Únos

Únos https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3320/bmid_unos-fHd-3320.jpg 5 297 44

Jack Reacher série

Pozdě večer, kavárna v New Yorku. Jack si neobjednává kávu do klasického hrnku, ale do umělohmotného pohárku. Aby mohl kdykoliv zmizet. Nikomu nic nedluží a nic s sebou nevláčí. Dosud nenarazil na ženu, která by ho odmítla. Nebo na případ, který by nevyřešil. Nyní však stojí před případem tak komplikovaným, že si není ničím jistý. Namaloval terč na záda kladným spoluhráčům? Tak se Reacher vrací zase na počátek. Dozvídá se podrobnosti, sestavuje vodítka. Používá krajní prostředky, jak říkávali v armádě. Události, které se daly do pohybu na rušné ulici v New Yorku, kulminují na tichém anglickém venkově. Reacher se noří do stínů. Osamělý, ozbrojený a nebezpečný. Neviditelný.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Hard Way , 2006

veronika4001
18.12.2023 5 z 5

Vysoká hra. Promyšlené. Distingované. Dynamické.
"Jak si myslíte, že to proběhlo?"
Hledá se jehla v kupce sena.
Stále více se mi příběh líbil.

Luigi1
11.03.2023 5 z 5

Dobře se to čte a doufám,že ten amaterský detektiv vyřeší únos

Merlin_CZ
04.05.2022 5 z 5

Další klasický Reacher. Příběh docela rychle odsejpá, správná dávka akce. Prostě klasika ;)

Lavender756
20.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Klasický Reacher a jiné vzorce už mít autor nebude, ale také proto to čteme,ne? I když je pravda, že některé zaběhnuté klišé, by se daly v takové řadě knih lehce pozměnit či ,, upgrade-ovat". Nicméně vám nevadil ten konec? Zčista jasna a slus. Nikdo nic neví...Tady autor asi už vyčerpal vše co chtěl a já za to ubiram v hodnocení. Škoda.

work
15.07.2021 3 z 5

Přesně tři dny na dovolené na středomořské pláži a Únos bezvadně splnil svůj úkol (což se nedá říci o thrilleru Douglase Prestona, o kterém píši jinde, a který dělal výplň další čtyři dny).
Únos je trošku netradiční reacherovkou a je z ní cítit, že je napsaná lehkým perem a s gustem. A to je dobře, protože tak má nejlépe našlápnuto k tomu, aby pobavila. Dějová linka je tentokrát nekomplikovaná a přímočará, nijak moc se nerozvětvuje a děj rychle odsýpá. Trochu mi tu chyběly geniální Reacherovy logické konstrukce, i když vím, že kdyby tu byly, stěžoval bych si na to. A trochu mi vadilo (ze závisti, pochopitelně), že Reacher opět hravě sbalí nejhezčí ženu v okolí, aniž by jí vadilo, že vypadá jak tulák, povaluje se po chodnících a nemyje se. Ach ty Američanky... A taky mi v knížce moc neseděla anglická vsuvka, na kterou dojde zhruba v polovině, a která vypadá jako opsaný cestovní průvodce Londýnem... Ach ti Američané... Ale jinak fajn, příjemné čtení na lehátko, vřele doporučuji!

zd0981
25.02.2021 3 z 5

Dal bych i víc hvězd, ale...
Autor má šablonu podle které jede a moc se nesnaží ji měnit či maskovat. Často opakované narážky na stěží uvěřitelnou schopnost Reachera na minutu přesně odhadovat čas a zdůrazňovaná záliba v kávě jsou dost otravné. A autor věřící ve své spisovatelské umění by také neměl mít zapotřebí nechávat hrdinu v každé knize "ulovit" jednu ženskou oběť...

careras.c
23.02.2021 5 z 5

pěkné, lehké...

mysce
12.11.2020 5 z 5

Jakmile se na scéně ocitne Jack Reacher, situace se vždycky parádně zkomplikuje.
Bývalého vojenského vyšetřovatele si najme záhadný pan Lane, aby vystopoval únosce jeho ženy a dcery.
I když je Reacher v mnoha ohledech nadaný až nadlidskými schopnostmi, v tomto případě dlouho tápe, protože ať už je únosce kdokoli, nepostupuje očekávaným směrem. Něco je jinak, špatně, a Jack nemůže přijít na to, co.
Proto najede na režim „krajních prostředků“, což přináší jednu akci za druhou, stoupající napětí a na konci padající hlavy.
Další Reacherovka přečtená jedním dechem!

