Volný pád

Volný pád https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4569/bmid_volny-pad-THv-4569.jpg 5 313 41

Jack Reacher série

NEZAHRÁVEJTE SI S JACKEM REACHEREM! Jedenácté září změnilo Reacherův tulácký život jedním praktickým způsobem. Kromě skládacího kartáčku na zuby s sebou začal nosit průkaz totožnosti s fotografií. Přesto se mu stále daří zůstat téměř nevystopovatelný – nejlépe, jak je to v Americe vůbec možné. Proto když dostane zprávu od člena své staré vojenské jednotky, ví, že se musí jednat o smrtelně vážnou záležitost: chci, abys sehnal dohromady naši starou partu. Se zvláštními vyšetřovateli si není radno zahrávat. Vždy kryjí záda jeden druhému. Nyní našli jednoho z nich mrtvého v kalifornské poušti. A dalších šest není vůbec k nalezení. Nezahrávejte si Jackem Reacherem. Jeho kamarádi se dostali do obrovských nesnází a to on nehodlá připustit. Nyní ani kdykoliv jindy.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Bad Luck and Trouble , 2007

hana1039
16.12.2023 5 z 5

Audiokniha:
Další zběsilé pátrání s Jackovou (jen polovinou)bývalou partou přátel, která se snaží zjistit,co se stalo s druhou polovinou kamarádů z doby vojenské...

majakmp3
26.09.2023 4 z 5

Jiné, přesto stejně dobré - netypicky klasický Child.
V knize Volný pád velmi překvapivě nepůjde o sólo akci Jacka Reachera, ale o týmovou operaci jeho bývalé jednotky.
Polovina bývalých spolubojovníků je nejprve nezvěstná a poté mrtvá. Je třeba zjistit proč, zabezpečit jejich rodiny a v neposlední řadě pomstít zabité kamarády.
Akce stíhá akci, ale přitom vše dává smysl a je pečlivě promyšlené a naplánované. Kniha je napínavá, mezi jednotlivými postavami funguje chemie a nutí Vás číst/poslouchat dokud se nedostanete na poslední stránku.
Třešničkou na dortu je interpretace Vasila Fridricha, která je jako vždy fenomenální.
Hodnotím 90%.

jaroiva
18.09.2023 4 z 5

Už jsem myslela, že narazím na pravou pětihvězdičkovou Reacherovku, od začátku mě to chytlo a bavilo.
Dlouho jsem žádného Childa nečetla a už jsem mezitím zapomněla, že při otevírání dveří se dozvíme celou technologii konstrukce zámku.
Tentokrát mi ale tato rozvláčnost nevadila.
Jen ke konci už došel dech nebo Childovi chyběl ještě kus nápadu v zápletce. Zkrátka konec mě moc nepřesvědčil. Asi už byl splněn počet stránek a mohl skončit.

3DD!3
20.04.2023 3 z 5

Malinko, ale opravdu jen malinko netradiční Reacherovka. Tentokrát nejede sólo, ale s půlkou svého starého týmu zvláštních vyšetřovatelů. Pár skvělých pasáží s obstaráváním si peněz na oběd nebo odklízení mrtvol trošku kazí odbytý konec s předáním padouchů do rukou spravedlnosti. Ruční práce je ruční práce.

Luigi1
11.04.2023 4 z 5

Tato kniha se povedla a přátelství na život a na smrt"Jako jeden za všechny všichni za jednoho"

Evelin2506
17.10.2022 3 z 5

Knihu jsem dost dlouho sháněla a tak jsem byla natěšená. Podle mě každý díl, kde Reacher problém neřeší sám, je slabší. Nicméně mě zápletka bavila.

konicekbily
30.09.2022 5 z 5

Velice zajímavý tajuplný začátek, kdy autor postupně odhaluje návaznost na minulý policejně-vojenský život hlavního hrdiny a jeho tehdejších nejbližších spolupracovníků. O genialitě Reachera není ani chvilku pochyb a po trochu nudnější mezihře přijde strhující závěr. Pohádka pro dospělé pro fanoušky této řady!

work
17.06.2022 2 z 5

Poslední dva dny na lehátku u moře byly jako dělané na Jacka Reachera. Volný pád ani nepřekvapil, ani nezklamal.
Celá dlouhá série je něco jako návštěva McDonalda. V podstatě víte, co dostanete, a variace toho, jak moc si pochutnáte, záleží jen na volbě konkrétního menu. Pokud například taková Jatka byla prémiovým burgrem, tak Volný pád je něco jako cheeseburger, kde se nešetřilo kečupem. Znamená to, že v celé reacherovské sérii řadím tuhle knížku do dolních 20% nabídky. Na mě příliš mnoho oslavných ód na kvalitu americké armády, v níž zdaleka nejkvalitnější jedinci jsou - shodou okolností - hrdinové naší knížky. Autor dokonce vyjadřuje několikrát přesvědčení, že Reacher a jeho bývalá parta jsou nejlepší na světě. Děj jednoduchý jako Rambo, stavba příběhu přímočará a někdy, upřímně, nesmyslná, jako třeba neustálé matematické šifrované vzkazy, kterými se tu komunikuje. Chápu ale, že američtí vojáci jsou vesměs matematici a je to pro ně jednodušší, než se vyjádřit slovy. Taky mám pocit, že Reacher zase vyrostl a je tu popisován ještě větší než obvykle. A dokonce už umí i řídit a nosí doklady. Takže změknul. ALE opět superčtivé, Child to prostě napsat umí. Padouši nemají šanci a parta zachrání (tentokrát doslova) svět. Dočetl jsem, řekl jsem si "to byla ale pitomost", ale bylo mi líto, že to skončilo, prahnu po další...

