Vyhlídka

Vyhlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4961/harry-bosch-vyhlidka-4961.jpg 4 204 35

Na vyhlídce kousek od Mulholland Drive byla nalezena mrtvola. Zavražděný muž, identifikovaný jako doktor Stanley Kent, měl v zátylku dvě díry po kulce. Může Kentova poprava nějak souviset se skutečností, že ještě jako pracovník vědeckého ústavu měl přístup k radioaktivnímu cesiu? Odpověď na tuto otázku hledá Harry Bosch, novopečený detektiv prestižního Speciálního oddělení vražd. Jeho podezření, že Kentova smrt může mít vážný dopad na bezpečnost státu, prudce vzroste se zjištěním, že krátce před vraždou bylo z nemocnice, kde se oběť podílela na výzkumu a léčbě rakoviny, odcizeno velké množství této nebezpečné látky. Vše nasvědčuje tomu, že Kent byl jen součástí teroristického plánu na vyhlazení některého z velkých amerických měst. A právě v té chvíli se do případu vloží FBI, neboť ho pokládají za příliš důležitý, než aby ho mohl vyšetřovat obyčejný policajt z Los Angeles. Harry zažívá nejen obvyklé byrokratické tahanice a ústrky, ale také shledání se svou bývalou milenkou, federální agentkou Rachel Wallingovou. Podaří se mu dokázat, že nedůvěra není na místě? Dokáže uhájit svůj případ a dovést ho ke konečnému rozuzlení?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

The Overlook , 2007

jprst
15.06.2023 4 z 5

Povedený příběh, svižný děj, dobrá zápletka, patřičné akce a překvapivé rozuzlení. to přímo láká k přečtení na jeden zátah.

CharlesWard
23.04.2023 2 z 5

Autor se snažil, ale z tohohle čpí na všechny strany že se jedná o kratičkou novelu, a nikoliv o plnohodnotnou boshovku. Postavy nejdřív docela dlouho přešlapují na místě a potom zasáhne bosh ex-machina a najednou je konec? Connelly to umí i líp.

Luigi1
25.02.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a přečetl jsem ji najeden zátah doporučuji

ThomasRuhe
30.10.2022 4 z 5

Vyhlídka se Connellymu povedla. Kniha je poměrně krátká, takže děj běží rychle a plynule vpřed. Líbilo se mi jak si jde Bosch za svým a nenechá se odstrčit od vyšetřování agenty FBI, přestože s nimi musí spolupracovat. Vyústění případu pak nemá chybu a je velmi překvapivé. Zaslouženě 80%.

Ava365
27.12.2021 4 z 5

Průměrný thriller, Micheal Connelly má rozhodně lepší tituly.

mi-380
28.04.2021 4 z 5

Bosch 13, Hollywood Reservoir, mrtvý vědec. Po přečtení předchozího Echo Parku jsem zjistil, že další Bosch v pořadí, Vyhlídka, má jen 210 stran, a tak jsem neodolal a v sérii okamžitě popojel. Tentokrát je příběh jednodušší, přes rychlost pátrání tak trochu zklidňující, i když FBI tu má plné ruce práce s terorismem i s Boschem, a svéráz Bosch zase plnou hlavu nápadů jak vyzrát na FBI.
85 % (zatím 155 hodnotících s průměrem 79 %).

lima123
02.03.2021 4 z 5

Pútavý kriminálny príbeh. Dynamický dej ma zaujal. Pre mňa prvá kniha od tohto autora , ale asi nie posledná.

kopeceli
20.02.2021 3 z 5

Kniha má spád. Vyšetřování trvalo 12h., čtení taky. Nemůžu si pomoct, ale je to typ knihy, které autor chrlí na objednávku. A už dřív než v půlce mi začalo vadit, že neustále mluví o případu, který se stal dříve, zřejmě v jiné knize ale já jsem ji nečetla. A za celou knihu nevysvětlí, co se stalo.

