Lolila Lolila komentáře u knih

Satan a smrt Satan a smrt Frank Schätzing

F. Schätzing patrí medzi mojich obľúbených autorov. Je skvelý spisovateľ.
Detektívka, ktorá sa odohráva v stredovekom Kolíne, je zaujímavá od začiatku až do konca - napätie spolu s množstvom historických faktov. Určite odporúčam

07.10.2017 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Detektívny od A. Christie sú krásne oddychové:-). Táto kniha patrí určite k najlepším jej knihám. Výborne prepracované detaily, každá postava iný charakter a záver nemá chybu, určite som to nečakala.

05.10.2017 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Skvelý príbeh, kde sa prelína minulosť so súčasnosťou. Spisovateľ vie krásne zachytiť atmosféru ostrovov, životy a osudy obyčajných ľudí. Príbeh z minulosti vás určite dostane:-). Detektívna zápletka mi pripadala skôr ako spôsob spojenia oboch dejových línií, ale nepokazila celkový dojem z knihy - výborne napísané.

22.09.2017 4 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Opäť dobrá "dánovka". V knihe sa prelínajú dva prípady - vražda a súkromné vyšetrovanie. Dej ma spád, zaujímavú zápletku a nechýba humor na pracovisku:-)

17.09.2017 4 z 5

Panter Panter Nelson DeMille

Tak trochu nuda. Dozviete sa veľa o Jemene, čo je fajn. Nevadia mi hrubé knihy, ale tu by stačilo menej strán. Škoda, lebo túto sériu mám veľmi rada, predchádzajúce knihy boli výborné. Samozrejme, na záver nechýbalo prekvapenie a John mal stále kopec vtipných "kecov":-)). Ale určite si prečítam aj ďalšie knihy od tohto autora. Jedna, menej vydarená, neodradí:-)

04.09.2017 3 z 5

Falešní hráči Falešní hráči Michael Connelly

Výborná kniha. Zaujímavá zápletka odohrávajúca sa striedavo v Las Vegas a Los Angeles. Pri čítaní máte niekoľkokrát pocit, že ste už na to "kápli":-)), ale až na konci zistíte čo sa stalo. Connelly opäť zabodoval.

28.08.2017 5 z 5

Lev Lev Nelson DeMille

Aj napriek tomu, že záver bol tak trochu "zrýchlený" (hlavne čo sa týka stretnutia Johna s Asadom a ich vzájomného vybavovania si účtov), kniha bola fajn. Vtipálek Corey sa nezaprie svojim čiernym humorom, čo príbeh robí zaujímavejším a svižnejším. Niektoré časti možno boli zdĺhavé, ale celkovo je to také oddychové, príjemné čítanie. Hlavne keď viete, že hlavný hrdina nemôže zomrieť, keďže sú napísané ďalšie pokračovania:-)) Určite si prečítam aj ďalšie časti.

23.08.2017 4 z 5

Volný pád Volný pád Lee Child

Trochu iný Reacher - drsnejší, keďže ide o jeho priateľov. Tentokrát "bojuje" spolu so starými kámošmi z vojenskej jednotky. Opäť zaujímavý dej, napätie do konca.

19.08.2017 4 z 5

Únos Únos Lee Child

Opäť skvelý Reacher. Viac detektívnej práce, ale nechýba akcia a typický reacherovský prístup riešenia situácie. Mám rada tohto týpka. Nesklame:-)

11.08.2017 5 z 5

Dvanáctá oběť Dvanáctá oběť Michael Connelly

Výborná detektívka. Vyšetrovanie vraždy sa strieda so súdnym procesom, čo vôbec neuberá na napätí. A záver úplne prekvapil. Super.

30.07.2017 5 z 5

Hra s ohňom Hra s ohňom Tess Gerritsen

Úplne iné ako séria s Jane a Maurou:-). Ale kniha ma zaujala. Na pár stránkach napísaný krásny, ale zároveň aj smutný príbeh, kde sa prítomnosť prelína s minulosťou. A záver úplne prekvapil, to som nečakala. Jednoducho T. G. je skvelá spisovateľka.

26.07.2017 4 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Tak to bola pecka! Od začiatku do konca sa stále niečo dialo, žiadne hluché miesta. Autor si dal záležať na detailoch: ako opísal podmorský svet a jeho vzburu voči ľuďom, prírodné katastrofy a množstvo ďalších zaujímavých informácií o fungovaní života v moriach a oceánoch. Dej sa odohráva na rôznych miestach, pričom vedci zameraní na rôzne oblasti podmorského života sa snažia prísť na to čo sa deje. Kniha prinúti zamyslieť sa nad tým v akej veľkej miere znečisťujeme prostredie a čo by sa mohlo stať keby.......Je to vynikajúci katastrofický thriller s hororovými prvkami, ktorý stojí za prečítanie.

24.07.2017 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Klasická slečna Marplová. Pomaly a potichu vyrieši každú záhadu. V priebehu deja sa objavuje veľa podozrivých, ale až na konci sa dozviete, kto je vlastne vrah a prečo. Je to taká milá oddychová detektívka, ktorú prečítate veľmi rýchlo.

14.07.2017 4 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Výborná detektívka. Napätie od začiatku až do konca.

10.07.2017 5 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Začiatok sa rozbiehal pomaly, ale potom to nabralo spád a napätie bolo až do konca.

10.07.2017 4 z 5

Ready Player One - Hra sa začína Ready Player One - Hra sa začína Ernest Cline

Aj keď nie som počítačový expert alebo skôr znalec na hry a veľa krát som netušila čo znamenajú jednotlivé hry a filmy, nevadí. Virtuálny svet bol zaujímavý, dej napínavý. Neľutujem, že som knihu prečítala.

27.06.2017 4 z 5

Výstřel Výstřel Lee Child

Aj napriek tomu, že som videla film, kniha má čím prekvapiť. Zo začiatku mi vadil filmový T. Cruise, pretože nespĺňa požiadavky knižného Reachera. Ale Cruise je výborný herec, takže odpustené:-))). Opäť napätie od začiatku až do konca. Reacher je neohrozený, inteligentný chlapík, ktorého len tak niekto nedostane. Vždy na tej správnej strane. Čítam sériu postupne, takže zatiaľ Jatka a Výstrel najlepšie.

23.06.2017 5 z 5

Zomrieť znova Zomrieť znova Tess Gerritsen

Táto séria ma baví. Opäť zaujímavá téma, prebieha v dvoch časových úsekoch, na dvoch rozdielnych miestach. Napínavé od začiatku do konca. Skvelá spisovateľka. Vie ako zaujať.

21.06.2017 5 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Ďalšia dobrá detektívka od tohto autora. Nie je to síce top, čo napísal, ale baví ma jeho štýl písania. Zábavné sú slovné prestrelky medzi "vraždármi", možno niekedy to trochu preháňa s hrubým vyjadrovanim, ale keby boli všetky knihy na jedno kopyto........

18.06.2017 4 z 5

Krutá rozlúčka Krutá rozlúčka Michael Connelly

Ešte som od tohto autora nič nečítala, ale musím povedať, že je to výborná detektívka. Od prvých strán vás vtiahne do deja a nepustí až do konca. Má to všetko, čo má dobrá detektívka mať - zaujímavú zápletku, napätie a prekvapivý záver. Určite si prečítam aj ďalšie knihy s Harrym Boschom.

16.06.2017 5 z 5