Vedra

Stopování je nespolehlivým způsobem dopravy. Při teplotě přes čtyřicet stupňů můžete být rádi, když řidič otevře dvířka klimatizovaného auta alespoň na tak dlouho, abyste stačili vklouznout dovnitř. To zjistil Jack Reacher velice rychle. Cestuje ve vražedném vedru texaského léta nekonečnou otevřenou prázdnotou a potřebuje zůstat v pohybu, tak jako žralok na širém moři. Nezajímá ho, kdo mu zastaví. V životě by ho nenapadlo, že to bude někdo jako Carmen. Je sama a řídí cadillac. Krásná, mladá a bohatá. Má malou dceru, kterou sledují neviditelní pozorovatelé. A manžela zavřeného ve vězení, jenž ji bude brutálně mlátit, až se vrátí domů. Pokud ji okamžitě nezabije. Reacher se v nepříjemných situacích vyzná. A odlehlý ranč v okrese Echo, na kterém Carmen žije, jimi oplývá: lži, předsudky, nenávist a vražda. Reacher nedokáže dámě v úzkých odolat. Její rodina ji nemá ráda. Policajtům nelze věřit. Právníci nepomůžou. Kdo jiný by ji mohl zachránit než Reacher?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/4572/vedra-wOZ-4572.jpg 4.4257

Jack Reacher (5.)

Echo burning (2001)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

Honey0105

Tak Reacher opět nezklamal. Když jsem četla před pár lety první knihu o Jacku Recherovi, tak mi přišla neslaná, nemastná - ale nyní mohu prohlásit, že jsem regulérní Reacherovskej fanoušek.
Tady jsem sice tušila už od poloviny, jak to dopadne (a ukázalo se, že jsem se nemýlila), ale na zážitku ze čtení mi to stejnak neubralo. Nemohu hodnotit jinak, než všema pěti.

Reacher81

Opět úžasná kniha. Když jsem si četl obsah tohoto dílu o čem bude, nemohl jsem se dočkat. Byl jsem zvědavý, jak si Jack poradí s případem ženy, která je brutálně mlácena svým manželem. A Jack opět nezklamal. Jack Reacher a spisovatel Lee Child jsou prostě úžasní!

trudoš

Co mi na románech Lee Childa vyhovuje nejvíc je, že každý z příběhů začíná jinak. S tím souvisí i různorodost zápletek, kdy se mění jak charakter, tak koncepce. A protože je Jack Reacher tulák na cestách, lze děj přenést prakticky kamkoliv.
Vedra nás tentokrát zavedou do slunného Texasu, na ranč násilnického zbohatlíka, co má (jak se zdá) jediný cíl - umlátit svou manželku a dceru. Čemuž Jack rozhodně hodlá zabránit. Jenže ne všechno, co se třpytí, je zlato, a bývalému vojenskému vyšetřovateli brzy dojde, že vztahy na Červeném domě jsou trošku komplikovanější...
Jednoduchý thriller z honáckého zapadákova, jehož jedinou vadou na kráse je přílišná Reacherova hrdinskost. Takový americký Mirek Dušín, kdyby měřil dva metry a třicet let sloužil u Strýčka Sama. V některých momentech to působí až komicky, hlavně v porovnání se současným trendem nejednoznačných hrdinů. Přesto báječný relax, který urazí jen v momentě, kdy čekáte něco víc než sympatického ranaře, co zachraňuje krásku v nesnázích.

1amu

Z této knihy jsem si odnesl velice důležitá ponaučení. Tak tedy :
Ponaučení první : tuto knihu číst v zimě a ještě k tomu, když vám špatně topí.Ponaučení druhé : tchyně jako takové jsou všude stejné (pardon - výjimka potvrzuje pravidlo).Ponaučení třetí: když se setkáme s lichvářem (a uspějeme - jedno jak), výtěžek dejte na charitu.
Ponaučení čtvrté : právníci jsou potřební, ale je mezi nimi i dost šmejdů. Ponaučení páté : věnujte se svým dětem, vnukům či pravnukům a pokud to potřebují a vy můžete - pilujte s nimi matematiku, zejména statistiku a geometrii. Reacher je zářný příklad v praktickém využívání během svého květnatého života.
Ponaučení šesté : žena je tvor záhadný a více méně nevyzpytatelný.
Ponaučení sedmé : když stopujete, dávejte bacha kdo vám zastaví.
Ponaučení osmé : když chcete dát nakládačku buranovi, předem si to rozvažte. Jednak nejste z 99% Reacher, ale co je horší - na chirurgii můžete skončit možná vy .
Ponaučení deváté : Pokud nemáte zažitou praxi, nesedlejte koně sami, nemusí to dobře dopadnout.
Ponaučení desáté a poslední: Až třeba někdy dojedete do Texasu, vězte, že jde o obrovský stát a k doktorovi, či na poštu je někdy setsakra daleko !

