Poslední šance

Poslední šance https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4964/posledni-sance-4964.jpg 4 150 22

Po několika letech strávených ve výslužbě se Harry Bosch vrací do řad policie. Nastupuje do prestižního oddělení, které má za úkol znovu otevírat odložené případy, jejichž pachatelé nebyli dopadeni. Hned první případ staví Harryho do choulostivé situace: má vyřešit sedmnáct let starou vraždu černošské dívky, jejíž původní vyšetřovatelé dnes sedí ve vysokých policejních funkcích a rozhodně nemají zájem, aby někdo odkrýval jejich tehdejší přehmaty.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Closers , 2005

VendulaB
06.02.2024

H. B. se konečně vrací zpět k policii. Super příběh, reálně působící, mající spád, žádné přehnané násilí či brutalita. Opět skvělá tradiční marická detektivka.

konicekbily
28.08.2023 5 z 5

Harry dostal šanci (snad poslední) vrátit se k policii v LA. A podle mne se jí zhostil velice dobře, neplechu nenatropil a skvělý scénář autorův naplnili s kolegyní k mému plnému uspokojení!

Luigi1
22.02.2023 5 z 5

Případ Henry opět nezklamal

mi-380
11.04.2021 4 z 5

Bosch 11 mi snad zregeneruje čtenářské buňky, několika nevhodně zvolenými knihami v poslední době zle postižené. Zatím jsem v téhle Connellyho sérii skákal z pěti hvězd na čtyři a rychle zpět na pět.
Bosch je znovu po třech letech u policie a jako nejstarší nováček se stává členem oddělení Q. Tak by to alespoň nazval Jussi Adler-Olsen, který možná právě zde našel inspiraci (Ženu v kleci vydal až v roce 2007). Šéf mu hodí na krk starý a nevyřešený případ mrtvé studentky Rebeccy. Proč se před lety odfláklo vyšetřování? Bosch a parťačka Kiz Riderová jdou jako buldoci po vyhaslé stopě, Bosch je ve svém živlu, jenže jeho svérázný způsob práce přináší nejen výsledky, ale i neklid, konflikty, a malé katastrofy, zvlášť, když se na scéně nečekaně objeví starý známý velitel Irving.
Tahle nejednoznačnost, tvrdost a paličatost hlavní postavy mi, spolu s přesvědčivostí a nesporným spisovatelským umem, Connellyho detektivky zvedá vysoko nad průměr, což mohu potvrdit i tentokrát, zvlášť když si autor znovu nevystačil jen s jednou pointou. K regeneraci čtenářských buněk došlo - na 85 % (aktuálně 102 hodnotících s průměrem 89 %).

WaN635
30.12.2020 4 z 5

Další příběh z Harrym Boschem a opět skvělý. Břitký, neúplatný, zkrátka takový jakého mám ráda :) . Ubrala jsem půlku hvězdy za odhalení vraha před koncem :)

mysce
17.09.2020 5 z 5

Harry Bosch se vrací z výslužby k policejní jednotce na oddělení nevyřešených případů. Harry a jeho staronová parťačka Kiz se po hlavě vrhají do odloženého případu vraždy šestnáctileté středoškolačky Rebeccy a pomalu mu začínají přicházet na kloub.
Zajímavý příběh, Harry opět naráží na svého odvěkého nepřítele Irvinga, což děj jaksepatří okoření.
Odtrhnout se od čtení je téměř nemožné a dávám pět spokojených hvězd.

harena
22.02.2020 4 z 5

Tentokrát se mi příběh zdál zdlouhavější, zápletka trošku méně zajímavá, ale pořád to byl náš čestný a neúplatný Harry Bosch. Spolu s Kiz teď pracují a budou pracovat na starých případech. Vraha jsem neuhodla, bylo to pro mě velké překvapení. Stále je to dobrý detektivní thriller.

March
22.06.2019 4 z 5

Uz je to starý dobrý Harry, když je detektivem, tak se mi líbí víc....i kdyz nevím proč. Řešení starých případů mám v oblibě.....vraha jsem neodhadla. Doporučuji číst knížky postupně.

syskas
29.03.2019 5 z 5

Parádny návrat Boscha k polícii. Tento raz som tušila, kto je vrahom.

