Volný pád

Volný pád https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4569/bmid_volny-pad-THv-4569.jpg 5 313 41

Jack Reacher série

NEZAHRÁVEJTE SI S JACKEM REACHEREM! Jedenácté září změnilo Reacherův tulácký život jedním praktickým způsobem. Kromě skládacího kartáčku na zuby s sebou začal nosit průkaz totožnosti s fotografií. Přesto se mu stále daří zůstat téměř nevystopovatelný – nejlépe, jak je to v Americe vůbec možné. Proto když dostane zprávu od člena své staré vojenské jednotky, ví, že se musí jednat o smrtelně vážnou záležitost: chci, abys sehnal dohromady naši starou partu. Se zvláštními vyšetřovateli si není radno zahrávat. Vždy kryjí záda jeden druhému. Nyní našli jednoho z nich mrtvého v kalifornské poušti. A dalších šest není vůbec k nalezení. Nezahrávejte si Jackem Reacherem. Jeho kamarádi se dostali do obrovských nesnází a to on nehodlá připustit. Nyní ani kdykoliv jindy.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Bad Luck and Trouble , 2007

hnusák
28.12.2018 4 z 5

Kniha se dobře čte, i když je občas rozvleklá, na dramatičnosti ji ani nepřidá ta neustálá algebra mezi Dixonovou a Jackem, jeho jsem si představoval jako šlachovitého chlapíka, a zde se dozvím, že je to obr zvíci 110 kg a dvou metrů výšky ( paralela s T.Cruisem , ha ha). Nějak mne to nešlo dohromady. Ale opět nezklamal, zase se projevil jako nelítostný a cynický vrah, i když asi na té správné straně. Sice nemyslitelné v současném světě a Americe zvlášť.

items
17.11.2018 4 z 5

Prvé moje stretnutie s Reacherom; ak teda nepočítam filmové s Cruisom, ktorý akoby mu z oka vypadol :).
Škoda, že záporáci vzbudzovali strach iba činmi v minulosti. Keď sa stretli s Reacherom, moc sa nepredviedli.

Radza
10.10.2018 5 z 5

Tohle byl zatim mozna nejlepsi dil... Jack zraje.. :)

pejty
08.07.2018 5 z 5

Naprosto úžasný díl. Miluju, když se objeví v příběhu Neagleyová, protože je to vždycky jedna z mála osob, která dokáže s Reacherem držet krok. A v tomto příběhu se těch osob objevilo více, neboť se zde shromáždilo několik členů staré Reacherovy jednotky. A to pak bylo hned vyšetřování zajímavější a i zábavnější.
K tomu mě autor nutil hltat jednu stránku za druhou neboť mě furt napínal s tím jak dopadnou osudy jednotlivých členů jednotky A co je nejlepší, tak to napětí dokázal udržet od začátku až do konce. No prostě paráda.

1amu
27.03.2018 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha s Reacherem (pak následují Jatka). Klad knihy spatřuji v tom, že vede tým, který je složen z jeho bývalých vojenských parťáků. Vše zpunktuje Frances Neagley, t.č. šéfuje detektivní agentuře a zpočátku akce při které se pídí tým po svých bývalých parťácích, i financuje. Týmu se daří, brzy odhalí, kdo stojí (bohužel) za smrtí oněch dvou hledaných. Bývalá seržantka Neagley je v akci jako obvykle pravou rukou Reachera. Kladem knihy je vysoký finanční bonus v řádu několika miliónů $$$, který si parta rozdělí rovným dílem. Tím je vysvětlena otázka z čeho žije Reacher na svých dalších cestách stopem po USA. Samozřejmě nechybí ani milostná romance Jacka R. s... (Frances N. to není).

princeznaaura
17.03.2018 4 z 5

Pribeh odcejpa,takze se kniha cte rychle. Klasicky akcni namet o kladasech a zaporacich.

pepa4081
16.09.2017 4 z 5

Další úžasný příběh Jacka Reachera. Napínavé od začátku do konce. Zápletka na dnešní dobu uvěřitelná. Nanejvýš uspokojivé.

Aymira
11.09.2017 3 z 5

Stejně jako u ostatních knih s Reacherem je i u této po pár stránkách jasné, proč že se jmenuje tak jak se jmenuje. Reacher se tentokrát dává dohromady se svoji bývalou jednotkou vojenských vyšetřovatelů a společně se snaží přijít na kloub tomu, proč si jeho přátelé vysloužili možnost proletět se volným pádem. Postupně odhalují spiknutí, které by mohlo vést k ohrožení vnitřní bezpečnosti Spojených států. Kniha se opět čte dobře, Reacher neubral ze své chladnokrevnosti a preciznosti a na závěr na čtenáře čeká zajímavá akční scéna s vrtulníkem.

