Únos

Únos https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3320/bmid_unos-fHd-3320.jpg 5 298 44

Jack Reacher série

Pozdě večer, kavárna v New Yorku. Jack si neobjednává kávu do klasického hrnku, ale do umělohmotného pohárku. Aby mohl kdykoliv zmizet. Nikomu nic nedluží a nic s sebou nevláčí. Dosud nenarazil na ženu, která by ho odmítla. Nebo na případ, který by nevyřešil. Nyní však stojí před případem tak komplikovaným, že si není ničím jistý. Namaloval terč na záda kladným spoluhráčům? Tak se Reacher vrací zase na počátek. Dozvídá se podrobnosti, sestavuje vodítka. Používá krajní prostředky, jak říkávali v armádě. Události, které se daly do pohybu na rušné ulici v New Yorku, kulminují na tichém anglickém venkově. Reacher se noří do stínů. Osamělý, ozbrojený a nebezpečný. Neviditelný.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Hard Way , 2006

pejty
18.01.2018 4 z 5

Jack Reacher tak jak ho známe a máme rádi. Možná by neškodilo trochu více akce, ale jinak nemám co vytknout.

konicekbily
14.10.2017 4 z 5

Neochvějný amatérský vyšetřovatel opět při únosu řeší spletité vazby nejednoho únosu. Dobrá odpočinková četna.

Aymira
01.09.2017 4 z 5

Jacka Reachera čtu hezky postupně a Únos zatím patří k nejlepším knihám. Možná je u mě pro celkový dojem z knihy důležité prostředí a zde mi sedlo - New York a proti němu v kontrastu anglický venkov. Jack pátrá po unesených osobách svým typickým způsobem, to znamená neohroženě, nepřemožitelně a s pomocí ženského prvku. Potěšil mě i menší zvrat, který byl však očekáván a příběhu vysloveně sedl. Uvidíme, do jaké části světa Jacka kroky zavedou příště.

Lolila
11.08.2017 5 z 5

Opäť skvelý Reacher. Viac detektívnej práce, ale nechýba akcia a typický reacherovský prístup riešenia situácie. Mám rada tohto týpka. Nesklame:-)

alzbeta4340
03.08.2017 5 z 5

Této knize bych vytkla pouze to, že jsem jí přečetla příliš rychle. Myslela jsem, že mi vydrží déle. Celé je to hodně napínavé, a přitom bez mimořádných drastických scén.

shimice
25.04.2017 5 z 5

Zatím nejoblíbenější "Reacherovka" :-)

cori
25.03.2017 3 z 5

Jedna z těch lepších reacherovek, ačkoliv se zde šetří akčními scénami a jde hlavně o detektivní práci v terénu. Autor si v tomto příběhu bere na paškál žoldáky, kteří se nechávají najímat americkou vládou na černou práci v zemích třetího světa.
Reacher se při popíjení kávy stane důležitým svědkem nestandartního jednání a poté se nechá najmout jako vyšetřovatel. Práce ho zavede i do Anglie, kde si nakonec zastřílí ze samopalu. Nechybí ani další příležitostná milenka, tentokrát trochu postarší. Je jasné, že nic není takové, jak to na první pohled vypadá.

Kunki
02.08.2016 3 z 5

K Jacku Reacherovi se vracím tehdy, pokud si potřebuji odpočinout od každodenních starostí, od náročnějších knih atd. S klidem mohu říct, že Jack svůj úkol splnil. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Nic víc, nic míň.

pepa4081
29.06.2016 4 z 5

Pro mne zatím nejlepší Lee Child. Napínavé od začátku do konce, krve přiměřeně. Reacher zapojuje víc mozek, než svaly. Velmi uspokojivé.

Zorrander
06.11.2015 5 z 5

naprosto nejlepší kniha o Reacherovi. Přečteno jedním dechem během pracovní doby :-)

Nelly
16.04.2015 5 z 5

Která kniha s Jackem bude nejlepší? Díl od dílu je to stále těžší rozhodnutí, tato je určitě v mé TOP 5!

mi-380
21.01.2015 4 z 5

Opět strhující děj, takže spánek byl kratší, než by si organizmus zasloužil. Reacher se občas chová jako malé/velké zpupné arogantní děcko, které se bez vydatné pomoci náhody a (jako vždy) půvabné bývalé agentky neobejde. Finále je ale plně v jeho moci a dokáže při něm využít to, pro co ho mají čtenáři rádi.
75 % (79 hodnotících, 93 %).

Rabjohns
14.11.2014

Tuhle knihu bych řadil k těm povedenějším reacherovkám, Jack v ní působí lidštěji než v některých jiných knížkach. Je to velmi čtivé,jak jsme u Childa zvyklí a tentokrát děj a zápletka nikde neskřípe,takže nadprůměr.

3DD!3
07.04.2014 5 z 5

Začínám si v těchhle knížkách pomalu libovat. Reacher je dobrá, jednoduchá postava, ke které člověk prostě musí cítit sympatie. Něco mezi Rambem a Bondem. Případy které mu Child podstrkuje jsou, i přes svou poměrně přímou strukturu, vybaveny spoustou špatných rozhodnutí/unáhlených závěrů a úspěšně matou jak čtenáře tak Reachera. Svěží a neobvyklá zápletka s únosem mě bavila. Užívám si to.

Lmslaver
21.01.2014 4 z 5

U tohoto dílu už jsem tak nějak ze začátku předvídal jak asi dopadne a postupem čtení knihy se mi vše jen potvrzovalo. Child se občas nevyhne zdlouhavému popisu věcí, které se mi zdají nepodstatné a ve finále jsem čekal trochu víc akce, přesto je ÚNOS čtivá a napínavá knížka a najdete tu všechno co od Reachera čekáte a na co jste zvyklí.

MartinH
10.09.2013 5 z 5

Jeden z nejlepších Reacherů ke kterým jsem se zatím dostal. Snad ta stoupající tendence vydrží.

Solverino
04.08.2013 5 z 5

Sakra dobré čtení na dovolenou a na víkendy.

L4kas
01.08.2013 5 z 5

Zatím nejlepší Jack Reacher jakého jsem četl. Více detektivka než normálně ale vůbec to není na škodu.

rasputin
26.07.2013 5 z 5

Pokaždé když dočtu další knihu o Jackovi Reacherovi, tak si říkám, že tohle je zatím ta nejlepší kniha o něm. Tentokrát je ten pocit ale mnohem silnější, než jindy.

kokosek
25.03.2013 5 z 5

Opět Nesmrtelný Jack na scéně. Tentokrát spíš poklidný průběh slušně graduje v poslední třetině knihy. Jen už asi dokážu dopředu odhadnout vývoj děje. Budu si muset dát pauzu a přečíst si něco jiného. Ale když to tak láká vrhnout se na další díl :-)Tuhle knihu je možno klidně číst bez znalosti minulých dílů a možná pro někoho kdo Jacka nezná, to bude i lepší. Je to klasická detektivka, která ale dokáže navnadit na zbytek série.

americká literatura thrillery

Lee Child