Sál smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Margaret Campbellová a Li Jen ve třetím díle čínských thrillerů. V hromadném hrobě v Šanghaji je nalezeno osmnáct znetvořených a rozřezaných ženských těl. Li je na místo činu vyslán, protože objevené mrtvoly mohou souviset se starou nevyřešenou vraždou v Pekingu. Čeká ho pohled na hrůzný zločin, jaký v Číně dosud nemá obdoby. Margaret mezitím musí čelit pochybnostem ohledně složitého vztahu s Lim. Když se po pohřbu svého otce vrátí ze Spojených států, zjistí, že jejich společný život, milostný i pracovní, může být nyní v ohrožení. Mej-Ling, zástupkyně velitele kriminálního oddělení v Šanghaji, s Lim úzce spolupracuje a podle všeho nechce zůstat pouze u toho. Jak může Margaret, „cizí ďábel“, soupeřit se ženou, která je Limu po všech stránkách blíž? Když vyšetřovatelé při pitvách odhalí strašlivé okolnosti šanghajských vražd, s hrůzou si uvědomí, že mají co do činění s nelidským monstrem. Čím déle jsou chladnokrevnému zabijákovi na stopě, tím je jistější, že se budou muset postavit nejen jemu, ale i vlastním nočním můrám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278145/sal-smrti-XmV-278145.jpg 4.3430
Série:

Čínské thrillery 3.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host
Originální název:

The Killing Room, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (91)

Kniha Sál smrti

tinka1974
07. července

Troufnu si říct, že díl od dílu lepší. Opět audio. Už jsem si zvykla na hlas paní Plodkové a pana Myšičky. Zase tu dovídáme hodně o životě Číňanů. Je to nezvyklé a tak rozdílné oproti Evropě

eliska8413
10. června

Protože mobilní verze databáze knih určila Sál smrti jako 2. díl série, měla jsem na začátku dost velký zmatek v ději. I když už mám přečtenou správnou dvojku, tak jsem stejně stále zmatená, jak ty naše hlavní postavy spolu koexistují a proč spolu vlastně jsou.
Zdá se mi, že pan May se rád zbaví vedlejších postav zasahujících do života naší milostné dvojice poměrně brutálním způsobem. Zatím co kniha, to úmrtí narušitele. Obchodování s orgány v Číně je často propírané mediální téma. Jestli se zachází až do takovýchto extrémů nevím, ale tam si dokážu představit snad všechny druhy násilí.
Zdá se mi, že v těchto "starých" detektivkách spatřuji spoustu hluchých míst, možná je to tím, že Kriminálka Las Vegas potom nastavila opravdu vysokou laťku co se týká metod, procesů, detailů a postupů, ale tady se aspoň Margaret dobře vyřádila v lékařských termínech, takže mi to vyšetřování přišlo víc uvěřitelné než předchozí díl.


š.m.i.k
08. června

Toto téma není nic pro mě, jsem "cíťa". Jinak to bylo napínavé, mělo to spád, ze série asi zatím nejlepší díl, ale ten konec se mi vůbec nelíbil. Stačilo by mi ke spokojenosti odstranit posledních 5 vět :) ...připadalo mi to už zase moc "americké". Takže solidní 4*

jaroiva
04. června

Nejhorší z těch tří dílů, které jsem zatím četla. Vůbec mi to nedělalo dobře. Asi si dám před dalším pokračováním oddech a budu číst jen samé pohádky.
Jsem z této knihy slušně vystresovaná. Musím dát plný počet *, přestože, nebo možná právě proto, že je mi dočista fyzicky špatně.

Vlaďkaa4
04. května

Třetí díl série. A je to čím dál tím lepší. Už jsem zvědavá na čtvrtý díl.

Rhodopis
21. dubna

Další pokračování Čínských thrillerů je opět velmi čtivé a napínavé.

Vevericka.eva
28. března

Kvalitní May jako vždy. Závěrečná třetina je naprostá bomba.

konformita
17. března

Toto se mi moc líbilo. Sérii čtu napřeskáčku, podle toho, co seženu a nevadí. Dělá z čínských detektivů a postupů blbce, ale to není můj problém.

1