Jessybelle

Moje druhá "reachrovka" a zas dost dobrá. Jo, Jack má svůj styl. Jsem ráda, když můžu tipovat dle indicií kdo to byl... Těším se na další.

Albina

S Reacherem se setkávám docela pozdě, a tak prostě čtu knihy jednu po druhé. Taky si čtu čtenářská hodnocení a pokaždé se hodnocení pohybují od odmítavých po nadšená. I já mám svůj žebříček obliby a tato kniha je podle mě zatím z prvních pěti nejlepší. Třeba i proto, že se člověk musí rozhodnout, jestli Carmen věřit, nebo ne. Svoje hraje i prostředí texaského venkova, rodinné vztahy, vztahy mezi bílými a Mexičany. No a samozřejmě i děj samotný - evidentně se něco chystá, ale co? A kdo za tím stojí a proč? Kdo lže a kdo mluví pravdu?
Navíc se mi od Childa líbí, že dává čtenáři možnost na základě indicií odvodit pachatele.

konicekbily
10.09.2017

Neřeším, zda to měla být detektivka nebo thriller s nádechem popisu života ve státě Texas. Opět zdařilá pohádka pro dospělé, o dovolené se čte dobře. Když není nic jiného ke čtení, Lee Child mi bohatě vždy postačí.

Aymira
25.07.2017

Za mě trochu zklamání. Téměř po celou dobu jsem moc nechápala, o co v ději jde. Líbilo se mi sice prostředí horkem spalovaneho rozlehlého Texasu, ale už méně postavy a zazivnost příběhu. Jack je Jack, ostatní mi ale byli jedno a nikomu jsem zvlášť nefandila. Neobmekcila me ani mala holčička.

Coolniczka12
12.05.2017

Moje prvni knizka od autora a musim rict, ze urcite ne posledni.
Pribeh o tulakovi, kteremu v horkem pocasi zastavi zena. Prizna se, ze ji manzel tyra a hleda pomoc.
Opravdu chytlavy pribeh, ktery vtahne do deje. Uplne jsem si dokazala predstavit to spalujici horko, ktere umocnovalo cely pribeh. No a Jack Reacher...jeho inteligence, instinkty...proste jsem se zamilovala :)

adlenka
12.04.2017

Tak k tomu mám jediné... Cha! Já to věděla! Nebo alespoň tušila... A Reachera začínám platonicky milovat :-)

orinka3
17.03.2017

Naštěstí venku horko nepanuje, tak jsem se při čtení nezpotila. Ani hrůzou. Četba je příjemná, místy malinko překombinovaná, ale i tak je to solidní detektivka. Trochu mi vadily tiskové chyby. Napsat v detektivce, že se při přestřelce od skály odrazily kukly, mi připadá poněkud absurdní:)

hana4834
14.12.2016

snad nejlepší díl s nesmrtelným a nezničitelným Jack Reacher

pafčaodřeky
31.10.2016

...ten nepříjemný pocit, když si myslíte, že váš neomylný a drsný hrdina naletěl vychytralé vražedkyni...

Lolila
21.08.2016

Znovu skvelý Reacher, pohotový a neohrozený. Tentokrát v horúcom Texase. Príbeh začína pomalým tempom, zamotáva sa a postupnou dedukciou Reacher všetko vyrieši. Má svoju charizmu. Výborná oddychovka.

kalache
15.05.2016

..."Doufej v nejlepší a připravuj se na nejhorší".Dobré životní krédo hlavního hrdiny,jen nevím,zda optimistické nebo pesimistické...

HonzaT
02.12.2015

Škoda, že jsem knihu nečetl v létě. Detektivní dedukčnost Jacka mě opět ohromila. No jo je to náš starej vodrbanej, vysokej a mohutnej a hlavně realistickej...jak o sobě Reacher tvrdí. " Nemyslím, že jsem drsný, jen realistický. "

Loubooker
15.11.2015

Tohle je prvni kniha s Jackem Reacherem, kteru ctu... a dalo by s erici, ze se na ni tesim a nedokazu se od ni odtrhnout. Do ted mne autor odrazoval tloustkou svych knih, ale zde mi to vubec nevadi. Napinave, prekvapive, pro mne super.
Pred casem jsem sice zacal cist jinou knihu s Reacherem jeste, kdyz byl v armade, ale pak se kniha nekam podela a nedocetl. I ta cast se mi mi libila, tak jsem si rikal, ze se casem na Lee Child podivam vice - a stalo se a jsem rad.
Pridano 17.3. 2017: po precteni asi 4 dalsich knih s Jackem Reacherem jsou po mne Vedra porad nejlepsi... prectene rychle, tesice se na dej, cetbu...
Napr. 61 hodin jsem cetl na 3x...

