Sál smrti

Sál smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278145/bmid_sal-smrti-XmV-278145.jpg 4 542 107

Čínské thrillery série

Margaret Campbellová a Li Jen ve třetím díle čínských thrillerů. V hromadném hrobě v Šanghaji je nalezeno osmnáct znetvořených a rozřezaných ženských těl. Li je na místo činu vyslán, protože objevené mrtvoly mohou souviset se starou nevyřešenou vraždou v Pekingu. Čeká ho pohled na hrůzný zločin, jaký v Číně dosud nemá obdoby. Margaret mezitím musí čelit pochybnostem ohledně složitého vztahu s Lim. Když se po pohřbu svého otce vrátí ze Spojených států, zjistí, že jejich společný život, milostný i pracovní, může být nyní v ohrožení. Mej-Ling, zástupkyně velitele kriminálního oddělení v Šanghaji, s Lim úzce spolupracuje a podle všeho nechce zůstat pouze u toho. Jak může Margaret, „cizí ďábel“, soupeřit se ženou, která je Limu po všech stránkách blíž? Když vyšetřovatelé při pitvách odhalí strašlivé okolnosti šanghajských vražd, s hrůzou si uvědomí, že mají co do činění s nelidským monstrem. Čím déle jsou chladnokrevnému zabijákovi na stopě, tím je jistější, že se budou muset postavit nejen jemu, ale i vlastním nočním můrám.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

The Killing Room , 2000

jaroiva
04.06.2021 5 z 5

Nejhorší z těch tří dílů, které jsem zatím četla. Vůbec mi to nedělalo dobře. Asi si dám před dalším pokračováním oddech a budu číst jen samé pohádky.
Jsem z této knihy slušně vystresovaná. Musím dát plný počet *, přestože, nebo možná právě proto, že je mi dočista fyzicky špatně.

Vlaďkaa4
04.05.2021 5 z 5

Třetí díl série. A je to čím dál tím lepší. Už jsem zvědavá na čtvrtý díl.

Rhodopis
21.04.2021 4 z 5

Další pokračování Čínských thrillerů je opět velmi čtivé a napínavé.

Vevericka.eva
28.03.2021 5 z 5

Kvalitní May jako vždy. Závěrečná třetina je naprostá bomba.

konformita
17.03.2021 5 z 5

Toto se mi moc líbilo. Sérii čtu napřeskáčku, podle toho, co seženu a nevadí. Dělá z čínských detektivů a postupů blbce, ale to není můj problém.

rezzba
04.03.2021 4 z 5

Čínská série se hodně povedla.

daniela8398
31.01.2021 5 z 5

Příběhy detektiva Li jsou fajn.

sgjoli
31.01.2021 4 z 5

Sál smrti se vyznačuje stejnými atributy jako předešlé dva díly série. A já si čtení opět užila.
I zde najdeme pomalejší rozjezd, pozvolné tempo vprostředku a poté svižný akční konec. U této série určitě nečekejte, že budou knihy svištět od samého začátku. Knihy z této série to své tempo záměrně nabírají pomalu a zvolna.
Stejně tak se tu opět objevují střety čínské a americké kultury, které si jsou na hony vzdálené. A jak obtížné může být tyto dva světy skloubit, když se do sebe zamilují Číňan, který by nedokázal žít v Americe, a Američanka, která se snaží vybudovat domov v Číně, ač jí to jde jen ztěžka.
Co se žánru týká, pro mne tato série hodně balancuje na pomezí detektivky a thrilleru. A byť se série jmenuje "Čínské thrillery", pro mne to dost často sklouzává spíše k detektivce.
Zápletka samotná se zabývá vraždami, které jsou sice ve své povaze velmi brutální, ale líbí se mi, že May nechce za každou cenu šokovat. Nepopisuje brutalitu a násilí záměrně, nijak se v tom nevyžívá, jak to mají ve zvyku někteří jiní autoři. Velmi silně se tu také klade důraz na policejní vyšetřování a jeho průběh, což asi ne každý ocení, ale May to má vždy vykonstruované velmi precizně a to mne baví.
Hodně se zde řeší postavy Margaret a Liho - jejich osobní životy, myšlenky, pocity. A také vztah mezi nimi samotnými. Byť se navzájem milují, pro svoji kulturní rozdílnost stále narážejí na překážky. Autor to ale vykresluje způsobem, díky kterému tato vztahová linka nepůsobí plytce nebo lacině. A to se mi hodně líbí.
Peter May opět nezklamal, opět mne to bavilo a těším se na další díl.

martina2540
25.01.2021 5 z 5

Mám moc ráda čínské thrillery Petera Maye a ani tento mě nezklamal.