Lolila
19.08.2017 4 z 5

Trochu iný Reacher - drsnejší, keďže ide o jeho priateľov. Tentokrát "bojuje" spolu so starými kámošmi z vojenskej jednotky. Opäť zaujímavý dej, napätie do konca.

missana
09.07.2017 4 z 5

Výborné osvěžení v podobě starých parťáků, doufám že se ještě potkáme :) :) :)

Kerberos
03.07.2017 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů v sérii,vyšetřování je pro něj osobní.

helenkan
01.07.2017 5 z 5

Jako vždy skvělé.

Šerďa2012
12.06.2017 5 z 5

Spisovatel mi byl doporučen a kniha mě nezklamala. Zpočátku lehce rozvláčný děj, nicneříkající policejní zápletka. Po pár stránkách se ale děj přiostřuje a nastává spád. Zápletka zajímavá, děj strhující. Hlavní hrdina je obdivuhodná postava. Nechtělo se mi knihu odkládat, dočtená byla jedním dechem. Těším se na další knížky. Ve výloze knihkupectví jsem viděla novinku a musím říct, že je to magnet. Že bych si pořídila celou sbírku Childových krimi?

Nelly
18.04.2015 4 z 5

Výborný počáteční rozjezd (jako vždy jsou první stránky skvělým nalákáním na celou knihu), pak trošku rozvleklejší, ale konec opět skvělý. Oceňuji, že se Child pouští s Reacherem opět do týmové práce, která je spojena s minulostí - výborné!

čekanka13
05.03.2015 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, není tam snad jediné hluché místo.

Lmslaver
11.04.2014 5 z 5

Někdo likviduje staré parťáky z Reacherovy jednotky zvláštních vyšetřovatelů a to znamená, že tvrdě narazí. Reacherovi příznivci dostanou v této knize opět to co chtějí, to znamená čtivost, akci a napětí. Nic neubírá z dramatičnosti ani to, že je pachatel i jeho motivace odhalena už ve čtvrté pětině románu (pozorný čtenář se ale dovtípí dříve) a závěr se žene kupředu jen Reacherovou motivací k pomstě a záchraně zbývajících kamarádů. Až na drobné výhrady je to opět slušné čtivo z Childovi tvorby - 90%

astroweb
29.07.2013 4 z 5

Child lepší průměr, v tomto příběhu ještě víc nelítostný než jindy.

kokosek
06.04.2013 4 z 5

Tak se zase dozvídáme něco nového o vojenské minulosti a poznáváme další z party zvláštních vyšetřovatelů.
Samotný příběh je dost předvídatelný. Ale to není nic nového. Přesto se to čte velmi dobře, a poslední třetinu jsem musel dát najednou i když to znamenalo jít spát hodně pozdě v noci (tedy spíš brzy ráno).
Jsem zvědav kam se děj dál posune a zda konfrontace Jacka s osudy ostatních bývalých kolegů na něj bude mít vliv.

Teď si ale opravdu dám od Jacka chvíli pokoj Poslední tři přečtené knihy byly s ním, kouknu na film a teprve v létě někdy dám další díl.

Moniks
26.02.2013 5 z 5

Kniha se moc dobře čtě ...napínavý děj žádná extra cizí slova ,nějak se nešlo se odtrhnout jak to dopadne , ale konec jak má být.Fajn čtení.Rozhodně doporučuji.Povedlo se.

Corehead
09.02.2013 5 z 5

Jízda, jako vždy s Jackem Reacherem. Ano, tyto knihy jsou jasně dané a neobsahují žádná dalekosáhlá moudra, ale tak dobře se čtou ! Děj i v této knize je přímočarý, bez obezliček, řítí se opravdu volným pádem, ani jedna stránka nepostrádá akci a napětí a i když samozřejmě vím, nebo minimálně tuším, že hlavní hrdina zvítězí, tak je to jedno, protože já Jackovi už dávno fandím a oblíbil jsem si i jeho tvůrce.Jack prostě má takový být, tvrdý, stručný, kamarádský, poctivý a upřímný, prostě hrdina s velkým H. I tato kniha, s ním v hlavní roli, je plná soubojů, napětí, určité míry násilí. Je jasně vymezeno dobro a zlo a buďte si jistí, že zlo je bez šance ! Ano, proti Jackovi 100% !

zfilmováno – TV seriál

Lee Child