Ivan Kučera
30.09.2015

Ako Bez zľutovania, aj toto je za 70%. Jack Reacher je sympaťák, frajer a macher a mám ťažké podozrenie, že to nebolo moje posledné stretnutie s ním. Oceňujem na ňom to, čo asi všetci fanúšikovia na svete: chladnokrvnú povahu a špičkovú vojenskú minulosť, ktoré ho predurčujú k víťazstvu. Mohlo by sa zdať, že je nuda mať za hlavného hrdinu chlapa, ktorého v podstate vôbec nehrozí nebezpečenstvo. Síce mu môžete spôsobiť pár rán, ale skôr omylom a následne musíte vziať jed na to, že to nerozchodíte a že pomsta Jacka Reachera bude tvrdá ako úder päsťou skúseného boxera. Ale práve jeho neporaziteľnosť mi imponuje, nakoľko som mal vždy radšej príbehy, v ktorých boli strany vyrovnané, než príbehy, v ktorých zlo 90% deja terorizovalo dobro a to sa až na posledných stránkach zmohlo na útok.

Hoci by sa mohlo zdať, že reacherovky nie sú o psychológii, obidve jej obsahovali „postačujúco“. Jediné vyložené mínusy sú asi dva:

1) Ide „len“ o čisto žánrové dielka, v tomto prípade napínavé trilery.
2) Predsa len istá technická zastaranosť (prvé reacherovky vznikali na prelome 20. a 21. storočia, kedy ešte mobily a internety nedokázali to, čo dnes a vinou toho knižky miestami môžu pôsobiť naivne a smiešne zastarano).

Napriek tomu fajn!

„Mám strach z tmy,“ vysvetlila. „Odjakživa. Nedokážem ho prekonať.“

„Váš strach je oprávnený,“ prehodil Reacher. „V tme sa môže stať veľa nepríjemných vecí.“

3DD!3
27.09.2015

Téměř hmatatelné horko, mexická děvka nebo dáma v nesnázích a velký hromotluk se zvednutým palcem. Poměrně standartní Reacherovka okořeněná texaským prostředím. Doufal jsem, že víc využijí titulního vedra.

Zorrander
22.07.2015

Číst knihu s názvem "Vedra" a dějem v rozpáleném Texasu (až 45 stupňů Celsia) bylo během poloviny července 2015 velmi osvěžující... :-)

Nelly
27.03.2015

Opět skvělý příběh s Reacherem. Nejen on se zapotí, ale i Vaše šedé buňky mozkové. A Reacher, jako dlouho očekávaná bouře, za Vás vše vyřeší...

olle3
05.03.2015

Přečteno překvapivě rychle, žádná nezáživná místa...přesto byly lepší díly.

rengers
26.01.2015

Pěkná detektivka s nádechem thrilleru. Velký muž Jack Racher, který rád strká nos všude, kde to smrdí problémy s vynikajícím čichem na lidi. Lee CHild opět nezklamal, líbí se mi jak nádherně umí popisovat bojové a akční scény.

mi-380
17.12.2014

Vedro a zpocená těla - to vše skoro hmatatelné, přesto vedlejší rovina příběhu hodně mrazivá. Podobně jako v druhém dílu (A přece nezemřeš) se ale ani tentokrát Reacher bez velké porce štěstí neobejde. Díky spádu, napětí a charismatu hlavní postavy musím dát i přes všechny ty náhody 75% (104 hodnotících je aktuálně hodně vysoko: 87%).

Evička
27.10.2014

Taková slabší detektivka. Začátek se mi líbil, ale ve chvíli, kdy hlavní hrdina začal vše předvídat už to bylo horší. Přišlo mi to až nepřirozené, že vše věděl a vždy našel správné místo. Nevím, takový trošku superman. :-)))
Ale jinak celkem dobré......

Roman Joska
02.08.2014

Jedna z horších Childovek

Moniks
25.04.2014

Vedra ...jsem trochu zklamana ...jina struktura ...přislo mě to takové nijake , asi jedna z tech co přesne nevím jak to vyjádřit čekala jsem lepší.

Peris
11.03.2014

Trošku úmorné čtení, stejně jako popisovaná vedra :-) Nicméně standard Lee Childa, již jsem si zvykl, že spád knihy je občas přerušen nadbytečným vysvětlováním.

zoew
24.01.2014

Jako vždy SKVĚLÉ ČTENÍ !!!

slapajda
01.01.2014