Hadohlavec

Čtvrtý díl ze série čínských thrillerů Americká patoložka Margaret Campbellová se vrací domů, kde ji však čeká kamion plný mrtvých Číňanů a konfrontace s vlastní minulostí. Pekingský detektiv Li Jen je poslán na čínské velvyslanectví do Washingtonu, aby zjistil, proč se jeho krajané udusili v uzavřeném chladicím voze v jižním Texasu. Navíc se opět setká se ženou, která utekla z Číny i z jeho života. Dostanou za úkol znovu spolupracovat a přijít na to, kdo stojí za obchodem s ilegálními čínskými imigranty, který vedl k texaské tragédii. Zjistí, že imigranti byli nedobrovolnými přenašeči smrticího nákladu. Li a Margaret, zápasící s démony společné minulosti, se ocitnou v závodu s časem, aby zneškodnili biologickou časovanou bombu, která hrozí, že zničí nejen jejich budoucnost, ale budoucnost celého lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342757/hadohlavec-ve3-342757.jpg 4.1387

Čínské thrillery 4.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Host

Snakehead, 2002

Kniha Hadohlavec

Lamanai

Čtivý to bylo, celkem jsem uvítal změnu teritoria v sérii. Jen těch náhodných setkání je v knize trochu moc. Myšlenka o smrtícím viru napsaná před tolika lety je v dnešním kontextu poněkud alarmující...

tinka1974

Další super poslech. A nechyběla ani facička. To už je tradice v každém dílu. Ani jsem netušila, že v Číně domácí násilí na ruby normální jev. Je to napínavé a zajímavé. Ale protože se jedná o zmutovaný vir chřipky, není to úplně vhodné pro tuto dobu

š.m.i.k

Čínské "thrillery" očividně nepatří k Mayovým vrcholným dílům. Hadohlavec ve srovnání s předchozími na úrovni o dost klesl, ale je pravda, že pořád ještě to nedosahuje jeho nejhoršího "Ochráním tě" :D ...standardní detektivka, takže 3* musí stačit.

jaroiva

WTF? Co to mělo být? Parodie na detektivku?
Margaret už absolutně nesnesitelná, jinak šablona z minulých dílů obtažená jen pastelkou v jiné barvě (už jen samotné to, že fackování Margaret zřejmě považuje za sexuální předehru, mi připadá trapné). Akční konec mi připadal jako z nějaké komedie typu Čtyři vraždy stačí, drahoušku, jako by to ani autor nemyslel vážně a dělal si ze čtenáře srandu.

Od začátku knihy přemýšlím, co se mi vlastně líbilo na těch předešlých dílech.
SPOILER: chodit s hlavním hrdinou nebo hrdinkou je v podstatě sebevražda. Jako jednou, dvakrát to beru, ale opravdu je nutné to opakovat i počtvrté? A aby geniální doktorka nepoznala chřipku od těhotenství?

Moje hodnocení je možná způsobeno tím, že čtu sérii postupně a teď mi už došla trpělivost. Ale asi fakt stačilo. Třikrát znovu uvařenej čaj už mi nechutná.

Vlaďkaa4

Poslední díl ze série, bohužel docela aktuální téma..

dalia1769

Tento cyklus mi vždy připadal od Petera Maye (který je mým oblíbeným spisovatelem) nejslabší. Tento díl je podle mého názoru průměrný - dobře napsaný, nicméně postavy jsou trochu schematické, nedostanem se příliš do hloubky. Ani stále zdůrazňovaná láska mezi Margaret a Lim mi nepřipadá moc věrohodná (to mi nepřipadala ani v předchozích dílech, ale tady v americkém prostředí to ještě jakoby více vyniklo). Nejsympatičtější mi byl Steve a zajímavá a osvěžující byla postava agenta Hryczyka. Naopak čínská komunita zde působí velice nesympaticky. Závěr byl poměrně překvapivý a téma španělské chřipky v dnešní době působí dost znepokojivě.

akdar72

Bez ohledu na to, že je to až příliš nadčasové, vzhledem k aktuální pandemii, May to jistě neočekával, co nastane o pár let později... Bez ohledu na to, že nemám ráda k současné situaci konspirační teorie.... Čtvrtá čínská detektivka je oproti předchozím velmi slabá.

Vevericka.eva

(+ SPOILER) Citace z knihy: „Španělská chřipka byla extrémně nakažlivá. Američané v roce 1918 přestali vycházet z domu. Když už museli ven, nosili roušky. Všechny obchody byly zavřené, veřejná setkání byla zrušena a pohřby zakázány. Odloučenější komunity uzavřely příjezdové cesty do svých měst a vesnic, umístili k nim ozbrojené hlídky, které zastřelily kohokoli, kdo se přiblížil. Vzhledem k dnešní moderní dopravě a množství interakcí by počet mrtvých vystoupal do katastrofických výšin. Bavíme se tu o stovkách milionů lidí. Nemocnice a veřejné zdravotní služby by nestihly situaci řešit. Selhaly by velice rychle. Imunitu by neměl nikdo. Vojáci, policisté ani zdravotníci. Všichni by byli stejně zranitelní. Téměř jistě by následovalo úplné zhroucení zákona a pořádku. Věřte mi, vím to. Následky plošného biologického útoku jsme studovali důkladně.“

Číst tohle během pandemie Covidu je fakt silný kafe. Jinak May jako obvykle brilantní. Oceňuji zejména to, že mě tentokrát doběhl s hlavním padouchem č. 2, poprvé jsem ho neodhalila. Až mi přišlo, že po vrcholu s mandarinkou, pak konec přišel nečekaně rychle.