Jenda75
21.01.2021 4 z 5

Kniha mě nadchla. Velmi dynamický průběh vyšetřování.
Knihu doporučuji.

Katania
06.01.2021 4 z 5

Drsnější případ a také zkouška vztahu pro hlavní hrdiny. Líbilo se mi to.

asam
17.10.2020 4 z 5

Dost drastické.

Malarkey
14.10.2020 5 z 5

Přítelkyně mi odjela na několikaměsíční stáž do Číny, navíc v této době. Čím jiným tedy rozjet čtecí epopej, než právě třetím dílem Čínských thrillerů od Petera Maye, která ve dvou předchozích dílech byla skvělá, ale pokaždé jsem měl problém s tou neskutečně hysterickou Margaret, které bych v některých momentech nejraději dal pětník a poslal jí někam do Zimbabwe. V Sálu smrti to ostatně není jiné, leč toto je první díl, kterému jsem ve výsledku dal plných pět hvězd. Zaslouží si to. Margaret je Američanka na svém místě, Li s ní má svatou trpělivost. Na druhou stranu se perfektně doplňují a při každém vyšetřování jejich pracovní spojení dává absolutní smysl. Peter May tady nicméně nelenil a představil další globální téma. Veskrze velice zajímavé téma. Proto vlastně útočím s pětihvězdou. Myslel jsem si, že se o Číně něco dozvím a tak mi tu nastínil jeden oduševnělý názor na politiku jednoho dítěte, také jsem si užil epizodu z malé čínské restaurace u večeře, kterou by nechtěl zažít nikdo z nás a svojí přítelkyni v duchu politoval. Nakonec se ale námět přesunul z Pekingu do Šanghaje, u které postupem času zjistíte, že není úplně tak tradiční, jak by se mohla zdát. Celkově ale super, jen na ten Peking si holt budu muset počkat do dalšího dílu. Už teď se ale nemohu dočkat...

Klára90
18.08.2020 4 z 5

Tento díl má zatím nejděsivější námět ze všech 3 dílů. Bylo to jako u předchozích knih napínavé a čtivé, jen ty konce už mě trochu přestávají bavit. Naštěstí “scénář jak ze špatného akčního filmu” se odehrává vždy jen na pár stranách, tak se to dá překousnout.

Česneksmedem
05.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Rád bych ocenil otevřenost, s jakou se dočítáme o tamních poměrech a ideologii, kterou bych rozhodně nechtěl zažít. Chlubit se 5 000 let starou historií je jedna věc, ale u nás na kraji obce máme jeskyni, kde žil člověk neandrtálský, a to je historie ještě o kus starší. Přesto zde nejíme netopýry (a že jich zde máme), nebaštíme ani divoké kočky a hady, natož pak vejce nakládaná do koňské moči. Navíc jsme pro ně s jang-kuej-ć, tedy cizí ďáblové. Docela je také vhodné se zamyslet, co dobrého přináší politika jednoho dítěte. Pár námětů máte v knize. Další hrozná pravda, která je ale docela celosvětová: Mezi policií, politikou a mocí je v tomto městě velice tenká čára.
Kniha je to čtivá a napínavá, takže doporučuji!

Didi15
16.05.2020 5 z 5

Jak už jsem psala, čínská série mě baví, spíš jsem jí úplně propadla. Takže hurá na čtyřku :)
A také musím zmínit, ze barevné obálky jsou opravdu pěkné.

Kizuizi
06.02.2020 5 z 5

Mě se tahle série moc líbí, každý díl doslova hltám. A musím složit autorovi poklonu - daří se mu u mě probudit nesnášenlivost :) minule jsem nesnášela archeologa, tentokrát jsem nesnášela zástupkyni :))) kdopak to bude příště?

Lumír23
17.01.2020 5 z 5

A stejně mě ta série baví...

Verrrunka
19.12.2019 3 z 5

Už předchozí kniha pro mě trochu ztrácela kouzlo, nešlo ani tak o detektivní linku, jako o vztahy a tady se to ještě vystupňovalo. Sice tam bylo nemálo mrtvol, ale zhruba celou polovinu knížky se jen řeší, kdo na koho a proč žárlí. Pro mě je přidaná hodnota prostědí Číny, protože jsem se zase dozvěděla něco o zvycích a životě na druhé straně země, ale co se týče zápletky, tak je to prostě slabé. Celá tahle série je vlastně průměr, ani nevím, co mě tam láká číst další a další díly, ale pravděpodobně to zas zkusím s pokračováním a budu si pak stěžovat na to samé :-)

Chesterton
22.11.2019 2 z 5

Za mě rozlučka s Čínou. Snad i s autorem. Vztahové vycpávky mi přijdou zbytečné až nedůstojné vzhledem k jeho vypravěčským kvalitám. Toto bylo hodně sci-fi.