faba
02.06.2022 4 z 5

Jak se píše níže, je to jedna z lepších „reacherovek". Musel jsem se do jedné knihy ponořit, když jsem před nedávnem viděl seriál Reacher, kde je Reacher Reacher a nehraje ho 170cm Cruise.
Ale ke knize. Klasika, kdy vše dopadne dobře a zlo je potrestáno nesmiřitelným Reacherem, a zde i jeho kolegy. I když ti se moc do akce nezapojí (?), jen mu tak sekundují. Vše vezme na svá bedra JR. Knihu jen tak neodložíte, pokud je vám tento styl blízký.

Merlin_CZ
05.05.2022 5 z 5

Určitě jedna z nejlepších ze serie co jsem zatím četl (jedu popořadě). Spousta akce, tajností a vyšetřování a konečně zase Neaglyová :)

careras.c
08.03.2021 5 z 5

mooc pěkné...

mysce
13.01.2021 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih ze série o Jacku Reacherovi, kde dostaneme všechno, co v jeho příbězích hledáme, čtivost, akci a napětí.
Někdo likviduje staré parťáky z Reacherovy jednotky zvláštních vyšetřovatelů, Jacka kontaktuje kolegyně z této vyšetřovací skupiny a snaží se shromáždit ostatní z týmu a vyrazit za pomstou a záchranou zbývajících kamarádů.
Reacheruv starý tým funguje dobře, charaktery jsou uvěřitelné a zápletka reálná. Díky starým přátelům se Jack Reacher zase vybarví v trochu jiném světle a čtenář s ním ze srdce soucítí.

hana4834
02.01.2021 5 z 5

Jako vždy skvělí příběh nevím co víc napsat

Loubooker
15.06.2020

Hodne dobre. Reacherovek jsem precetl asi 8 a tahle patri meyi tz lepsi, az nejlepsi. Pripada mi, ze ty starsi knihy dle data vydani jsou lepsi, nebo spise se mi libi vice, vice mi sedi. Je to vec nazoru, samozrejme. Z cele serie se mi nejvice libi knihy z dob, kdy bzl Reacher v aktivni vojenske sluzbe, nebo se to k tomu nejak vztahuje - coz je pripad i teto knihy.
Jsem moooooc rad, ze jsem pred casem na autora a jeho [vlastne i meho:=] hrdinu narazil.

CharlesWard
04.02.2020 3 z 5

Dítě má prostě svůj rozpustile popisný styl. Styl na který se dlouho zvyká a jen těžko nezačne s větším počtem dítětovek nudit. Nápad a vyústění je fajn, ale existují lepší, no nutno dodat, že i horší dítětovky.

mi-380
03.02.2020 3 z 5

Rozpačité přešlapování na místě zachránil strhující konec, ale týmová práce není pro Reachera to pravé. Tentokrát jsem s Childovým hrdinou těžko hledal společnou řeč. Hlavní důvod vidím v knize, kterou jsem četl před Volným pádem: Simmonsův Terror. V něm šlo o úplně jinou ligu a po Simmonsonovu hutném důkladném vypravěčském stylu mi toto Reacherovo dobrodružství připadá povrchní jako výlet venkovanů do města. To je ale můj problém a na dalšího Reachera se těším stejně jako dřív.
65 % (232 hodnotících, 91 %).

seracén
07.10.2019

Zase napínavý příběh, jsem ráda za návrat 110 jednotky, nezahrávejte si se zvláštními vyšetřovateli, za Neagleovou a Dixonovou,příběh je plný napětí a zvratů, nemohla jsem se odtrhnout,nezklamala.

Reacher81
24.08.2019 5 z 5

Jediné pravidlo. Nezahrávejte si s Jackem Reacherem. Náš tulák tentokrát odpovídá na naléhavou zprávu od člena své staré jednotky. On a tři jeho staří přátelé ze 110 jednotky pátrají po zbývajících čtyřech nezvěstných členech. Díl měl zajímavý příběh a poprvé jsme se seznámili se členy jeho staré jednotky. Potěšil mně návrat Neagleyové, tu ženskou jsem si oblíbil už v díle Bez slitování.

hanzmb
25.07.2019 4 z 5

Zase solidní Childův román, ve kterém je všechno, co se od tohoto druhu literatury očekává. Mým top ale zůstává Nepřítel. Ten se díky rodinným vazbám dostal dál. Jen mne zarazilo, jak najednou začínají hrát důležitou roli v Reacherově životním stylu peníze.

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Kamarádství na život a na smrt. Tak to prostě vojáci mají. A když Jackovi přijde zpráva, že se něco děje s jeho bývalými kolegy, musí začít jednat.

zfilmováno – TV seriál

Lee Child