Zásah

Zásah https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3323/mid_zasah-lru-3323.jpg 4 287 34

Jack Reacher série

Jedenáct dní příprav vyústí v osmivteřinový úder přímo do srdce nepřítele na divokém atlantském pobřeží v Maine. Nic však neprobíhá tak, jak si představoval. Co přesně proudí do Států před portlandské doky? Kdo mu pomůže a kdo zradí? Hodiny začínají odtikávat. Dva dny na území nepřítele jsou nebezpečné. Tři smrtelné. Čtyři znamenají sebevraždu. Jack Reacher však pátrá ještě pátý den... Prvních osmdesát stran rukopisu vyvolalo v New Yorku nelítostnou dražbu, což opět dokazuje, že existují autoři, knihy a postavy avšak jen jeden Jack Reacher. Jeden z nejúspěšnějších britských autorů thrillerů vytvořil výborné dialogy, hlavu neztrácejícího hrdinu a zápletku, která vás udrží v bdělém stavu až do konce rozednění.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Persuader , 2003

TeaPeter
04.07.2023 4 z 5

Velmi povedený thriller. Jen konec byl tak splašený, že nevím, jak to Jack vlastně všechno oběhal a objezdil. Být superhrdina je často těžká a nevděčná práce. Je škoda, že Jack na konci rozerve osobní vazby a zůstane sám jako vítr. Susan by byla skvělý parťák i do dalších dílů. Bude mi chybět.

Dandy1
11.05.2023 2 z 5

Tento díl mě nebaví. Jako by to napsal někdo jiný. Chybí akce, napětí... Chybí mi ty krátké stručné věty a střídání kapitol, kdy člověk musí číst dál a dál, dokud se nedozví, jak to dopadlo.

Luigi1
12.04.2023 5 z 5

U tohoto dílu jsem se vůbc nenudil

Merlin_CZ
01.05.2022 5 z 5

Fajn napínavý další díl Jacka Reachera. Tentokrát v utajení

faba
02.04.2022 4 z 5

Lee Child se s tím nemazlí! Od první stránky začne a neskončí dokud se vše nevyřeší k plné spokojenosti Jacka Reachera. Jako by mu Reacher napovídal, co a jak má psát :-)
Jedna s těch lepších, a tady se nebojím říci, výborná kniha.

Haduwig
10.01.2022 5 z 5

I když vím, že to Reacher musí přežit, protože se jedná sotva o začátek série, stejně jsem se o něj několikrát opravdu bála. Takový mistr napětí Child je.

HonzaT
04.10.2021 3 z 5

Docela čtivé. Postava Paulie byl nejlepší

hana4834
12.06.2021 3 z 5

Celkem slabý díl ale i tak čtivý

careras.c
25.01.2021 5 z 5

pěkné čtení...

mysce
25.09.2020 5 z 5

Příběh, ve kterém se Jack Reacher stává tajným agentem, aby se mohl pomstít, je skvělým návratem k první knize série: „Jatka“.
Reacherova posedlost a jeho osobní výklad spravedlnosti ho přivedou až za hranici fyzické i psychické odolnosti. Prožila jsem s ním chvíle mimořádného napětí a všem milovníkům detektivní četby vřele doporučuji!

trudoš
02.12.2019 5 z 5

Jak mě předešlé Bez slitování zklamalo, tak ze Zásahu se vyklubal nejsvižnější akčňák roku. Hlavní plus je asi v ich-formě vyprávění, kterou autor prozatím použil jen v případě románu Jatka. Co je ovšem pro tenhle díl naprosto specifické, jsou perfektně promyšlená gradace a neodhadnutelný vývoj událostí. Jako by Lee Child schválně strhával zápletku do těch nejméně očekávaným zvratů. Přiznám se, že dlouho jsem nečetl thriller, jenž by takovýmto způsobem nedával hrdinovi ani na minutku vydechnout, natož pak čtenáři. Nejde ale o plejádu krkolomných situací à la Mission: Impossible, protože dějiště či protagonisté nic takového neumožňují. Nějaké mokřady, vrchoviny a otevřené oceány k cirkusovým kouskům právě nevybízejí, přitom adrenalin příběhem doslova tepe. Je tu sice pár momentů, kdy je znát, že si spisovatel kope malou domů, jenže pokaždé je člověku jasné, že jakékoliv jiné řešení by roztříštilo konzistenci napětí na tisíc kousků. Takže za mě dobrý, lepšího Childa jsem zatím neotevřel.

