Vlci z Cally

Po vrcholném utkání ve skleněném paláci s Rolandovým dávným známým (Flaggem nebo Martenem… nebo – možná – Maerlynem) se čas opět změnil. Cestovatelé pochopili, že někdo – nebo nějaká síla – je přenesl řidinou zpátky na stezku Paprsku. Poblíž, na větvi stromu, byl připíchnutý vzkaz od bytosti, kterou Roland málem v paláci zabil. „Vzdejte se Věže. To je poslední varování.“ Opravdu k smíchu. Roland by se Věže nevzdal, stejně jako by nezabil Jakeova ochočeného brumláka a neupekl si ho k večeři. Nikdo z nich by se nevzdal Rolandovy Temné věže. Bůh jim pomoz, zůstanou v tom až do konce. Vlci z Cally jsou pátou knihou z celkem sedmi knih tohoto dlouhého příběhu. Pistolníci se opět vydávají na cestu za Temnou věží. Nečekaně je vyhledají vesničané, kteří je požádají o pomoc a úlevu, neboť jsou sužování bytostmi, jež se nazývají Vlci. Je způsobem pistolníků z rodu Eldova, že žádost o pomoc neodmítnou. A zdánlivé zdržení může znamenat další kus po cestě Paprsku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52603/temna-vez-vlci-z-cally-GiJ-52603.jpg 4.6905

Temná věž / Temná veža 5.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Beta-Dobrovský

Wolves of the Calla, 2003

Kniha Vlci z Cally

Blaufik

Odkaz na sedm statečných, nebo předchozí Kingova díla, už je jen takovou třešničkou na dortu, kterého se rozhodně nepřejíte.
I když se přiznám, že jsem měla z knihy strach, zvláště poté, co jsem úplně propadla předchozímu dílu, tak jsem si přišla na své a těším se, jak bude putování za Temnou věží pokračovat.

Faustka

Kdyby ta Callahanova upíří odbočka, nebyla tak natahovaná. Takhle jsou to čtyři poctivé "hopala." Sai Kingu, říkate něco..? .... To je dobře!

Cojavim

Líbilo

n.ezn.amy

Pátý díl fenomenální ságy Temné věže. Ve vesnici Calla Bryn Sturgisu se rodí dvojčata a jednou za čas přijdou Vlci a odnesou jedno z dvojčat, aby poté vesničanům dítě vrátili, ale naprosto mentálně vygumované. Vesničané požádají poutníky o obranu před Vlky, ale můžou si oni dovolit zdržení? Na druhou stranu, oni jsou pistolníci a ti musejí pomoci, když jsou požádání o pomoc. Skvělý díl, který je podle mě tak trochu poctou westernům a hlavně Sedmi samurajům/Sedmi statečným, kdy poutníci musí ubránit vesnici proti nájezdníkům. Líbilo se mi setkání s otcem Callahanem, který se vyskytoval v Kingově knize Prokletí Salemu. Je úžasné, jak King propojuje své romány. A já říkám Díky sai

MíšaS.

Hvězdička dolů za některé zdlouhavé pasáže, někdy je prostě méně více.
Jinak opět skvělé čtení a už se nemohu dočkat až se vrhnu na další díl.

danny_21
28.12.2020

Páté putování Středosvětem zavede poutníky do vesnice Cally, kterou jednou za pár let sužují nájezdy "Vlků", kteří ze záhadných důvodů odnášejí domorodcům děti, respektive jedno z páru dvojčat, které potom vrací použité zpět jako dementní přerostlé trosky. Naštěstí je kousek od stezky Roland a jeho pistolníci, takže spása je nadosah, stačí jen požádat a nechat si ulevit od trápení. Ve vesničce se setkají nejen s dalšími výtvory společnosti Central Positronics, ale také s překvapivým ale Kingovým čtenárům znamým, obyvatel a dalším cestovatelem mezi světy, fotrem Callahanem a některým ostatními, už představenými postavami. No a aby toho nebylo málo, milá Zuzanka má překvápko, které se chystá Steve představit v následujícím díle - kde si ale nemyslím, že bude zpívat veselím :-) Rozhodně o dost povedenější díl než Čarodej a sklo, který kvalitou nakročil zpět k nadprůměru, nicméně si dokážu představit redukci o pár desítek stran a ty archaické račiž a děkovačky na x způsobů bych oželel - navíc mám trochu obavy z toho, jestli se povede uspokojivě tato sága zakončit. "Za nás mluví olovo, pane" - 80 %

Deia
06.11.2020

Táto časť má vyše 600 strán, ale prečítala som ju naozaj rýchlo. Dej bol opäť napínavý a rýchlo ubiehal. Všetky postavy sú sympatické, jak tie hlavné, tak aj tie vedľajšie, hlavne otec Callahan s ktorým sme sa mohli stretnúť už v knihe Prokletí Salemu (musím si to znova prečítať). Čo ma trošku mrzelo je to, že v podstate celú knihu sa rozpráva o vlkoch a bitka s nimi je potom iba na pár strán. To v konečnom dôsledku až tak nevadí, pretože aj zvyšný dej je zaujímavý, len podľa názvu som to čakala trošku dlhšie. Tiež mi trošku vadilo, že King svojím postavám stále „nakladá“ – nielen, že musia doputovať k Temnej veži, čo zjavne nie je až také jednoduché, ale stále im pribúdajú aj nejaké osobné problémy, hlavne chudinke Susannah. Ináč sa mi veľmi páčilo Callahanovo rozprávanie a vlastne aj celá kniha a neviem sa dočkať ďalšej časti.

Lanley
11.09.2020

Po předchozím nádherném díle jsem ani nevěřil že jde hranici "dokonalosti" ještě posunout. I když mě trochu mrzí, že neznám příběh Prokletí Salemu, vůbec to nevadilo. Celý příběh je neskutečný a závěr knihy je tak strhující, že jsem nespal ani nejedl abych věděl jak bude pokračovat dál!