Čaroděj a sklo

Konečně se Stephen King vrací dlouho očekávaným čtvrtým dílem k sérii Temná věž. Roland, poslední pistolník, a jeho družina těsně vyvázli z jednoho světa a vstoupili do dalšího. Právě zde svým druhům Roland vypráví dávný příběh jedné lásky a dobrodružství, ve kterém hraje hlavní roli pozoruhodná žena – Susan Delgadová. Čaroděj a sklo je strhující vyprávění plné šokujících obratů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/52_/52601/temna-vez-carodej-a-sklo-pTO-52601.jpg 4.5901

Temná věž / Temná veža (4.)

Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Wizard and Glass (1997)

Kniha Čaroděj a sklo

Adam99

Tenhle jediný díl se mi nikde nedaří sehnat a jsem z toho už zoufalý :( ... :D

Faustka

"Láska je láska, když choděj kluci s holkama" .. a tak nějak podobně. Jo, a jen pro pořádek. Pohltila mě Řidina a je to vážně síla! A než zakopnu o nějaký natuty značkový, červený (ještě k tomu) střevíce. ... To si teda počkám. Tak zatím, lidi. :-)

jaroiva

Začátek mě bavil asi nejvíc. Hádanky a tak... Postupně se vrací příběh zpátky k nekonečnému putování, i když s občasnými zajímavými kousky. Už to ale nebylo tak nudné jako předešlé díly, jen strašně dlouhé.

Kubajzz

Pěkné čtení, líbila se mi.

Butch-core

Zde už se v rámci ságy "Temná věž" začíná naplno odvíjet velký příběh. Řekl bych, že pro dnešní dobu jsou jemu podobná vyprávění důležitá. Jde o romantický plamínek uprostřed temně roztříštěné praktické současnosti. Kým jiným je Roland než samostatně uvažujícím individuem majícím hodnoty a zásady jsoucí spásou i prokletím. Je bytostí přesvědčenou, že co je pro ni ryzí, to je neopustitelné, byť je to pro ni zároveň bolestivě a krutě fatální? Krása, nevyhnutelnost, běsy a povahová čistota, to jsou jmenovatele, na nichž stojí poutavé vyprávění z pistolníkova mládí, doplněné o dle mého skvělý, a především originální úvod s hádankami vášnivě pohlcující snad každého čtenáře, který čtvrtou knihu z vlastních pohnutek otevře.

hardrock

Ine, ako 5* sa neda ;)

Karnager

začátek téhle knihy byl pro mne vlastně koncem knihy předchozí. Samotná kniha čaroděj a sklo byl pro mně vlastně příběh o dívce, která seděla v okně.. a příběh to byl dobrý. HROMU STROM!

pavel.2

Romantika mě tu tedy neoslovuje, ale když už se do Temné věže člověk začte, tak to zkousnu :-)