Noční směna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Michael Connelly proslul jako duchovní otec legendárního a svébytného detektiva Harryho Bosche. Poté stvořil advokáta Mickeyho Hallera. A nyní přivádí na scénu žánru policistku Renée Ballardovou. Renée je v mnohém Harrymu podobná: když cítí, že je právo na její straně, jde tvrdohlavě proti pravidlům, i kdyby tím měla sama sobě uškodit. Její kariéře vůbec neprospělo, že napsala stížnost na svého nadřízeného – za trest byla přeřazena na noční směnu, kdy případy pouze přebírá, ale nikdy je nedořeší, protože ráno si je od ní převezmou kolegové. Jednoho dne ale narazí na dva případy, se kterými se rozloučit nechce. V podzemní garáži byla nalezena šeredně zmlácená prostitutka, v nočním klubu byla zavražděna mladá žena. Ballardové v tom cosi nehraje. Všechny její policajtské instinkty ožijí. A tak se rozhodne jít proti pravidlům. Navzdory rozkazům nadřízených a přáním svého parťáka se pouští do pátrání na vlastní pěst a brzy zjistí, že se ve svém podezření nemýlila. Ocitá se na skutečně tenké hraně, ale přesto je odhodlána dotáhnout svůj záměr do konce bez ohledu na to, kolik klacků jí nadřízení naházejí pod nohy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397705/nocni-smena-kgJ-397705.jpg 4.491
Série:

Renée Ballardová (1.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Domino
Orig. název:

The Late Show (2017)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Noční směna

Přidat komentář
čef
předevčírem

Myslím, že je jenom dobře, že jsem četl tuto knihu až po sérii českých detektivek. Přestože nebyly až tak špatné, tento Connelly je jiná klasa. Tvůrce Harryho Bosche a Mickeyho Hallera přišel s novou postavou – inspektorkou René Ballardovou. Úžasně až mrazivě napínavé, překvapivé, zamotané a uvěřitelné bez zbytečných keců příběh, který musíte dočíst ať se kolem děje cokoliv. Dál nebudu chválit, vyčerpal bych všechna superlativa a co by mi potom zbylo na příště?

DriftBooks
14. června

Hybnou silou knižního trhu jsou… čtenářky. To se – díky statistikám – dávno ví. A čtenářky postupně a dlouhodobě ovlivňují i knižní žánry, které byly donedávna především doménou mužů. Třeba detektivky… A autoři – možná na nátlak nakladatelů – se této změně přizpůsobují… Alespoň takový dojem mám z nové série Michaela Connellyho.

U této knihy jsem hned od začátku měl pocit, jako bych četl Bryndzu. Roberta. A už jsem se připravoval, že knihu odložím, stejně jako jsem odložil nedočteného Bryndzu. Máme tu policistku Renée, která si s těžkostmi hledá své místo v organizaci, kterou víceméně ovládají muži. Když odmítne neslušný návrh od svého nadřízeného, a když nenajde pochopení u zbytku převážně mužského sboru, klesá v hierarchii na nepopulární noční směny. A jak se dá čekat, nespokojí se s tím, a pokouší se pracovat na vlastní pěst a navzdory rozkazům... Toliko „do posledního dechu“ téměř „bryndzovní“, že?

Milé čtenářky mi snad prominou to malinko nekorektní povzdechnutí. Nevím jaký je Harry Bosch, protože jsem žádnou jinou knihu od Michaela Conellyho zatím ještě nečetl. Nemůžu tedy porovnávat. Já čtu raději jeho téměř jmenovce Johna Connollyho. Detektiv Charlie Parker je literárním hrdinou dle mého gusta...

Knihu jsem tedy nakonec dočetl. Je přeci jenom znát Conellyho zkušenost a vypsanost. Možná zkusím něco s Boschem. A možná že dám Ballardové ještě jednu šanci... :-)

rodak
29. dubna

Nedokážu to přesně pojmenovat,ale jednu hvězdičku odebírám.Ještě se mi to nestalo u Connellyho knih.Přitom skvělý děj, vyústění do překvapivého konce,kvalita stále vysoká.Že by byl důvod v hlavní postavě?...

Erzetka
23. dubna

Jupí, nová série. No, tak se uklidníme, žádný wow se, bohužel, nekonalo, na zadek jsem si nesedla. Jak se dočteme v anotaci, že je Renné podobná Harrymu? Tak to vůbec, z Harryho tryská neuvěřitelné charisma, ale Renné je velmi slabý odvar. Možná další pokračování ukáže jinak. Ale zatím jen průměr a docela zklamání.

Ankavi
22. dubna

Průměrná detektivka pro průměrně náročného čtenáře. Mě neurazila, ale ani příliš nenadchla, moment překvapení se nekonal. Prolínající se případy, hvězdičku přidávám za osobní sympatie k hlavní hrdince.

alzbeta4340
15. dubna

Velmi čtivá záležitost. Policistka Renée Ballardová na noční směně vyšetřuje několik případů. Přestože dějová linka není úplně jednoduchá, vždy jsem se v osobách i čase dobře orientovala. Určitě doporučuji a ráda si přečtu i další díly.

astra3
14. dubna

Dobrý začátek nové série. Jsem zvědavá na další pokračování.

bookcase
01. dubna

Moje první setkání s autorem dopadlo na výbornou. Ballardovou jsem si oblíbila, je to úžasná, férová ženská, jakých je málo. Nutně potřebuju další díl. A asi se poohlédnu i po knihách s Harrym Boschem. :)