Lolila Lolila komentáře u knih

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Tentokrát trojica hrdinov rieši prípad vo Viedni. Stein, Barbarič, Jaroš - hlavné postavy, ktoré sú povahovo odlišné, navzájom sa dopĺňajú, čo robí dej ešte zaujímavejším. Znovu skvelé čítanie, žiadna nuda.:-) Opäť dej mal spád, samá akcia...jednoducho super.

18.02.2018 5 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Opäť výborné čítanie. V deji nie je hluché miesto, celý čas sa niečo deje. Aj keď si myslíte, že viete kto za tým všetkým stojí, koniec vás určite prekvapí.

15.02.2018 5 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

Perfektné, originálne. Červenák jednoducho píše výborne. Zaujímavá zápletka, tentokrát sa odohráva v Prahe. Stein, Barbarič, Jaroš -super sa dopĺňajú. Nechýba napätie, vtip, akcia.....

10.02.2018 5 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Aj keď tento diel nemá super hodnotenia, podľa mňa je vydarený a tiež aj napínavý. Vlastne som zvedavá ako to celé dopadne, teším sa na záverečnú časť. Hlavných hrdinov "vyhodilo" do rôznych svetov, kde už ani netušíte, ktorý svet je ten "pravý":-), ale je zaujímavé sledovať ich putovanie k Veži (všetky časti série sú úplne iné, výnimočné). No úplne super je, že autor sa sám zapracoval do príbehu.

04.02.2018 4 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Skvelá detektívka zo slovenského prostredia. Zaujímavé prostredie, postavy, zápletka - stále sa niečo deje. A samozrejme prekvapujúci koniec. Určite stojí za prečítanie.

02.02.2018 5 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Opäť niečo iné a samozrejme výborné. Scifi, fantasy alebo western? Výborne spojené všetky prvky a vyšlo z toho super čítanie:-) Som zvedavá ako to celé dopadne.

23.01.2018 5 z 5

Olej a mramor Olej a mramor Stephanie Storey

Pekný príbeh, kde je zobrazená rivalita medzi Michelangelom a Leonardom da Vinci v krásne zobrazenej Florencii. Škoda, že autori musia využívať v deji viac fikcie, keďže sa neuchovalo veľa z ich života, hlavne čo sa týka da Vinciho. Michelangelov život je krásne opísaný v knihe Agónie a extáze od Irvinga Stona.

17.01.2018 4 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Bruno Nardini

Pekne spracovaný životopis. Nie je to román. Kniha je napísaná na základe známych faktov z Da Vinciho života, keďže sa veľa dokumentov nezachovalo. Je to pokus o jeho rekonštrukciu. Dej dopĺňa veľa fotiek zo seriálu a tiež krásne obrazy a rôzne kresby.

13.01.2018 5 z 5

To To Stephen King

Čo vlastne povedať? Výborné, prepracované do detailov - postavy, miesta, akcie. To, že minulosť sa prelína s prítomnosťou - vytvára väčšie napätie. Postupne sa odkrývajú tajomstvá a hrôzy v meste, jednotlivé osudy detí a priebežne aj dospelých. Koniec je tak trochu prekvapivý, ale no čo už:-). Proste King je majster svojho žánru.

09.01.2018 5 z 5

Mesto kostí Mesto kostí Michael Connelly

Zaujímavá časť, tentokrát viac vyšetrovania ako akcie. Páčia sa mi Connellyho knihy - fajn detektívky.

28.12.2017 4 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Zaujímavý skok do minulosti. Zrazu sa ocitnete v úplne inom svete, s inou partiou priateľov. Opäť viac vysvetľuje správanie Rolanda a jeho dôvodom dostať sa k Veži. Skvelé rozprávanie.

17.12.2017 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Opäť výborná detektívka. Milá slečna Marplová, krásny a tichý anglický vidiek, veľa podozrivých (ako to zvykne byť v knihách A. Ch.) :-) a koniec, ktorý vždy prekvapí. Čo viac si môže čitateľ priať?:-) Je to klasika.

09.12.2017 5 z 5

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Mám rada Reachera, ale táto časť bola slabšia. Začalo to dobre, ale potom stále pobehoval medzi dvoma mestami, stále niečo hľadal a nevedel čo, stále preratával vzdialenosti:-)....., ale aj napriek tomu prečítam ďalšie časti série:-)

03.12.2017 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Výborne napísaná kniha! Síce niekedy som mala pocit, že je to trochu prehnané, prekombinované a neuveriteľné, ale nevadí. Hneď ako začnete čítať, kniha vás už nepustí. Minier vie navodiť atmosféru. A záver prekvapil.

29.11.2017 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Výborné pokračovanie Temnej veže. Postupne sa odhaľuje nevysvetlené z predchádzajúcich častí, teším sa na pokračovanie. Dej oživil aj nový člen partie - Ochu:-). Jednoducho - King je "pán spisovateľ".

25.11.2017 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Kniha sa veľmi dobre a rýchlo čítala, autor vie navodiť atmosféru. Určite by sa dalo niečo vytknúť (niekedy nezmyselné správanie Servaza...), ale neubralo to z napätia. Dej má spád a nechýbajú prekvapivé zvraty. Určite prečítam aj Tmu, keďže niečo ostalo ešte nedopovedané.:-)

25.11.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Aj napriek tomu, že Servaz je "netypický" policajt (nevie strieľať, bojí sa výšok, rýchlej jazdy a pod.) :-) a niektoré časti boli tak trochu neuveriteľné, kniha ma zaujala, dobre sa čítala. Mrazivé prostredie, atmosféra francúzskych Pyrenejí, stále sa niečo dialo,....prečítam aj ďalšiu časť.

18.11.2017 4 z 5

Lamentace Lamentace Christopher John Sansom

Ďalší skvelý príbeh s hrbatým právnikom. Matthew sa opäť zapletá do intríg na kráľovskom dvore. C. J. Samson výborne opísal atmosféru na dvore pomaly umierajúceho Henricha VIII., boj o moc medzi rodinnými klanmi, intrigy, korupciu....
Dúfam, že sa dočkáme pokračovania, tentokrát v službách inej vplyvnej osoby?:-)

13.11.2017 5 z 5

Temnější než noc Temnější než noc Michael Connelly

Trošku slabší príbeh.... a menovec na obraze a už je podozrivý?...Rýchle obvinenie...Ale aj napriek nejakým výhradám patrí Connelly k výborným autorom. Určite prečítam ďalšiu jeho knihu:-).

02.11.2017 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Táto časť bola oveľa lepšia ako predchádzajúca. Celkovo - originálne, napínavé, vtipné, mysteriózne....

27.10.2017 5 z 5