Česneksmedem
02.07.2020 5 z 5

Musím se připojit k oslavným ódám na tento díl, který byl čtivý, napínavý a bez zbytečné vaty. Závěr nás opět přesvědčil o nezničitelnosti a genialitě páně Reachera. Rád bych také pochválil a poděkoval Ivě Harrisové za její překlady knih Lee Childa.

čef
13.04.2020 5 z 5

Svět je nebezpečné místo a jen málokdo se dokáže tolik obětovat, aby byl jen o krapánek lepším bez několika bezskrupulózních hajzlů, jako Reacher. Ten je ovšem v tomto boji profi a tak se třeste. Bezvadné čtení pro ty, kdo potřebují trošinku povzbuzení, že když se opravdu chce, všechno jde a bude zase lépe.

JFox
01.02.2020 5 z 5

Parádní tempo, Reacher opět skvělý. Trochu jsem byl zklamán z úplného konce, ale i tak 5*.

Honey0105
14.11.2019 5 z 5

Knihu jsem na začátku odkládala, už jsem byla zase "PřeReacherovaná". Po čase jsem se ke čtení vrátila a zhltla jsem to naráz. Child zase nezklamal. Příběh se mi tentokrát opravdu líbil a nevytkla bych asi nic. Měla jsem svá tušení, jak se příběh vyvine a úplně jsem se nemýlila, přesto jsem napjatě otáčela jednotlivé stránky a jen čekala, co dalšího přijde. Abych to jen stručně zhodnotila, tak mám knihy od Lee Childa opravdu ráda, i když jsou občas přitažené za vlasy, Reacher mi prostě přirostl k srdci. Tohle byl opravdu povedený díl, který si zaslouží 100%.

Reacher81
19.07.2019 5 z 5

Skvělý díl a skvělý případ. Jako vždy nemám co bych vytkl. Obdivuji tento díl za to, že Lee Child dokázal mistrně čtenáře zmást viníkem případu.

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Reacher se opět zaplétá do případu, kde se jedná o únos ženy. Najít vodítka, která by byla nápomocná při šetření, jsou komplikované. Ale na Jacka si nikdo nepřijde.

hanzmb
12.04.2019 4 z 5

Klasický Reacher. Spíš i lepší, i když na mnou preferovaného Nepřítele to nemá. Jednou za čas se budu k této sérii vracet, i když 2 díly po sobě bych asi nedal. Detektivka jde tentokrát trochu stranou, protože to řešení se jasně nabízí už někdy od setkání se sestrou 1. unesené ženy. Ale nechápu ty jeho milenky. Kartáček má v kapse, ale v Anglii byl už asi 4.den ve stejném prádle :).

adelinka
26.02.2019 4 z 5

Toto môžem - teda Reachera môžem. Pre mňa fajn, tam kde je napätie. Niektoré veci som aj tak trochu tušila, ale aj tak dobré.....mne čo vadilo, je tiež ten záver. Buldozéry, no keby som prezradila prečo, asi by som až moc prezradila z deja viacerým čitateľom.....

albert19
06.09.2018 4 z 5

Pěkně jsem si početl, jsem spokojený.

Terisek99
31.07.2018 4 z 5

Kniha byla super. Moc takového knihy nemusím, ale takhle mě zaujala. Určitě si doporučuju přečíst.

1amu
16.04.2018 3 z 5

Start fajn, čtenáře strhne. I ten šéf padouchů, obklopen "gorilami" je OK. Bavil jsem se, a to včetně očekávaného seznámení s dámou "v nejlepších létech" a proč ne ?
To co autor umí zřejmě nejlépe je gradace děje knihy. I tu Anglii jsem bral...hm.
Co jsem nebral jsou dvě věci:
ta první přesné hodinky v hlavě Reachera a mnohokrát opakováno !
A pak to bylo ono hromadné zavážení mrtvol buldozerem. Připomínalo mi to brigády socialistické práce (ještě se u toho měli mládenci vyfotografovat).
Reacher je génius smíchaný se supermanem. Podle mého vkusu to mohl zařídit Lee Child trochu jinak.
Ale jinak - jó .

hana4834
24.01.2018 4 z 5

jako vždy dobrá zápletka, pěkný oddychoví čtení