CharlesWard
05.11.2019 2 z 5

Jatka stále zůstávají nepřekonána. Chvíli (hlavně na začátku,) se to tváří jako napínavá kniha. Pak bohužel Lee klasicky zpomalí a 3/4 knihy se táhnou jako žvýkačka. V závěru se "nečekaně" kniha opět rozbíhá, ale jak tu zmínili už jiní, celý konec je notně přitažený za vlasy. Škoda.

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Tak mám sedmý díl za sebou a opět strhující zážitek. Čím déle bude pokračovat vyšetřování, tím je to více nebezpečnější.

Reacher81
05.01.2019 5 z 5

A další díl mám za sebou. V průběhu dílu jsem si uvědomil, jak název knihy a opravdové zásilky vývozu Becka spolu souvisí. V angličtině se díl nazývá ,, Persuader” stejně jako brokovnice, které byly jedním z vývozů. Možná to je pouze náhoda. Každopádně díl byl zase úžasný. Každým dalšíl dílem mě Reacher uchvátí o něco více!

1amu
07.04.2018 3 z 5

Když jsem se po přečtení nad knihou zamyslel, tak hodnotím jednotlivé třetiny jako +/ -/ +
Řeknu vám, že mi vadilo nejvíc to furtovní šplhání v noci z pokoje dolů - a pak do pokoje nahoru, to bych ještě toleroval, ale ta studená voda ? Nikde jsem nečetl (možná, že se mýlím), že by se Reacher otužoval. Hernajs , vždyť to bylo, zejména ke konci, na nepřežití.
Únos na začátku je vějička na čtenáře, ale start pokračuje v normě. Bez padouchů by byl Reacher nicka. Třeba nás Lee Child v budoucnu, možná na závěr série, překvapí poklidnou story. On i John Grisham tak teď, v u nás vydaném Obchodníkovi tak činí a čte se to také dobře.

pafčaodřeky
28.11.2017 3 z 5

Child umí báječně nastartovat příběh -to abyste se zažrali a vydrželi i tu natahovanou střední část- k očekávanému závěru, který bývá více či méně (to je i tento případ) uvěřitelný. V této sérii spíše průměr.

Aymira
10.08.2017 4 z 5

Zajímavý děj odehrávající se v domě uzavřeném na skalnatém ostrohu nad mořem, kde široko daleko nikdo jiný není. To dodávalo atmosféře na sklíčenosti. Tentokrát se v knize na několika místech prolínaly dva děje - přítomný a minulý, v kterém Jack vzpomínal na jeden dávný nepodařený případ, díky němuž měl velkou motivaci zabít současného zločince. Kniha je proti předchozím jiná v tom, že je vyprávěna z pohledu Jacka, tedy jeho vlastními slovy. Co jiné není, je množství detailních informací o všemožných střelných zbraních, při nichž si jistě jejich příznivci přijdou na své.

konicekbily
05.08.2017 3 z 5

Přehánění je autorovým koníčkem a proto vytvořil postavu neporaziteného "Supermana". Neočekákám náročné čtení, pouze odchychové a tady navíc s těžko uvěřitelným závěrem.

helenkan
01.07.2017 5 z 5

Kdyby to šlo,tak udělím deset hvězdiček. Super.

WeeWar
30.12.2016 4 z 5

Ale jo, klasická Reacherovka. Existujou asi i o fousylilínek lepší, ale zas tady konečně náš supakillaherosolder dostane alespoň trochu na budku:)
Rovné čtyři hvězdy.