Zářivý anděl

Zářivý anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297805/bmid_zarivy-andel-wmU-297805.jpg 4 39 10

John Corey série

< 7. díl

Po střetu s nechvalně proslulým jemenským teroristou známým Panter odešel John Corey od protiteroristické operační skupiny a vrátil se domů do New Yorku, kde přijal zaměstnání u Diplomatické dozorovací služby. Ta je sice považována za „oázu klidu“, Corey je ovšem rád, že se vymanil z moci FBI a její ubíjející byrokracie. Zároveň si nicméně uvědomuje něco, čeho si nejvyšší americké kruhy dosud nevšímají: velice akutní hrozbu představovanou novým rozmachem Ruska. Sledování ruského špeha Vasilije Petrova, kryjícího se za diplomatickou funkci při OSN, zdánlivě představuje pouze další rutinní úkol, když však Petrov záhadně zmizí z večírku ruského oligarchy na Long Islandu, nabere operace dočista jiný spád. Co a proč Rusové chystají? Podaří se ruského špióna najít a zastavit, než bude pozdě? Nebo Corey konečně narazil na soupeře, kterému nestačí? Schyluje se k nejničivějšímu útoku, jaký kdy Amerika zažila... DeMillův mrazivý a prorocký román proniká pod povrch nové studené války... a v hledáčku teroristů se znovu ocitá Manhattan.... celý text

Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Radiant Angel , 2015

likaf
13.07.2021 5 z 5

Poslední díl...bude se mi po Johnovi stýskat. Kniha byla krátká, plná napětí.

ThomasRuhe
06.06.2021 4 z 5

Když hodnotím příběh samotný, tak mi vychází jako solidní průměr. Takže asi za tři, protože opravdu nemám výraznější námitky k celému průběhu děje. No a jednu hvězdu navíc dostane samotný John Corey, jehož pasáže jsou vtipné i za velice vážné situace. Čtení příběhu z jeho pohledu mě hodně bavilo. Výsledek je tedy na 4/5.

Jindriska70
25.06.2018 3 z 5

Trochu rozvláčnější začátek, ale pak se příběh dostane do tempa a čte se velmi dobře. Jako vždy bych trošku utlumila neustálé vtipkování hlavního hrdiny, kterého je tolik, že by je snad jeden člověk v takovém sledu ani nedokázal produkovat :-). Ale jako odpočinková četba dobré.

Lolila
16.03.2018 4 z 5

Slabší diel, trochu neuveriteľný, ale aj napriek tomu sa čítal dobre. John je sympatický týpek so svojským humorom a potrebou vytvárať si vlastné pravidlá:-). Taká oddychovka, kde cieľom je nájsť a zneškodniť malú atomku:-).

JIC
28.12.2017 5 z 5

Knizka mne bavila az na ten konec, ktery se mi zdal ponekud od autora zanedbany.

karel0684
09.02.2017 4 z 5

Po tom co se John vrátil z Jemenu byl uklizen na klidnější místo. Jenže to by nebyl John, aby si i tady díky své mu instinktu, či paranoie, vytvořil případ...
A to by nebyl John, kdyby nešlo o něco velkého. Respektive o takovou malou atomovku...
Děj má spád, je plný docela vtipných hlášek. Bohužel mi přišel trochu přitažený za vlasy. A taky by mne zajímalo, jak moc návodný pro teroristy je.

Hella
27.12.2016 3 z 5

Předcházející příběhy "coreyovky" jsou myslím mnohem lepší. U téhle jsem se půlku knihy pekelně nudila a popis ruské "motivace" mě uspal úplně. Nicméně John a jeho hlášky - to je prostě boží pokaždé.

Channach
03.12.2016 4 z 5

Za mě určitě překvapení. Autora jsem četla poprvé. Velice čtivé, mělo to spád. Dala bych 4,5 hvězdičky. :-) Více v mé recenzi v záložkách na serveru Chrudimka.cz

enkibb
24.10.2016 4 z 5

Prvni 2/3 vyborne a hodne Corey-ovske, posledni 1/3 nabira vysoke tempo a zaroven ztraci na kvalite. Zda se mi ze autor pribeh hodne uspechal. Nekde mi tam schazi dalsich 300 stranek ale po porovnani s orginalem jsem si overil ze to neni kraceno a'la Reader's Digest vyber. Velika skoda nevyuziteho potencialu.

PočetBook
17.10.2016 3 z 5

John Corey opět likviduje atomovku, kterou se nyní snaží v USA odpálit Rusové (na rozdíl od "odvetného úderu", kde se ji v USA snaží odpálit sami američani). A stejně jako amíci v odvetném úderu se to chystají svést na islamisty. Tenhle díl mi přišel napsaný výhradně kvůli honoráři. Corey už netrousí tolik vtípků a děj celkem svižně odsejpá, jenže celé je to takové hodně málo uvěřitelné. Od zápletky až po její závěrečné vygradování. Nenudil jsem se, zato jsem si skoro ukroutil hlavu :-)

Nelson DeMille
americká, 1943