pydla
29.12.2020 4 z 5

Spád, smršť, kvílení sirén a chytrý detektiv Bosh, který jde proti všem. Oddechová, avšak napínavá detektivka o téměř dokonalém zločinu, kterou budete chtít přečíst hned. Pár maličkostí by se našlo, ale nebuďme " šťoura ". Doporučuji.

mysce
14.10.2020

Autor tentokrát nahradil psychologickou hloubku předchozích knih přímočarým příběhem a mimořádně rychlým dějovým spádem.
Harry Bosch dostane za úkol zaškolit podstatně mladšího parťáka "Iggyho" Ferrase a jsou společně pověřeni vyšetřováním vraždy lékaře Stanleyho Kenta.
Nechybí příslovečná snaha FBI odstavit při pátrání Bosche a celé policejní oddělení na vedlejší kolej. To však Bosch odmítá a dál intenzivně pátrá po vrazích. Spoléhá na své instinkty a zkušenosti a poradí si i tam, kde FBI neuspěje. Dobrá zápletka i překvapivé rozuzlení nakonec, líbilo se mi.

Didi15
26.07.2020 5 z 5

Opět nemám žádné výtky. Skvělé :)

harena
29.04.2020 3 z 5

Harry Bosch skvělý jako vždy chce vyšetřit vraždu, ale FBI mu stále hází klacky pod nohy. Podle nich nejde jen o vraždu, ale hrozí také teroristický útok, neboť zmizel i radioaktivní materiál. Protože u FBI pracuje i jeho dávná přítelkyně Rachel, začnou nenápadně a potají spolupracovat spolu. Harryho napadne, kdo by mohl vrahem být a vysvětlí to Rachel, která to akceptuje. Nastává honička a vše dopadne, jak má. No dobře, sice je to slabší díl o Harrym, nějaká vysvětlení by se hodila, ale pořád dobrá odpočinková literatura.

Vierka_kikanika
19.02.2020 3 z 5

Ľahko čitateľný priemer.

moudivlacek
05.02.2020 4 z 5

Harry opět na novém oddělení zazáří - je to vlastně jeho styl a směr vyšetřování oproti opačnému názoru FBI. Zkušený mazák vyšetřující léta vraždy oproti názorům FBI na teroristický útok. Střet Harryho s Rachel.
Zajímavé, poučné a excelentní.
Těším se na další díl.

Hugomil
28.08.2019 5 z 5

Jako vždy, perfektní.

March
01.07.2019 4 z 5

Knižka měla poměrně rychlý spád, byl to fofr.... vražedné duo jsem celé neodhalila, odhalila pouze jednoho. Jak píšou již někteří, také u některých věcí bych uvítala vysvětlení, ale zřejmě to nebylo podstatné. Každopádně HB je prostě jednička. Ale po pravdě mám raději příběhy delší, s více zápletkami, i když to kniha nenabídla, HB se prostě odpouští všechno:-)

Janík61
06.06.2019 4 z 5

Příjemné čtení se zajímavým koncem.

syskas
30.03.2019 4 z 5

Kratší príbeh, ale aj tak výborný. Rozuzlenie bolo zaujímavé. Len mi chýbalo vysvetlenie niektorých vecí (napr. tá zhorená cigareta na WC), preto tento raz iba 4 hviezdičky.

ivoiro
22.04.2018 5 z 5

Opět skvělý Harry Bosch. Knihu jsem dal skoro na jeden zátah.

Lolila
16.04.2018 4 z 5

Táto časť nepatrí medzi tie lepšie, ale nebolo to až také zlé. Bolo to rýchle čítanie, keďže kniha má málo strán. Autor sa viac zameral na preťahovanie sa medzi Boschom a FBI, ale zápletka tam bola, akcia a prekvapenie na koniec tiež. U mňa dobré:-). Prečítam ďalšie......