vás to núti zamyslieť sa.

07.06.2017 4 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

K tejto knihe som sa dostala úplnou náhodou a bola som prekvapená, že niekto dokázal napísať dosť realistický a nadčasový sci-fi horor v 19. storočí zaoberajúci sa genetikou. Je desivý, fantastický, okrem iného rieši aj etické a morálne otázky. Určite stojí za prečítanie.

02.06.2017 4 z 5

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Až keď som začala čítať, uvedomila som si, že sú to poviedky. Mám radšej knihy s dejom, do ktorého sa môžem začítať a čím viac strán, tým lepšie:-). Ale aj napriek tomu nie som sklamaná. Bolo to príjemné, oddychové čítanie. Nič náročné.

31.05.2017 4 z 5

Nepřítel Nepřítel Lee Child

Opäť výborná oddychovka, tentokrát z minulosti ešte počas vojenskej služby. Reacher postupne odkrýva spiknutie v armáde. Zaujímavé je dozvedieť sa trochu viac o jeho mame a bratovi. Napätie až do konca.:-)

29.05.2017 4 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Dominik Dán má svojský štýl písania. Žiadne siahodlhé opisy, veľa dialógov, suchého humoru....Práve tie "kecy" okolo všetkého robia jeho knihy iné a zaujímavé. Dej je pútavý, má spád. A zistenie, o čo vlastne ide, ma dosť vydesilo. D.D. je určite najlepší slovenský spisovateľ.

25.05.2017 4 z 5

Je to kniha plná vtipných a hlavne absurdných situácií.:-). Jonassonov štýl písania je skvelý; prostredníctvom zaujímavých postavičiek (aj tých menej rozumných:-)))) dokáže vytvoriť zábavný príbeh.

21.05.2017 4 z 5

Agónie a extáze Agónie a extáze Irving Stone (p)

Nádherná kniha! Ani neviem ako vyjadriť pocity, ktoré táto kniha vo mne zanechala. Určite je to jedna z najlepších kních, ktoré som doteraz prečítala. Tak nádherne a pútavo opisaný Michelangelov život, jeho neustály boj s pápežmi, neprajníkmi, závistlivcami......Irving je skvelý spisovateľ.

13.05.2017 5 z 5

Knižnica duší Knižnica duší Ransom Riggs

Záverečná časť pekne ukončila trilógiu. Celá séria bola milá, rozprávková - také fantasy pre mládež, čo vlastne aj bolo. Takže nejaké detaily by som neriešila. Ale príbeh bol akčný, stále sa niečo dialo a dať do knihy fotografie bol skvelý nápad.

18.04.2017 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Milá detektívka v krásne tichom prostredí anglického vidieka s veľmi vnímavou pani Marplovou. Čo viac dodať, Agatha Christie je skvelá spisovateľka, vie navodiť atmosféru. Žiadna nuda.

10.04.2017 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tak tento diel bol nabitý akciou od začiatku až do konca. Zaujímavý štýl písania, spisovateľ vás celý čas drží v napätí a skúša vašu fantáziu:-) Stále sa niečo dialo, nevedela som prestať čítať. Určite odporúčam.

08.04.2017 5 z 5

Kacíři Duny Kacíři Duny Frank Herbert

Pokračovanie opäť najmä na filozofickej úrovni, ale je akčnejšie ako predchádzajúca časť. Dej je posunutý o ďalších cca 1000 rokov, svet sa znova zmenil. V príbehu nastávajú dramatické zvraty, postupne sa dozviete aké úlohy zohrávajú jednotlivé postavy.....myslím, že je potrebné dočítať ešte poslednú časť a uzavrieť túto sériu. Duna bola jednoznačne skvelá, ale ďalšie časti tejto série (dlhé posuny v čase a dramatické zmeny) stratili čaro pôvodnej Duny. Ale Herbert je skvelý spisovateľ, pretože nie každý dokáže dať do príbehu toľko zaujímavých myšlienok, vytvoriť tak úžasný svet ako je Duna s jeho prepracovaným ekosystémom, postavami, náboženstvom, politikou.....a ďalej všetko rozvíjať v ďalekých budúcnostiach.....

07.04.2017 4 z 5

Také oddychové čítanie, ľahké fantasy. Dej plynul pomaly a až na konci sa začalo niečo diať. Staré fotografie robia knihu zaujímavejšou. Ale prečítam aj ďalšie časti, zo zvedavosti ako to bude pokračovať.

05.04.2017 4 z 5

Limit Limit Frank Schätzing

Výborné scifi. Limit je hrubá kniha s veľkým počtom postáv a s dejom, v ktorom sa stále niečo deje a udržiava v napätí až do konca. Spisovateľ je skvelý, super opisané akcie na Zemi a aj na Mesiaci. Miesta, kde sa odohráva dej sú výborné popísané, takže som si ich vedela predstaviť úplne detailne. Jednoducho skvelá kniha.

02.04.2017 5 z 5

Nasledujúcich 100 rokov Nasledujúcich 100 rokov George Friedman

Zaujímavo napísaná prognóza tak vzdialenej budúcnosti. Autor vychádza z analýzy historických udalostí, vysvetľuje vzájomné súvislosti diania vo svete a predpovedá na základe dlhodobých sledovaní, čo sa môže diať v 21. storočí. Niektoré tvrdenia sú viac uveriteľné, pri niektorých môžete mať pocit, že určite preháňa..... Ale ako aj sám povedal, veľa toho čo sa udialo pred pár desiatkami rokov by sme nepredpokladali, že sa stane. Či sa udalosti budú vyvíjať, tak ako predpovedá, ukáže budúcnosť, ale určite je to veľmi zaujímavé čítanie.

01.03.2017 5 z 5

Čas lovcov Čas lovcov Tess Gerritsen

Budem sa znova opakovať, ale opäť výborná kniha. Autorka vie navodiť situáciu - zaujímavá zápletka, stupňovanie napätia, záver prekvapujúci, opäť iná téma.....proste je skvelá.

25.02.2017 5 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Určite ďalšia dobrá detektívka. Každá kniha v sérii je o niečom inom. V tomto príbehu sa dozviete niečo o čínskej histórii a mytológii. Možno je tak trochu rozprávková, ale zápletka je zaujímavá a takisto nechýba napätie.

22.02.2017 4 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Skvelá detektívka!!! A takisto aj autorka. Mrazivé, skvele napísané!!!! Určite odporúčam a pustím sa do ďalšej v poradí.

18.02.2017 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Tak toto bolo super čítanie. Napätie od začiatku až do konca, výborná téma. Nemohla som sa od knihy odtrhnúť. Autorka vie ako navodiť atmosféru. Perfektné!!!

17.02.2017 5 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Zaujímavé čítanie, aj keď predchádzajúce časti sa mi páčili viac. Príbeh sa točil okolo satanizmu, démonov, vysvetľovaniu symbolov. Ale určite nechýbalo napätie a záver opäť prekvapil.

15.02.2017 4 z 5