Erzetka
31.01.2019 5 z 5

Opět výborný Harry Bosh. Nezklamal. Kdo také nezklamal je Irving, ó jak mě ta osoba vytáčí - má moc, ukazuje charakter a další knihy budou jistě minimálně zajímavé. Korupce kvete v každé době, ať už šéf nebo právník, s**ně se najdou všude. Ale Harry se nedá a to se mi líbí.

moudivlacek
13.01.2019 5 z 5

Skvělý návrat Harryho do řad policie na oddělení starých nevyřešených případů. Ze začátku jsem měla tušení, kdo by mohl být vrahem, ale minula jsem těsně, i když se ukázalo, že nakonec vrahem i on byl.
Každopádně je tu nadhozena tehdejší liknavost vnitřního oddělení a Irvinga a jejich machinace, na které doplatila tehdy zavražděná dívka, a po čase i další člověk. Harry si musí zvykat pracovat znovu s Kiz, ale dle mého se skvěle doplňují.
Motivem byla zakázaná a odvržená láska.
Moc se těším na další setkání s Harrym a jeho dalšími případy.

Lmslaver
02.09.2018 5 z 5

„Výš co znamená, když má případ vysoký říz?“
„Jo to znamená, že v něm mají prsty lidi z vedení.“

Harry Bosch se vrací k policii a vrhá se střemhlav do řešení sedmnáct let starého případu vraždy mladé dívky. Není spokojen se špatně odvedenou prací detektivů, kteří na případu pracovali před lety a už vůbec není ochoten přijmout fakt, že při vyšetřování narazil na stopy špinavých praktik policejního vedení, kteří si tehdy razili kariérní cestu vzhůru. Bosche prostě nezastaví nic a nikdo, aby dopadl vraha.
Connelly odvedl opět skvělou práci a předkládá nám výborný detektivní příběh, ve kterém jsem do poslední chvíle netušil, kdo je pachatel.

Lolila
27.03.2018 5 z 5

Connely nesklame. Opäť výborná detektívka.

minirock
22.11.2017 5 z 5

Harry Bosch si odpočinul pár let v penzi ale začalo mu být smutno a tak se hlásí opět do služby. Je přidělen s parťačkou Kiz Riderovou na jeden starý nevyřešený případ vraždy mladé míšenky a pouští se do akce. Na základě výsledků DNA se zdá, že případ bude brzy vyřešen ale zdání klame. Na konci opět nečekaný zvrat ve vyšetřování a Harry i Kiz jsou rázem na začátku. Naštěstí Harryho zkušenosti a zarputilost slaví úspěch a pachatel je vypátrán. Opět skvělé čtení, těším se na další díl.

švícko
16.10.2017 4 z 5

Kniha se mi ze začátku zdála taková slabší, ale změnilo se to (čekal jsem to). Mohu tedy knihu doporučit všem, co mají v oblibě tohoto autora.

KaiShun
23.06.2017 4 z 5

Tentokrat zadne prekvapeni, skvele se cetla ale na ostatni dily ztraci

ivoiro
03.03.2017 4 z 5

Příjemné čtení, které mě drželo až do konce. Rád si přečtu i další díly této série.

DickBach
03.08.2016 5 z 5

Výjimečná kniha této série. Harry se vrací k LAPD a světe div se, tentokrát nesbalí žádnou skvělou kost. :o) Opět rychlé, akční, zvratové a tvrdé. Chtěla bych to vidět v telce - tetováž musela být luxus. :o) :o) :o)

ŽanKaa
11.11.2015

Fantastická kniha.Páčilo sa mi,že sa v nej vyšetruje starý,nevyriešený prípad.Harry opäť nesklamal.Knihy s ním sú najlepšie.Obľúbila som si ho.

dikobraz
20.01.2015 5 z 5

Ano, po dlhej dobe opat Harry vs. Irving. A prekvapujuci zaver, kde jeden tazky kaliber padne. Harry sa vracia k LAPD, k odlozenym pripadom. Najprv som sa bal, ze to bude nuda, stare pripady. Ale nie, kdeze. Stary pes aj tentokrat ide za svojim ako buldog a vsetko vybavi. Koniec trochu predvidatelny, ale to mi vobec neprekazalo. Harry, nesermuj zas tym odznakom, klidek.