Lolila Lolila komentáře u knih

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Zaujímavé odbočenie k detektívke. Bola som zvedavá, čo z tejto knihy vypadne, keďže ide o iný druh žánru ako som doteraz od Kinga čítala. Musím povedať, že sa mi to páčilo, ale viac ma bavia od neho horory alebo fantasy. King je aj tak výborný spisovateľ.
Na jednej strane stojí trojica na čele s bývalým detektívom a na druhej jeden „magor“. To, že vrah je jasný hneď od začiatku vôbec nevadí. V deji sa striedajú časti detektíva a jeho pátranie - s časťami, kde sledujete psychopata a jeho duševne choré myslenie a konanie. Napínavé až do konca.

22.05.2018 4 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Ako vždy - skvelé čítanie. Vražda v lietadle, takže už viete, že niekto z prítomných je určite vrah. A postupným odhaľovaním a "Poirotovským" prístupom možno prídete na to, kto to urobil:-) Alebo nie:-) - spisovateľka odkrýva karty postupne a na konci prekvapí nečakaným odhalením.

22.05.2018 4 z 5

Pravé americké džíny Pravé americké džíny Jan Guillou

Zaujímavý príbeh, ktorý rozpráva Oscarov vnuk Eric. Opisuje život vo Švédsku v päťdesiatych rokoch očami malého chlapca. Ale celý čas som čakala, že bude viac vysvetlené, čo sa stalo s celou rodinou Lauritzenových. V knihe boli len narážky na niektoré postavy a udalosti. Takže predpokladám, že bude pokračovanie:-).

15.05.2018 4 z 5

Modrá hvězda Modrá hvězda Jan Guillou

Vraciame do roku 1941. Príbeh, v ktorom je hlavnou postavou Lauritzova dcéra Johanne. Pracuje v odboji a neskôr sa dá naverbovať špionážnou organizáciou. Opäť zaujímavý pohľad na 2. svetovú vojnu zo strany "severanov".

09.05.2018 4 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

Jedna z najlepších kníh L. Childa. Dej perfektne "odsýpa". Reacher odhaľuje podstatu "podnikania" rodiny Duncanových. Postupne likviduje všetko, čo sa mu postaví do cesty. Záver bol prekvapivý, celý čas som si myslela, že ide o iný druh obchodu. Akčná oddychovka - ako vždy:-).

07.05.2018 5 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Táto časť sa čítala rýchlo, tak ako sa odpočítali hodiny, aj dej naberal na napätí. Jednoducho Reacher opäť nesklamal. Je to akčná oddychovka, kde zlí sú potrestaní bez akýchkoľvek výčitiek a hlavný hrdina je neohrozený Rambo:-) - tak ako v každom diely, ktorý som doteraz prečítala. A keďže koniec ostal otvorený, pustím sa hneď do ďalšej časti.

02.05.2018 4 z 5

Klapky na očích Klapky na očích Jan Guillou

Čakala som trochu viac, keďže predchádzajúce časti boli zaujímavé. Chýbalo tomu viac emócií, dej plynul pomaly.....no neviem,.... tak trochu nezáživné, aj napriek tomu, že osudy rodiny Lauritzenových sa stále posúvajú ďalej a nečakali ich len šťastné udalosti. Ale aj napriek tomu nekončím, prečítam aj ďalšiu časť.

30.04.2018 3 z 5

Mezi červenou a černou Mezi červenou a černou Jan Guillou

Zaujímavá kniha - história podaná z pohľadu Švéda. Dozviete sa veľa z histórie, politiky a kultúry v medzivojnovom období z inej strany. Uvidím čo prinesie ďalší diel.

24.04.2018 4 z 5

Vyhlídka Vyhlídka Michael Connelly

Táto časť nepatrí medzi tie lepšie, ale nebolo to až také zlé. Bolo to rýchle čítanie, keďže kniha má málo strán. Autor sa viac zameral na preťahovanie sa medzi Boschom a FBI, ale zápletka tam bola, akcia a prekvapenie na koniec tiež. U mňa dobré:-). Prečítam ďalšie......

16.04.2018 4 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Tento diel je iný ako prvý, ale nehodnotila by som ho ako slabší. Zobrazuje prostredie Anglicka pred 1.svetovou vojnou prostredníctvom tretieho brata Sverreho a jeho "neprípustného" vzťahu. Zaujímavé sú časti týkajúce sa výtvarného umenia. Je to určite iné čítanie, na aké som doteraz bola zvyknutá - iný pohľad na udalosti v tomto období.

