Hra se lvem

Duben 1986. Americké letouny bombardují sídlo plukovníka Kaddáfího v Libyi. 16-letý Asad – což v arabštině znamená lev – ztratí při náletu matku, dva bratry a obě sestry. Cítí se povolán k tomu, aby pomstil nejen svou rodinu, ale i celý národ, své náboženství a Velkého vůdce – Kaddáfího. Oko za oko, zub za zub. O dvanáct let později přilétá Asad do New Yorku odhodlán k tomu, že zabije všech pět zbývajících pilotů, kteří se zúčastnili náletu, jednoho po druhém. John Corey – postava z předchozího bestselleru Ostrov Antrax – již není zaměstnán u newyorské policie, ale v protiteroristické jednotce. Je to právě on, kdo musí Asada zastavit. Ale než tohle udělá, musí najít sám sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176150/hra-se-lvem-176150.png 4.458

John Corey (2.)

Lion´s Game (2002)

Vydáno:, Kniha Zlín

Kniha Hra se lvem

Ben Nevis
17.07.2017

Knížka mrazí hlavně proto, že se odehrává před 9/11, tudíž má trošku věštecký nádech. Samotný děj se soustřeďuje na bitvu dvou hrdinů. Asád má důvod mstít se, jenom škoda, že z něj udělali psychopatického zabijáka. Corey nešetří sarkasmem a je samý nekorektní vtípek, tudíž jeho postavu je radost sledovat. Ale kromě začátku a konce román patří Lvovi a jeho lovu. To, že jsem se těšila na kapitoly s vrahem, je chyba (nebo možná záměr) spisovatele.

trudoš
11.07.2017

Hra se lvem má neskutečně dobrý začátek, stejnou měrou dramatický jako strhující. Jenže Nelson DeMille má jednu obrovskou neřest a tou je, že se ukrutně rád poslouchá. Čtení tak připomíná jízdu na horské dráze, kdy dlouhý čas stoupáte, aby následně došlo ke zběsilému sešupu, který vám vytáhne krevní tlak na 230/120 mm Hg. Pak znovu, znovu a znovu, až do úplného konce. Vyprávění by tak klidně mohlo být poloviční a z jeho podstaty by přitom nic nevymizelo, přičemž by naopak lépe fungovalo celkové rozvržení akce. Na druhou stranu, někdo to rád pomalu, dlouze a přerušovaně.
Naštěstí všechna ta vata je vyplněna typickým Coreyovským humorem, který ovšem není nic pro liberální socialisty. Hrdina má ve všem jasno, Islámabád by bylo nejlepší vybombardovat, teroristy postřílet a levičáky vystěhovat. Tenhle radikalismus chvílemi leze trochu na nervy, protože je hozený až moc do macho roviny, ale díky dávce bezprostřední nadsázky a občasné sebereflexe, se to dá vcelku skousnout. A zasmát se tomu.

Lolila
15.09.2016

Výborná kniha. Napínavá od začiatku až do konca. John Corey je ukecaný týpek so svojským humorom:-). Postupne odhaľujete zákulisie "spolupráce" medzi bezpečnostnými zložkami v boji proti terorizmu a ich rozdielnemu prístupu k riešeniu....Dej prebieha striedavo medzi Johnom a Asadom, dvoma hlavnými hrdinami, čo ho robí zaujímavejším a vás udržiava v napätí. Určite odporúčam.

Jardell
17.08.2015

Hodně zajímavá kniha s nenudící se zápletkou.

PočetBook
14.07.2015

Na rozdíl od Ostrova Antrax mne tahle kniha chytla. Sice je delší, než co normálně čtu, ale tak nějak mi to ani nepřišlo. Téma je docela aktuální, a forma, kdy se střídají pohledy obou hlavních soupeřících aktérů, dokáže udržet potřebné napětí. Nechci toho moc prozrazovat, ale autor si odpustil mnou očekávaný mravoučný konec kdy DOBRO na hlavu porazí ošklivé ZLO, za což má u mne hvězdičku navrch. Ovšem Corey je místama tak šílený mačo, že je to až komické, a za to je zase hvězdička dolu. Jsem zvědavej, jak se jeho postava bude vyvíjet ve trojce a čtyřce. .. dodatek: právě jsem zjistil, že pětka (LEV) pojednává o tom, jak se Asad Chalíl po třech letech vrátil dodělat rozdělanou práci :-) Takže jsem holt vysolil další dvě kila a pětka je ve čtečce.

Herodes
25.04.2015

Tak tahle kniha se mi líbila. Od stejného autora mám přečtené již 3 romány a tuhle si určitě někdy opět přečtu. Ocenil jsem, že zloduch, zatím, vyhrál...

ferda
03.11.2014

I když má knížka kolem 800 stránek, tak mě bavila hned od začátkuJe zajímavá a napínavá. Akorát mě docela zaráží, jestli je to pravda, boj mezi jednotlivými bezpečnostními složkami v USA.

knihomol 61
18.03.2014

Téma knihy nebylo nezajímavé,ale četla jsem spíše jen kapitoly jak Asad Chalíl likviduje letce,protože kapitoly s americkými vyšetřovateli byly zdlouhavé,proto je tak tlustá . Myslím,že celkově mohla být kniha napsána na poloviční počet stránek. Je to věc názoru,ale já bych knihu hodnotila jako průměr,četla jsem lepší.

Hella
27.02.2014

Opravdu jsem se pobavila neskutečnými výroky a bonmoty hlavního hrdiny... a to tak, že jsem se občas smála až nahlas jeho suchému a přitom tak trefnému humoru. Krom toho kniha nepostrádá smysluplný děj, zápletku a originalitu. Vřele doporučuji!

DriftBooks
04.11.2013

John Corey se – na popud čtenářů – vrací. Nikoliv už jako detektiv New Yorské policie, ale jako člen Protiteroristické operační skupiny (POS). Je stále stejně užvaněný, nebo vlastně – je ještě ukecanější a nesnesitelnější, ale svým vděčným čtenářům za to přináší zajímavý pohled do centra všech bezpečnostních složek Ameriky. Pohled sarkastický a nezatížený zbytečnou úctou. Pohled vcelku erudovaný. A pohled občas také děsivý zejména pro ty, kteří jsou přesvědčeni, že si za své daně žijí v bezpečí – to když se jednotlivé složky mezi sebou haštěří a když fungují na bázi Hlavy XXII. A to zrovna v té nejvypjatější chvíli, kdy by bylo třeba jednat... viz celá recenze

hadak
20.10.2013

Četlo se mi to výborně, dobře napsané, postava Johna Coreye nešetří bonmoty a čtenáře jimi baví, autorovi se podařilo držet celou knihu čtenáře v napětí, kdy se mu knihu nechce odložit.