Mrtvá v knihovně

V knihovně domu manželů Bantryových, ctihodných a bezúhonných občanů vesničky St. Mary Mead, nalezla služebná mrtvolu krásné mladé blondýnky. Až dosud byla paní Bantryová přesvědčena, že podobné věci se dějí jen v románech – ale kdo ví, šeptají si lidé v okolí, krásné blondýnky často zmámí stárnoucí plukovníky, a když dojde k prozrazení… Paní Bantryová požádá o pomoc svou přítelkyni Jane Marplovou. Současně s ní rozvíjí pátrání i policie. Motivů pro vraždu i možných podezřelých je víc – a nakonec nezůstane u jedné oběti. Nebýt bystrých očí, zvídavosti a důvtipu slečny Marplové, dokonale promyšlený zločin by zůstal neodhalen – a nepotrestán....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20654/mrtva-v-knihovne-Cnd-20654.jpeg 4.2685

Slečna Marplová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub

Body in the Library, 1942

Kniha Mrtvá v knihovně

MartinPetlach

Moje první kniha od Agathy Christie, ale například seriál Hercule Poirot jsem viděl mnohokrát předtím.
V domě plukovníka Bantryho se ráno objeví mrtvola mladé dívky a jeho manželka nevěří, že s tím její manžel má něco společného a tak požádá o pomoc slečnu Marplovou. Zjistí se, že mrtvá dívka byla tanečnice v hotelu, který se nachází poměrně daleko od vesnice kde se mrtvola našla.
Slečna Marplová ukázala, že není ani o trochu méně chytrá než slavnější Poirot. Každopádně i když jsem nebyl vyloženě zklamaný, očekával jsem od toho trochu víc. Možná že jsem byl zvyklý na Poirota a jeho "šokující" odhalení, ale i tak mi přišlo že odhalení vraha(vrahů) nebylo až takové překvapivé. Na druhou stranu mi zápletka přišla originální a taky se mi líbí prostředí anglického venkova a tak stejně dávám 4 hvězdičky, ale jsou to takové slabší čtyři hvězdičky.
75/100

Vendula0808

Super kniha :) nečekaný konec

ADE138

Poslouchala jsem audioknihu, krásný zážitek. Slečna Marplová baví, Agatha je oprávněně nazývána královnou detektivek.

jana1976

Agatha nikdy nezklame!!!

nangijala

Pro mě klasická detektivka, která zpříjemní večer. Styl psaní mi velmi vyhovuje, bez zdlouhavých lyrických popisů nálad, bez naturalistických popisů prostředí apod., hodně "konverzační". Musíte sledovat, co kdo říká, a chytat se každé stopy. Slečna Marplová je úžasná postava... moudrá svým věkem i znalostí prostředí a lidských povah, nadaná pozorovatelským talentem a hlavně poučená životem o tom, že nikdy nesmí věřit všemu, co kdo říká, je potřeba dívat se hlouběji. Já to neumím, ale moc ráda čtu o někom, kdo to tak brilantně umí.

SSTknihy

Slečna Marplová je prostě skvělá. Baví mě způsob, jak získává potřebné informace, ten její tichý vševědoucí nadhled a zároveň vědomí toho, že lidé se prostě nemění a stále dokola opakují stejné vzorce chování a chyby. Stačí se jen pozorně dívat a všechno je přeci tak jasné

PeterBahn
28.12.2020

Pěkně čtivý příběh, asi jeden ze pěti, který jsem četl se sl. Marplovou. Trochu mne však překvapilo, že ve filmovém zpracování (2004) vyměnili jednoho (ze dvou) vrahů oproti knižní předloze…

Kontryhelka
08.12.2020

Moje zamilovaná detektivka, která je výtečná jak v knižní tak filmové podobě. Opět zamotaný příběh, ale zvídavá slečna Marplová rozmotá zašmodrchané klubko lží a skvělý konec je třešnička na dortu.