Volný pád

NEZAHRÁVEJTE SI S JACKEM REACHEREM! Jedenácté září změnilo Reacherův tulácký život jedním praktickým způsobem. Kromě skládacího kartáčku na zuby s sebou začal nosit průkaz totožnosti s fotografií. Přesto se mu stále daří zůstat téměř nevystopovatelný – nejlépe, jak je to v Americe vůbec možné. Proto když dostane zprávu od člena své staré vojenské jednotky, ví, že se musí jednat o smrtelně vážnou záležitost: chci, abys sehnal dohromady naši starou partu. Se zvláštními vyšetřovateli si není radno zahrávat. Vždy kryjí záda jeden druhému. Nyní našli jednoho z nich mrtvého v kalifornské poušti. A dalších šest není vůbec k nalezení. Nezahrávejte si Jackem Reacherem. Jeho kamarádi se dostali do obrovských nesnází a to on nehodlá připustit. Nyní ani kdykoliv jindy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4569/big_volny-pad-THv-4569.jpg 4.6274

Jack Reacher 11.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , BB art

Bad Luck and Trouble, 2007

Kniha Volný pád

work

Poslední dva dny na lehátku u moře byly jako dělané na Jacka Reachera. Volný pád ani nepřekvapil, ani nezklamal.
Celá dlouhá série je něco jako návštěva McDonalda. V podstatě víte, co dostanete, a variace toho, jak moc si pochutnáte, záleží jen na volbě konkrétního menu. Pokud například taková Jatka byla prémiovým burgrem, tak Volný pád je něco jako cheeseburger, kde se nešetřilo kečupem. Znamená to, že v celé reacherovské sérii řadím tuhle knížku do dolních 20% nabídky. Na mě příliš mnoho oslavných ód na kvalitu americké armády, v níž zdaleka nejkvalitnější jedinci jsou - shodou okolností - hrdinové naší knížky. Autor dokonce vyjadřuje několikrát přesvědčení, že Reacher a jeho bývalá parta jsou nejlepší na světě. Děj jednoduchý jako Rambo, stavba příběhu přímočará a někdy, upřímně, nesmyslná, jako třeba neustálé matematické šifrované vzkazy, kterými se tu komunikuje. Chápu ale, že američtí vojáci jsou vesměs matematici a je to pro ně jednodušší, než se vyjádřit slovy. Taky mám pocit, že Reacher zase vyrostl a je tu popisován ještě větší než obvykle. A dokonce už umí i řídit a nosí doklady. Takže změknul. ALE opět superčtivé, Child to prostě napsat umí. Padouši nemají šanci a parta zachrání (tentokrát doslova) svět. Dočetl jsem, řekl jsem si "to byla ale pitomost", ale bylo mi líto, že to skončilo, prahnu po další...

faba

Jak se píše níže, je to jedna z lepších "Reacherovek". Musel jsem se do jedné knihy ponořit, když jsem před nedávnem viděl seriál Reacher, kde je Reacher Reacher a nehraje ho 170cm Cruise.
Ale ke knize. Klasika, kdy vše dopadne dobře a zlo je potrestáno nesmiřitelným Reacherem, a zde i jeho kolegy. I když ti se moc do akce nezapojí (?), jen mu tak sekundují. Vše vezme na svá bedra JR. Knihu jen tak neodložíte, pokud je vám tento styl blízký.

Merlin_CZ

Určitě jedna z nejlepších ze serie co jsem zatím četl (jedu popořadě). Spousta akce, tajností a vyšetřování a konečně zase Neaglyová :)

careras.c
08.03.2021

mooc pěkné...

mysce
13.01.2021

Rozhodně jedna z nejlepších knih ze série o Jacku Reacherovi, kde dostaneme všechno, co v jeho příbězích hledáme, čtivost, akci a napětí.
Někdo likviduje staré parťáky z Reacherovy jednotky zvláštních vyšetřovatelů, Jacka kontaktuje kolegyně z této vyšetřovací skupiny a snaží se shromáždit ostatní z týmu a vyrazit za pomstou a záchranou zbývajících kamarádů.
Reacheruv starý tým funguje dobře, charaktery jsou uvěřitelné a zápletka reálná. Díky starým přátelům se Jack Reacher zase vybarví v trochu jiném světle a čtenář s ním ze srdce soucítí.

hana4834
02.01.2021

Jako vždy skvělí příběh nevím co víc napsat

Loubooker
15.06.2020

Hodne dobre. Reacherovek jsem precetl asi 8 a tahle patri meyi tz lepsi, az nejlepsi. Pripada mi, ze ty starsi knihy dle data vydani jsou lepsi, nebo spise se mi libi vice, vice mi sedi. Je to vec nazoru, samozrejme. Z cele serie se mi nejvice libi knihy z dob, kdy bzl Reacher v aktivni vojenske sluzbe, nebo se to k tomu nejak vztahuje - coz je pripad i teto knihy.
Jsem moooooc rad, ze jsem pred casem na autora a jeho [vlastne i meho:=] hrdinu narazil.

CharlesWard
04.02.2020

Dítě má prostě svůj rozpustile popisný styl. Styl na který se dlouho zvyká a jen těžko nezačne s větším počtem dítětovek nudit. Nápad a vyústění je fajn, ale existují lepší, no nutno dodat, že i horší dítětovky.