15.04.2018 4 z 5

Park ozvěn Park ozvěn Michael Connelly

Opäť výborná detektívka. Napätie, veľa zvratov, trochu politiky, skvelý detektív odhodlaný na všetko a prekvapenie na koniec - nič nie je tak ako vyzerá.

11.04.2018 5 z 5

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Nórsky spisovateľ milo prekvapil. Zaujímavé pozorovať situáciu pred vojnou a počas 1. svetovej z pohľadu bratov Nórov. Lauritz sa zo štúdií v Nemecku vracia do Nórska, aby staval mosty vo veľmi ťažkých severských podmienkach. Oscar utečie do Nemeckej Afriky, kde takisto stavia mosty, ale musí sa vysporiadať s africkou prírodou a ľudskou rozpínavosťou. Počas vojny Lauritz musí čeliť nenávisti z dôvodu, že jeho manželka je Nemka a majú nemeckých priateľov. Oscar zasa bojuje v Afrike na strane Nemcov.
Príbeh nebol akčný, išiel pomaly, čo nevadilo. Je v ňom veľa zaujímavej histórie, s ktorou som sa doteraz nestretla. Určite stojí za prečítanie.

06.04.2018 4 z 5

Advokát Advokát Michael Connelly

Výborný príbeh z prostredia amerického súdneho systému. Advokát bez kancelárie, ktorý obhajuje ľudí stojacich na "nesprávnej strane" zákona s názorom, že aj títo ľudia majú právo na obhajobu..... Všetko je ok, kým sa jeho klientom nestane "nevinný".

04.04.2018 5 z 5

Poslední šance Poslední šance Michael Connelly

Connely nesklame. Opäť výborná detektívka.

27.03.2018 5 z 5

Zářivý anděl Zářivý anděl Nelson DeMille

Slabší diel, trochu neuveriteľný, ale aj napriek tomu sa čítal dobre. John je sympatický týpek so svojským humorom a potrebou vytvárať si vlastné pravidlá:-). Taká oddychovka, kde cieľom je nájsť a zneškodniť malú atomku:-).

16.03.2018 4 z 5

Temné proudy Temné proudy Michael Connelly

Connellyho knihy čítam postupne ako ich písal, čiže striedam aj série. Takže osudy postáv sledujem postupne ako sa vyvíjajú. V niektorých knihách sa objavia postavy z viac sérií ako je to aj v tejto časti. Len zamrzelo, že táto časť je postavená na smrti Terryho. Ale výborne napísaná ako vždy. Napätie od začiatku do konca, jednoducho (a to sa už opakujem) výborná detektívka. Záver vždy prekvapí. Určite odporúčam, ale najskôr si treba prečítať knihu Básnik smrti, keďže dej v tejto knihe na Básnika nadväzuje.

10.03.2018 5 z 5

Poznám tajomstvo Poznám tajomstvo Tess Gerritsen

Opäť výborná detektívka, spisovateľka nesklamala. Zaujímavý dej, napätie od začiatku do konca. Celá séria nemá chybu, dúfam, že bude aj ďalšia časť:-).

08.03.2018 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Dočítané. Ak si odmyslím niektoré "pasáže", ktoré mi tak trochu pripadali zbytočné (a možno nie, závisí od čitateľa), tak celá séria bola skvelá. Záver musel byť taký aký bol, ....aj keď pravdu povediac vôbec mi nenapadlo, že táto dlhá cesta skončí práve takto. Možno som čakala trochu zaujímavejší a dramatickejší boj o Vežu:-), ale aj napriek tomu séria určite stojí za prečítanie.

05.03.2018 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Michael Connelly

Opäť sa budem opakovať - skvelý spisovateľ, výborná detektívka. Harry skončil u polície, stal sa z neho súkromný detektív. Pri vyšetrovaní starého prípadu sa ako vždy dostáva do problémov, ale aj napriek tomu sa nevzdáva:-). Postupne všetko do seba zapadá a záver prekvapí.

03.03.2018 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Výborná historická detektívka. Najskôr som si myslela, že to nebude celkom "ok" bez Steina a Jaroša. Ale vôbec nevadilo, že v tomto diely viedol vyšetrovanie len Barbarič a až na konci sa objavil Jaroš:-). Dej bol napínavý a akčný, len veľmi krátky:-). Určite stojí za prečítanie.

26.02.2018 5 z 5