Satan a smrt

Jacop zvaný Lišák, tulák a povaleč, se stane jediným svědkem strašného zločinu. Na vlastní oči viděl, jak čísi obrovitá postava svrhla z lešení kolínského dómu jeho stavitele Gerharda Morarta. K Jacopově smůle ho však vrah zahlédl. Lišák uniká jen o vlásek, jenže každý, komu se později o vraždě zmíní, umírá násilnou smrtí. A navíc se objevují svědci, kteří údajně viděli, jak Gerhard uklouzl. Že jde o vykonstruované svědectví, ví kromě nich pouze Jacop. A kdosi se usilovně snaží poslat ho i s jeho poznatky navždy do pekel. V nouzi nejvyšší se Lišák seznámí s opileckým vzdělancem Jasparem, který se rozhodne, že Jacopovi pomůže, a zjistí, proč musel Gerhard zemřít. A záhy se objevují první stopy. Ale s každým krokem, jímž se oba muži přibližují pravdě, se ukazuje, že stavitelova smrt byla jen počátkem proradných intrik, jejichž původci pocházejí z nejvyšších politických kruhů. A vrah mezitím zanechává další krvavé stopy, které vedou přímo k nim......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5214/satan-a-smrt-5214.jpg 3.977
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

Tod und Teufel, 1995

Kniha Satan a smrt

burilltomas
11.08.2019

Super cteni-tajemne a barvite ze stareho Kolina.
Misty nekdy vic popisne.

Ainslee
15.11.2017

Skvělý příběh v zajímavém prostředí, četlo se to skoro samo. Hlavní postava zlodějíčka Lišáka a později i jeho souputníci mi byli navíc dost sympatičtí :-)

Lolila
07.10.2017

F. Schätzing patrí medzi mojich obľúbených autorov. Je skvelý spisovateľ.
Detektívka, ktorá sa odohráva v stredovekom Kolíne, je zaujímavá od začiatku až do konca - napätie spolu s množstvom historických faktov. Určite odporúčam

Kerberos
05.07.2017

První kniha ve které Schatzing píše o historii.Příběh je napínavý,detektivní plný záhad a zla.Četl se mi lépe také nebyl tak obsáhlý.

RiverSong
27.05.2017

Velice dobře napsaná kniha, poutavá a zároveň plná historických faktů. Autor ví velice dobře, o čem mluví. Jednoznačně plný počet

IvetaHu
02.12.2016

Super detektivka, která mě velmi rychle vtáhla do děje. V některých okamžicích mě až mrazilo.

Banzai
02.05.2015

Doporučuji rovněž v originále (Tod und Teufel).

HEINZ
12.11.2014

Historická detektivka-napínavý děj s popisem historických událostí a života v 13. století. Přečteno jedním dechem. Vřele doporučuji.

Dokonalý muž
Dokonalý muž