Sál smrti

Sál smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278145/bmid_sal-smrti-XmV-278145.jpg 4 542 107

Čínské thrillery série

Margaret Campbellová a Li Jen ve třetím díle čínských thrillerů. V hromadném hrobě v Šanghaji je nalezeno osmnáct znetvořených a rozřezaných ženských těl. Li je na místo činu vyslán, protože objevené mrtvoly mohou souviset se starou nevyřešenou vraždou v Pekingu. Čeká ho pohled na hrůzný zločin, jaký v Číně dosud nemá obdoby. Margaret mezitím musí čelit pochybnostem ohledně složitého vztahu s Lim. Když se po pohřbu svého otce vrátí ze Spojených států, zjistí, že jejich společný život, milostný i pracovní, může být nyní v ohrožení. Mej-Ling, zástupkyně velitele kriminálního oddělení v Šanghaji, s Lim úzce spolupracuje a podle všeho nechce zůstat pouze u toho. Jak může Margaret, „cizí ďábel“, soupeřit se ženou, která je Limu po všech stránkách blíž? Když vyšetřovatelé při pitvách odhalí strašlivé okolnosti šanghajských vražd, s hrůzou si uvědomí, že mají co do činění s nelidským monstrem. Čím déle jsou chladnokrevnému zabijákovi na stopě, tím je jistější, že se budou muset postavit nejen jemu, ale i vlastním nočním můrám.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

The Killing Room , 2000

konicekbily
30.07.2016 4 z 5

Kromě bedekru po Šanghaji autor přináší popis rozdílností náhledů na různé části kultur v říši stedu a anglosaské civiizace. Peter si udržuje vysoký standard u svých knih a budu ho číst i nadále.

Lolila
13.06.2016 5 z 5

Výborná kniha a výborný spisovateľ, veľmi zaujímavo napísané. Pre mňa tento diel zo série zatiaľ najlepší. Malo to zápletku, malo to spád. Je zaujímavé sledovať dej v prostredí Číny, kde sú tak jasne viditeľné rozdiely dvoch kultúr. Super kniha.

rodak
12.06.2016 5 z 5

Nádhera ,líbí se mi to každým dílem víc.Sledovat jak to chodí v Číně ,neustálé narážení obou hrdinů na sebe a hlavně výborná zápletka ,napětí i konec.

Eidalon
05.06.2016 4 z 5

Čínské thrillery Petera Maye objevuji až po té, co jsem objevil autora v jeho trilogii z ostrova Lewis. Celkem šest příběhů napsaných v rozmezí 1999 – 2004 autor napsal 10 let před svojí ostrovní trilogií a na knihách je to znát.

Sál smrti je třetím dílem z čínské anabáze, kniha byla dostupná a tak jsem po ni sáhl´, i když bych možná měl číst v časovém sledu. Ale nakonec se zdá, že mne skok přímo na třetí díl zas tak moc neobral o historii předchozích dvou.

Každopádně je Sál smrti něco jiného. Kniha je přímočařejší, více detektivní, méně románu o životě, kde je detektivní zápletka jen okrajová příběhu – tak příznačné pro trilogii z ostrova Lewis. Je to zajímavé srovnání, jak autor postupně „dozrává“, neb ostrovní trilogie je prostě skvělá.

Sál smrti se mne ale také velmi líbil, od četby jsem jen nerad odcházel a knihu zvládl za pár dnů, byť mnoho času na četbu nezbývá. Určitě postupně zvládnu všechny díly, neb Peter May se stává mým oblíbeným autorem.

A ke knize samotné? Ústředními postavami jsou Margaret Cambellová a Li Jen, americká patoložka a čínský detektiv a dále Šanghaj a rozdílné kultury západního a východního světa. Tímto světem Vás autor provádí s lehkostí a jemně servíruje řadu poznatků dvou rozdílných kultur. A to vše s nosnou linkou temného příběhu a vyšetřování brutálních vražď mladých žen, které zdánlivě nic nespojuje . . .

Nakonec je ale vysvětlení vcelku prosté, tématicky nic nového, i když autor čtenáře zaváděním jiných indícií trochu šponuje do neznámého tajemna. Kniha končí, hlavní hrdinové se posouvají pošramoceni na duchu i těle dále, všechny mini příběhy knihy jsou ukončeny. Do tří čtvrtin jste celkem napnuti, pak se to celé rozběhne do rychlého konce s pouhým konstatováním, že zisk, peníze a následná moc je motivace, která nezná slitování a nezastaví se před ničím.

Slušná práce, za mne 4 hvězdy – na ostrovní trilogii to nemá, ale jinak velmi dobré čtení. Když si procházím dílo Petera Maye tak lituji, že jsem ho objevil teprve nedávno. Mohu jen a jen doporučit.

A kterou knihu z jeho zatím 24 vydaných si ještě přečíst? Peter mne zatím nezklamal, myslím, že neděláte špatně, sáhnete-li po kterékoli knize. Ale vývoj je zde znát, proto bych volil začít knihami z pozdější doby, ty jsou zárukou autorovy vyzrálosti a oproštění se chyb rané tvorby.

orchidea
02.06.2016

Skvělá kniha, stejně jako všechny, které jsem četla od mého oblíbeného autora Petera Maye.
Právě tuhle bych hodnotila jako nejlepší z šesti titulů, které jsem zatím od něj přečetla.

Эva
22.05.2016 5 z 5

I když má někdo proti Mayovým čínským thrillerům výhrady, tohle byl zatím nejlepší díl! Nikdy mi nevadila milostná linie příběhu, nerušila mě, naopak, Li a Margaret jsou skvěle napsané postavy a já jim v jejich lásce fandím! May je podle mě jeden z nejlepších spisovatelů svého žánru a jeho zpočátku rozpačitě přijatá čínská serie je díl od dílu lepší. Nemůžu se dočkat pokračování!

Ulala
17.05.2016 5 z 5

Sál smrtí jako třetí díl čínských thrillerů mně sice nenadchl jako první dva díly, ale po pravdě musím říct, že je skvělý. U příběhů, které se prolínají dvěma kulturami si člověk uvědomí, jak nespojitelné tyto kultury jsou. Obsah knihy na toto téma poukazuje v příběhu hlavních hrdinů Liho a Margaret. Myslím, že pozorný čtenář v knize (v knihách ) najde řadu informací o čínské kultuře, samozřejmě kromě napínavého pátrání po pachateli mnohonásobných vražd mladých dívek a žen. Napínavý příběh, čínská kultura, vraždy, láska, to vše stojí za přečtení. Vřele doporučuji a dávám 5 hvězdiček.